Erbaş Maaşları Ne Kadar?

24.02.2020
2.270
A+
A-
Erbaş Maaşları Ne Kadar?

2021 yılında erbaş maaşları zammın gelmesi TÜİK tarafından açıklanmıştır.  Yeni dönemde askeri alanda farklı rütbelerde görev yapanlar maaşlarını zamlı bir şekilde alacaktır. Bunun dışında maaşlara gelen zamlar er ve erbaşların çalıştıkları görev yerlerine ve aile durumlarına göre de dikkat edilerek belirlenmektedir. Özellikle doğu hizmeti yapan erlerin ve erbaş maaşları daha çok artış gösterir.

Çavuş Maaşları Ne Kadardır?

2021 yılında uzman çavuşların ve onbaşıların maaşlarının arttırıldığı açıklanmaktadır. Aşağıda görevlere ve rütbelere göre çavuşların maaşlarına ne kadar zam geldiği ayrıntılı bir şekilde verilmektedir:

 • 2021 yılında uzman onbaşı olarak özellikle batı bölgesinde faaliyet içerisinde olanlar 3.903 TL zamlı olarak maaş alacaktır.
 • Bunun dışında doğuda hizmet veren uzman onbaşılar ise 2021 yılında 4.219 TL maaş almaya hak kazanmıştır.
 • Rütbesine göre uzman çavuş olarak görev alanlar ise 2021 yılında toplamda zamlı bir şekilde 5.274 TL maaş alacaktır.

Erbaşa Ne Kadar Maaş Ödenir?

2021 yılında Jandarma Genel Komutanlıkları’nda hizmet veren erbaşların maaşlarına zam yapılmaktadır. Bu sene erbaşların alacakları en düşük maaş 2.637 TL olarak belirlenmiştir.  Bunun dışında en yüksek ek ücretlerle belirlenen erbaş maaşı ise 5.275 TL’dir. Bunun yanı sıra erbaşların çalıştıkları yerlerin zorlu koşullarına ve aile durumlarına göre de maaşlarında artışlar meydana gelir. Özellikle doğu bölgesinde hizmet eden erbaşların maaşları 2021 yılında 5.500 TL’ye kadar artış gösterebilmektedir.

Sözleşmeli Erler Ne Kadar Maaş Alır?

2021 yılında askerlik mesleğinde ilerlemek ve bu alanda mesleğini icra etmek isteyenler için sözleşmeli er olabilme imkânı ortaya koyulmaktadır. Bu sene sözleşmeli er olarak görev almak isteyenlerin maaşlarına da zam yapılmıştır. 2021 yılında sözleşmeli erlerin en düşük alacakları maaş 3.750 TL olacaktır. Bu miktar çalışma koşullarına ve görev alınan yere göre daha fazla artış gösterebilir. Özellikle doğuda çalışan sözleşmeli erler 2021 yılında en yüksek 4.500 TL maaş alabilme imkânına sahip olur.

İlginizi Çekebilir:  Peşinatsız Senetle Motor Veren Firmalar

Sözleşmeli Er Olmak İçin İstenen Koşullar

Özellikle askerlik süresini uzatıp sözleşmeli er olarak görev almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken şartlar vardır. Bu şartlara uyum sağlandıktan sonra sözleşmeli er kadrosuna girebilme imkanı elde edilir. Aşağıda 2021 yılında sözleşmeli er olmak için yapılması gerekenler detaylı bir şekilde anlatılmaktadır:

 • Sözleşmeli er olmak için kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekir.
 • Bunun dışında eğitim derecesi olarak en az ilköğretim mezunu olma şartı aranır.
 • Aynı zamanda TSK tarafından talep edilen sağlık koşullarına uyum sağlanması gerekir.
 • Bununla birlikte 26 yaşını doldurmamak gerekir.
 • Ayrıca sözleşmeli er olmak isteyenlerin herhangi bir cezai suçunun olmaması ve daha önceden bir suça karışmamış olması aranan şartların arasındadır.
 • Bunun yanı sıra adayların askeri öğrencilik ile bağlantısının kopmamış olması talep edilir.
 • Sözleşmeli er olarak görev almak için yapılan bütün güvenlik testlerinden ve kontrollerinden adayların her koşulda başarılı olması gerekir.
 • Bununla birlikte sözleşmeli er olarak görev yapacak kişilerin en 2 yıl boyunca çalışacakları yerde kalmaları gerekir. Bütün bu şartlara uyum sağlandıktan sonra sözleşmeli er olabilme hakkı elde edilir.

Sözleşmeli olarak görev yapmaya hak kazanan erlerin yaklaşık olarak 2 ay gibi sürede eğitime tabii tutulmaları istenir. 2 aylık eğitim süresinden sonra erler sözleşmeli olarak atandıkları yerlerde görevlerini yapmaya başlayabilir. Çalışma sürelerine ve çalışma alanlarına göre alacakları er maaşları 3000-5000 TL arasında değişkenlik gösterir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.