Eureko Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

14.03.2020
1.445
A+
A-
Eureko Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eureko sigorta  hasar dosyasının  durumunu öğrenmek için 0850 222 66 60 numaralı müşteri hizmetleri hattının aranması yeterli olarak  görülmektedir. Eureko sigorta hasar dosya sorgulama aynı zamanda e-devlet sistemi üzerinden de T.C. kimlik numarası ile yapılabilmektedir.

Eureko Sigorta Hangi Hizmetleri Sunar?

Eureko sigortanın ortaya koyduğu hizmetler aşağıda detaylı bir şekilde sıralanmaktadır:

 • Eureko sigorta, zorunlu sigorta hizmeti sunmaktadır.
 • Bununla birlikte kasko sigortası da yapmaktadır.
 • Aynı zamanda ferdi kaza sigorta hizmetini de sunmaktadır.
 • Bunun dışında tamamlayıcı sağlık sigortası da yapar.
 • Ayrıca seyahat sağlık sigortasını da Eureko sigorta yapmaktadır.
 • Bunun yanı sıra Eureko sigorta dört mevsim sağlık sigortası hizmetini de ortaya koymaktadır.

Eureko Sigorta Kaza Olma Durumu

Eureko sigorta şirketine bağlı olanlar kaza yaptıktan hemen sonra 0850 222 66 60 numaralı sigortanın müşteri hizmetlerini arayarak kaza hakkında detaylı bilgiler ve ayrıntılar vermelidir. Müşteri hizmetlerine kaza anı hakkında ayrıntıların anlatılmasından sonra Eureko sigorta, hasar kayıt dosyası hazırlar ve kaza sonucu meydana gelen bütün hasar ve zararların maddi bedelini öder.

Eureko Sigorta Hasar Kaydı İçin Hangi Belgeler İstenir?

Eureko sigorta, kaza yapılmasının ardından hasar kayıt dosyasını hazırlar. Aşağıda dosyanın hazırlamasında istenilen belgeler yer alır.  Bu belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hasar dosya kaydının oluşması için öncelikle trafik kaza tespit tutanağının alınması gerekir.
 • Bununla birlikte kazayı yapan iki sürücünün de alkol raporlarını alması gerekir.
 • Aynı zamanda kazaya neden olan iki sürücünün de kimlik belgelerinin fotokopileri gereklidir.
 • Bunun dışında kaza yapan iki sürücünün de ruhsatlarının fotokopileri alınmalıdır.
 • Ayrıca kaza sonucunda kazada haklı olan tarafın maddi zararların karşılanması için hesap bilgilerinin hasar kayıt dosyasında olması gerekir.
İlginizi Çekebilir:  Düz Memur Maaşları Ne Kadar?

Eureko Sigorta Hasar Sorgulama İşlemleri

Eureko sigorta hasar durumunun öğrenilmesinde aşağıda verilen adımların tek tek uygulanması gerekir:

 • Öncelikle Eureko sigortanın resmi internet adresine giriş yapılması gerekir.
 • Daha sonra “Hasar Anında” sekmesine tıklanmalıdır.
 • Ardından “Dosya Durum Bilgisi” kısmına gidilmelidir.
 • Ekranda çıkan kutucuğa kaza yapılan araç için oluşturulan hasar dosya numarası ve aracın plaka numarası yazılmalıdır. Bütün bilgilerin eksiksiz bir şekilde yazılmasından sonra otomatik olarak Eureko sigorta hasar dosya bilgileri ekrana düşecektir.
 • Aynı zamanda 0850 222 66 60 numaralı Alo Eureko çağrı hattı aranarak da müşteri temsilcilerinden hasar dosya durumu hakkında bilgiler alınabilir.

Eureko Sigorta Hangi Servislerle Anlaşmalı Olarak Çalışır?

Eureko sigortanın anlaşmalı olarak çalıştığı servisler sayesinde kaza yapan sürücünün aracının bütün hasar ve bakımları ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Aşağıda Eureko sigortanın anlaşmalı olarak çalıştığı servisler yer alır:

 • Yetkili servisler ile hasara uğramış araçların onarımları yapılır.
 • Bununla birlikte özel servisler ile bütün bakım ve tamirler ücretsiz bir şekilde yapılır.
 • Aynı zamanda mini hasar onarım servisleri ile de sürücüler herhangi bir para ödemeden araçlarının bakımlarını yaptırabilir.
 • Bunun dışında cam servisleri ile de kaza sonrası aracın camları yeniden ücretsiz bir şekilde takılır.
 • Vale hizmetleri sayesinde de kaza sonucu araçların bakım ve onarımlarının yapılmasından sonra sürücülerin mağdur olmaması için yeni bir araba verilir. Bu sayede Eureko sigortaya bağlı olan müşteriler araçlarının bakımlarının yapılmasına kadar mağdur olmadan başka bir aracı kullanabilecektir.

