Exen Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

24.06.2021
289
A+
A-
Exen Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Exen coin, Exen Coin, Bitexen borsasının ürettiği Ethereum ve Blockchain tabanlı bir ERC-20 tipi kripto paradır. 15 milyon arzı bulunan Exen, Bitexen borsasının kullanıcılarına ücretsiz olarak veriliyor. Bitexen hesabı oluşturanlar ve arkadaşlarına tavsiyede bulunan Exen kazanma şansı yakalıyor. Bunun yanı sıra bazı dönemlerde düzenlenen çeşitli yarışma veya kampanya gibi etkinliklerle de Exen Coin kazanma fırsatı sunuluyor. Exen fiyatı ise kullanıcıların aralarında yaptıkları alım satım işlemlerine bağlı olarak belirlenir.

Exen Coin Nasıl Alınır?

Exen coin almak için ücretsiz olarak dağıtılan bir kripto para birimidir. Bitexen borsası tarafından dağıtılan bu coinler, 4 aşamada dağıtılır. Bu aşamalar, bir önceki aşamadaki kriterlerin gerçekleşmesi sonucu başlar. Her bir yeni aşamada dağıtılacak Exen miktarı sabit durur. Ancak, kullanıcıların ve referanslarının alacağı ödüllerde azalma yaşanır. Bunun yanı sıra Bitexen, bazı zaman aralıklarında düzenlediği yarışmalar ya da kampanyalar ile de kullanıcılarına Exen kazanma şansı tanımaktadır.

Exen Coin Nasıl Çalışır?

Exen coin kullanıcılar, Bitexen’i kullanmak ve kripto-para ile ilgilenen tanıdıklarına bizi referans göstererek yeni kullanıcılar kazandırmak suretiyle, belirli sayılarda EXEN’e ücretsiz olarak sahip olurlar. Kullanıcılar, EXEN’lerinin miktarını artırmak için Bitexen’e daha fazla yeni kullanıcı kazandırabilir ya da Bitexen tarafından düzenlenecek ödüllü kampanya ve alım-satım yarışmalarına katılabilirler. Bitexen, her ay; o dönemde kripto-para alım satım ve transferlerinden elde ettiği kripto-para cinsinden oluşan komisyon ve hizmet bedeli gelirlerinin %50’sine karşılık gelen tutarı harcayarak, Bitexen Exen Coin tahtalarında kullanıcılarından EXEN’leri satın alacaktır ve alınan EXEN’ler Blockchain üzerinde imha edilerek toplam EXEN arzı azaltılacaktır. Bu sayede kullanıcılar, ellerindeki EXEN’leri değerlendirerek kazanç sağlayabilirler.

Exen Coin Geri Alımı Nasıl Gerçekleşir?

Exen geri alımı, Bitexen, her ay, elde ettiği kripto-varlık gelirlerinin yarısını ve EXEN Coin’den elde ettiği gelirin tamamını kullanarak, kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıttığı EXEN’leri platform üzerinden geri satın alır ve satın aldığı EXEN’leri Ethereum blokzinciri üzerinde imha eder.

İlginizi Çekebilir:  Konut Kredisi Ara Ödeme Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bitexen, Exen Coin’leri Neden Geri Alır?

Bitexen exen coinleri, toplamda 15 Milyon üretilen EXEN Coin’lerin dolaşımdaki miktarı her geri alımla birlikte kalıcı olarak azalır. Böylece, düzenli olarak arzı azalan EXEN’lerin üzerinde artış yönünde bir fiyat baskısının oluşması hedeflenir.

Bitexen Ne Kadarlık Geri Alım Yapar?

Bitexen, geri alım dönemleri öncesinde, elde ettiği kripto-varlık gelirlerini ve geri alımda kullanılacak miktarları web adresinden düzenli olarak açıklar. Bitexen’in elde etmiş olduğu kripto-varlık gelirlerinin yarısı ve EXEN gelirlerinin tamamı belirli periyotlarda geri alım için kullanılır.

Geri Alımlar Hangi Fiyattan Gerçekleşir?

Geri alımların gerçekleştiği ücretler, EXEN/TRY alım-satım tahtası üzerinde gerçekleşir. Bitexen, geri alım tarihleri boyunca, EXEN/TRY alım-satım tahtasında kullanıcılar arasındaki alım-satım işlemlerinden belirlenen market fiyatına göre geri alım emirleri girer ve EXEN geri alımını gerçekleştirir.

Hesapta Bulunan Exen Coin’ler Etkilenir Mi?

Hesapta olan exen coinler, Bitexen geri alımları EXEN/TRY alım ve satım tahtasında verilmiş olan satış emirleri üzerinden gerçekleştirir. Bu yüzden hesabınızdaki EXEN’ler, siz EXEN/TRY alım ve satım tahtasında satış emri verilmediği sürece kişiden geri alınmaz. EXEN’i istenirse uzun vadede değerlendirmek için hesapta tutabilir veya EXEN/TRY alım ve satım tahtasını kullanarak Türk Lirası karşılığında başka kullanıcılara satılabilir. İstenirse yine EXEN/TRY alım-satım işlem tahtaları kullanılarak başka kullanıcılardan Exen Coin satın alınabilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.