Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

05.02.2020
811
A+
A-
Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

Sıfır faizli konut almak isteyen kişiler inşaat şirketlerinden, Eminevim’den, Katılımevim’den, Finansevim’den, Birevim’den veya Fuzulevim’den faizsiz ev alabilirler. Konut kredisi ödemek istemeyen kişiler bu tür firmalar üzerinden faizsiz ev alabilirler. Faizsiz konut almak isteyen kişiler çekilişle ev alma, ara ödemeli ev alma, peşinatlı ev alma, erken tasarruf sistemi ile ev alma kampanyalarına katılabilirler. Konut alacak olan kişilerin üzerinde herhangi bir haciz veya yasal takibin olmaması gerekmektedir. Katılım bankaları üzerinden kredi almak isteyen kişiler Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası veya Ziraat Katılım Bankası üzerinden kar payı oranı ile ev alabilirler.  Katılım bankaları üzerinden faizsiz kredi almak isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlar ise şu şekildedir;

 • Faizsiz ev almak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması, düzenli bir gelire sahip olması ve kredi notunun düşük olmaması gerekmektedir.
 • Faizsiz ev alacak olan kişilerin en az 6 aylık SGK priminin olması gerekmektedir, Sosyal Güvenlik Kurumu çatısına bağlı çalışmayan kişiler faizsiz ev alamazlar.
 • Ev almak isteyen kişiler gelir belgesi, maaş bordrosu, kimlik belgesi ve SGK sicil dökümü ile birlikte bankalara başvuruda bulunabilirler.

Marmara Konakları Üzerinden Faizsiz Ev Nasıl Alınmaktadır?

Marmara Konakları üzerinden sıfır faizli konut almak isteyen kişiler Marmara Yapı ofislerine giderek faizsiz konut başvurusunda bulunabilirler. Faizsiz konut satışı yapan Marmara Yapı konutlarını Beylikdüzü üzerinde yapmaktadır. Proje içerisinde ev alacak olan kişiler yüzde otuz peşinat ödeyerek 20 ay vadede ev alabilirler. Marmara Konakları projesi kapsamında kişilerden ek komisyon ücreti, faiz veya vade farkı talep edilmez. Marmara konakları üzerinden faizsiz ev alma özellikleri ise şu şekildedir;

 • Üzerinde haciz veya yasal takip işlemi bulunan kişiler konut alımında bulunamazlar.
 • Marmara Yapı tarafından yapılan konutların satış fiyatı 408.000 Türk Lirasıdır.
 • Yapılan konutlar deprem dayanıklı konutlardır, son teknoloji ürünü olarak geliştirilmiştir.
 • Yapılacak olan evler müstakil, villa ve dubleks olarak üç farklı türe ayrılmaktadır.
 • Proje içerisinde tasarlanan konutlar kişilerin ihtiyacına göre dizayn edilmiştir.
 • Proje 8.000 metrekare alan üzerine kurulmuştur ve toplamda 124 konut satışa çıkmaktadır.
 • Marmara Yapı üzerinden konut alacak olan kişiler, faizsiz senetle dükkan alımında da bulunabilirler.
İlginizi Çekebilir:  SGK Emekli Aylığı Hesaplama Nasıl Yapılır?

Eminevim Üzerinden Faizsiz Ev Alma

Eminevim üzerinden sıfır faizli konut alacak olan kişiler vade farkı, peşinat veya faiz ödemeden ev sahibi olabilirler. Eminevim sistemi tasarruf sistemine dayalı bir ev alma sistemidir. Katılımcılar ortak gruplara konularak her ay bir kişiye ev sahibi yapmaktadırlar. Faizsiz ev almak isteyen kişiler Eminevim şubelerine giderek, ev alma kampanyasına katılabilirler. Eminevim üzerinden ev alacak olan kişiler organizasyon ücretini ödeyerek ev alabilirler. Kişiler organizasyon ücreti dışında herhangi bir ek ücret ödemezler. Çekiliş sistemine katılan kişiler ilk ay içerisinde ev sahibi olabilirler. Eminevim faizsiz ev alma sistemi özellikleri ise şu şekildedir;

 • Faizsiz ev almak isteyen kişiler Türkiye üzerinde ki herhangi bir ilden ev alabilirler, katılımcılar alacakları evi kendileri belirlemektedir.
 • Eminevim üzerinden ev alacak olan kişiler kredi çekmeden, kredi kartı ödemeden ev alabilirler.
 • Eminevim sistemine katılacak olan kişilerin kredi notuna dikkat edilmemektedir, üzerinde haciz veya yasal takip işlemi olmayan herkes Eminevim üzerinden ev sahibi olabilmektedir.
 • Eminevim sistemi içerisinde kişiler aylık gelirlerine göre taksit ödemesi yapmaktadır.
 • Sistem içerisinde ev sahibi olmayan kişiler, konutlarını değiştirme hakkına sahiptir.
 • Sisteme katılan kişiler taksit sisteminde problem yaşaması durumunda taksitlerini dondurabilir veya kampanyadan çekilerek organizasyon ücreti dışında biriken vade tutarını alarak sistemden ayrılabilirler.
 • Teslim tarihi gelen kişi, evine geçebilmektedir fakat kişilere evin satışı yapılmaz, vade süresi bitikten sonra evin üstünden ipotek kalkmaktadır.
 • Eminevim üzerinden ev alacak olan kişiler ortak bir fon sistemine katılmaktadır.
 • Kişiler dilerlerse peşinat ödeyerek hızlı ev sahibi olabilirler.

Eminevim Ev Alma Sistemleri Nelerdir?