Eureko Sigorta Başvuruları Nasıl Yapılır?

Eureko sigorta şirketi tarafından eski Garanti sigorta şirketi satın alınarak adı değiştirilmiştir. Bunun için Eureko sigorta ile kaza sonucunda maddi hasarların karşılanması için Garanti Bankası’nın en yakın şubesine gidilmesi gerekir. Bununla birlikte Eureko sigorta acentelerinin olduğu yere de giderek ne kadar maddi zararın meydana geldiği öğrenilir ve Eureko sigorta tarafından maddi masrafların karşılanması için başvuru işlemleri yapılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Ada Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Eureko Sigorta Şirketine Kaza Anının Bildirilmesi

İki sürücünün kaza yapması sonucunda masrafların karşılanması için Eureko sigortanın 0850 222 66 00 veya 444 66 60 numaralı çağrı merkezlerini araması gerekir. İki numaradan birinin aranması ve kaza anı ile ilgili gerekli bilgilerin iletilmesi sonucunda Eureko sigorta görevlileri hemen kazanın yapıldığı yere gelerek hasar tespiti yapar.

Hasar tespitinin yapılmasından hemen sonra hasar kayıt dosyası oluşturulur. Bu dosya daha sonra Eureko Sigorta Acentesi Hasar değerlendirme kuruluna iletilir. Hasar dosyası kurul tarafından incelendikten sonra aracın masraflarının karşılanması için sürücüye ödenecek para verilir. Bu sayede mağdur olan araç sahibi bütün bakım ve onarımlarını sigorta şirketi tarafından verilen para ile yaptırır.

Eureko Sigortanın Kaza Sonrası Yaptığı Ödemeler

Euroko Sigorta Acentesi Hasar değerlendirme kurulu tarafından incelenen hasar dosyası sonucunda sürücünün mağdur olduğunun kanaatine varılması ile sigorta şirketi aracın bütün bakım ve onarımlarının yapılması için çek, havale veya EFT yolları ile araç sahibine maddi para yardımı yapar. Bu ödeme kanalları ile yapılan para aktarımları sonucunda kaza yapan sürücü aracın bütün hasarlarını ve zararlarını karşılar.

Eureko Sigortanın Sağladığı Diğer Sigorta Avantajları

Eureko sigortanın kaza sonucunda hasara ve zarara uğramış araçların bakım ve onarımlarını yaptırması dışında aynı zamanda aşağıda verilen sigorta avantaj imkanlarını da kaza sonucu mağdur olan tarafa sunmaktadır. Bu sigorta avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Eureko sigorta, kaza sonrası kazayı yapan kişinin veya ailesinin ücretsiz olarak sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu özel hastanelerin her türlü sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri için sağlık sigortası yapmaktadır.
 • Bununla birlikte Eureko sigorta müşterilerinin yurtdışına iş veya tatil amaçlı çıkmaları esnasında herhangi bir kaza ile karşılaşması durumunda sağlıklarını garanti altına almaları için seyahat sigortası yapmaktadır.
 • Bunun yanı sıra doğal afetlere karşı binaların korunma altına alınması ve bu doğal afetler sonucunda meydana gelen hasarların ve zararların karşılanması için Eureko sigorta zorunlu deprem sigortası da yapmaktadır.
 • Ayrıca Eureko sigorta, deprem veya trafik kazası sonucunda kaza yapan tarafın yakın çevresinin veya ailesinin her türlü sağlık imkanlarından yararlanabilmeleri için ferdi kaza sigortası da yapmaktadır.
 • Bunun dışında kasko sigortası da yapılarak kaza sonucunda sigorta şirketi tarafından maddi zararların karşılanması sağlanabilir.
İlginizi Çekebilir:  Esnafa Faizsiz Kredi Veren Yerler

Eureko Sigorta İletişim Bilgileri

Eureko sigorta müşterilerinin özellikle kaza sonucunda oluşturulan Eureko sigorta hasar dosya sorgulama işlemini yapmaları için sigorta şirketinin iletişim adreslerini kullanmaları gerekir. Aşağıda Eureko sigortaya her türlü soru ve taleplerin iletilmesinde kullanılması gereken iletişim adresleri detaylı bir şekilde verilmektedir:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.