Enjin Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

22.06.2021
124
A+
A-
Enjin Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Enjin coin, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş ENJ kısaltmasını kullanan bir tokendır. Web sitelerinde ve çevrim içi oyun platformlarında kullanılabilecek bir dijital para olarak tanımlanabilir. Enjin 2009 yılında kurulan, Inj in Network adında oyuncu topluluğu platformu olan bir girişimdir. Enjin markası oyun geliştiricileri ve oyun dünyasında iyi bilinen bir markadır. Kripto paraların ve ICO’ların popüler olduğu 2017 senesinde platformunda ve oyunlarda kullanılabilecek bir token olan Enjin Coin’i üretti ve ICO üzerinden yaklaşık 19 milyon dolar para topladılar. Enjin Coin oyunlarda ve oyun platformlarında kullanılan bir dijital para birimidir. Oyunlarda ENJ kazanabildiğiniz gibi kazandığınız bu ENJ’ler ile oyun içerisinde üyelik seviyenizi arttırabilir, oyun içinde dijital ürünleri, dijital nesneleri ve oyun öğelerini de satın alınabilir.

Enjin Coin Nasıl Çalışır?

Enjin coin çalışma şekli, online oyunlardaki oyuncular, oyun içerisinde kullanılan dijital ürünlere milyonlarca lira para harcıyorlar. Enjin ekibi bu ticareti daha kolay ve güvenilir bir hale getirmek için blockchain alt yapısını kullanıyor. Oyun içerisinde ENJ ile dijital ürünler alındığı gibi, kazanılan ödülleri de ENJ yapılabilir. Bir oyundan kazanılan ENJ’ler başka oyuna transfer edilip orada da kullanılabiliyor. Oyun dağıtıcılarının oyunculara ödül olarak ENJ vermesi oyunlarına olan ilginin artmasını sağlayan güzel bir pazarlama yöntemi oluyor. Özellikle yeni oyunları oyuncular ile tanıştırmak için ve online oyun içerisindeki kullanıcı sayısını artırmak için fayda sağlıyor. Bunların yapılması için oyuncuların ETH tabanlı bir cüzdana sahip olmaları gerekmektedir. Bu sayede oyuncu oyundan bağımsız tüm ENJ’lerini istediği gibi yönetebilirler.

İlginizi Çekebilir:  Ticaret Sicil Gazetesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Enjin Avantajları Nelerdir?

Enjin coin olumlu özellikleri, 2009 yılından bu yana oyunculara yönelik bir platform olması, 20 milyon üzerince oyuncu kitlesine ulaşmış olması benzer oyun ile ilgili projelerden bir adım önce başlamasını sağlamıştır. Enjin coin kendi blockchaini yerine Ethereum üzerinde olan ERC-20 tokenı olması ve ERC-1155 akıllı kontratlarını destekliyor olması adaptasyonunu hızlandırmıştır. Enjin aralarında Samsung, Unity, PC Gamer ve benzeri firmalarla yapmış olduğu anlaşmalar oyun üretici ve dağıtıcılarının dikkatlerini üzerine çekmiştir. Bu da daha çok oyunda ENJ tokenlarının görüleceği anlamına gelmektedir.

Enjin Nasıl Alınır?

Enjin almak için tek bir yolu platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığı satın almaktır. Enjin alım satımı bitlo.com gibi platformlar üzerinden gerçekleştirilir. Fiyatı piyasadaki arz ve talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. Enjin küçük parçalarına ayrılabilir, dolayısıyla 1 Enjin almak yerine işlem tutarı 1 TL’den büyük olmak koşulu ile daha küçük miktarlarda işlem gerçekleştirilir. Enjin alım ve satımı için sanal bir cüzdana, yani Enjin adresine sahip olunması gerekiyor.

Enjin Coin Gönderme İşlemi

Enjin coin göndermek için hesapta bulunan Enjin bakiyesini başka bir Enjin cüzdanına gönderme işlemini Bitlo.com ile aynı gün içerisinde gerçekleştirilir. Enjin bakiyesini başka bir Enjin cüzdanına gönderme işlemini Bitlo.com sitesinde “Para Yatırma/Çekme” menüsünde bulunan Enjin Çek” sayfasından yapılabilir.

Enjin Coin Cüzdanı Nedir?

Enjin coin cüzdanı, sahip olunan Enjin (ENJ) değerini depolayan bir cüzdan değildir. Sahip olunan Enjin (ENJ) değerlerini kullanmak için gerekli olan özel ve genel anahtarı barındıran yazılımlardır. Enjin (ENJ) cüzdanları, Enjin  bakiyesinin görüleceği ve Enjin (ENJ) bakiyeleri Blockchain blok zincir sistemi ile diğer Enjin cüzdanlarına transfer edilmesini sağlamaktadır. Her Enjin cüzdanının bir adresi bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  2.el Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.