Eminevim üzerinden sıfır faizli konut alma sistemine katılmak isteyen kişiler 120 ay vade ile ev alma sistemine dahil olabilirler. Kişiler alacakları evi belirleyerek sisteme katılmak zorundadır. Üzerinde haciz veya yasal takip işlemi olan kişiler Eminevim faizsiz ev alma sistemine katılamazlar. Eminevim sistemine katılacak olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması veya oturma izni olması gerekmektedir. 18 yaşından büyük, sabit bir işte çalışan herkes faizsiz ev alma sistemine dahil olabilir. Eminevim kişilerin kredi notuna veya siciline dikkat etmez. Kişiler gelir durumuna göre taksit ödeyerek ev alma sistemine dahil olabilirler. Eminevim üzerinden sıfır faizli konut alma sistemleri ise şu şekildedir;

 • Eminevim faizsiz ev alma sistemine katılan kişiler ipotek teminat sistemine katılarak, evlerini ve diğer katılımcıların hakkını korumaktadır.
 • Eminevim faizsiz ev alma sistemine katılacak olan kişiler üç farklı ödeme yöntemine dahil olabilmektedir bu ödeme sistemleri vade ortası ödeme sistemi, çekilişle ödeme sistemi ve peşinatlı erken teslim sistemidir.
 • Kişiler taksit ve vade oranına göre bir gruba dahil olarak ev alma sistemine dahil olurlar, Eminevim sistemi el birliğine dayalı bir dayanışma sistemidir, halk arasında bulunan altın günlerine de oldukça benzemektedir.
 • Eminevim ev alma sistemine katılacak olan kişiler organizasyon ücreti ödeyerek, sisteme dahil olabilirler.
 • Kura içerisinde ilk ayda çıkan kişiler, direk olarak ev sahibi olabilmektedir.
 • Sistem içerisinde ev alacak olan kişilerin ikametgah yeri önemli değildir.
İlginizi Çekebilir:  SBN Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Fuzulev Faizsiz Ev Alma Sistemi Nedir?

Fuzulev üzerinden sıfır faizli konut alacak olan kişiler kendi bütçelerine göre gruplara yerleştirilmektedir. Fuzulev üzerinden sıfır faizli ev alacak olan kişilerin üzerinde herhangi bir haciz veya yasal işlemin bulunmaması gerekmektedir. Kişiler 40,60,80.100,120 vadeli gruplara dahil olabilirler. Gruba katılan kişi sayısı vade tutarı ile orantılı olmak zorundadır. Çekiliş sistemine dahil olacak olan kişiler vade sonunda evlerini teslim almaktadır. Fuzulev üzerinden faizsiz ev alacak olan kişilerin katılabilecekleri sistemler ise şu şekildedir;

 • Vade ortası ödeme sistemi.
 • Peşinatlı erken teslimat sistemi.
 • Ara ödemeli erken teslim sistemi.
 • Çekiliş ile ödeme sistemi.

Katılımevim Üzerinden Faizsiz Ev Alma

Katılımevim üzerinden sıfır faizli ev alacak olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. 18 yaşından küçük ve düzenli geliri olmayan kişiler Katılımevim üzerinden faizsiz ev alımında bulunamazlar. Katılımevim üzerinden ev alacak olan kişilerin üzerinde haciz veya herhangi bir yasal takip işleminin bulunmaması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan veya kara listede olan kişiler Katılımevim üzerinden ev alabilmektedir. Katılımevim üzerinden faizsiz ev almak isteyen kişilerin dahil olabileceği sistemler ise şu şekildedir;

 • Katılımevim üzerinden ev almak isteyen kişiler ev ödeme sistemine dahil olarak, bütçelerine göre ev alabilirler, kişiler kredi çekmeden ev sahibi olabilmektedir.
 • Katılımevim üzerinden ev alacak olan kişiler alacakları konutu kendileri belirlemektedir.
 • Katılımevim üzerinden ev alacak olan kişiler kredi çekmeden ev sahibi olabilirler.

Finansevim Ev Alma Sistemi

Finansevim üzerinden sıfır faizli konut alma sistemine dahil olacak olan kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler, sabit geliri olan kişiler Finansevim’den ev alabilir. Finanevim üzerinden ev alacak olan kişiler tasarruflu ev alma sistemi, çekilişle ev alma sistemi ve tasarrufla ev alma sistemi. Finansevim sistemi üzerinden ev alma özellikleri ise şu şekildedir;

 • Finansevim üzerinden ev alacak olan kişiler kredi notu düşük olması veya kredi sicilinin bozuk olması kişinin durumunu etkilemez.
 • Finansevim üzerinden sıfır faizli ev alacak olan kişilerin üzerinde haciz veya yasal takip işleminin olmaması gerekmektedir.
 • Finansevim üzerinden ev alacak olan kişilerin vade oranlarına göre gruplara göre ayrılmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Waves Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Taksim 360 Projesi Üzerinden Ev Alma Sistemi Nedir?

Taksim 360 projesi üzerinden sıfır faizli konut alacak olan kişiler Taksim 360 ana bayisine giderek ev alabilirler. Faizsiz ev almak isteyen kişiler gelir belgesi, kimlik belgesi, maaş bordrosu ve gelir belgesi ile başvuruda bulunabilirler. Gap İnşaat ve Çamlık Gayrimenkul tarafından bu projeler yapılmaktadır. Taksim 360 projesi üzerinden ev alacak olan kişiler yüzde beş peşinat ödemesi ile birlikte ev alabilirler. Kişiler 60 ay vade ile ev alabilirler. Faizsiz ev alacak olan kişiler Taksim 360 İnternet sitesine girerek konut alımında bulunabilirler. Taksim 360 faizsiz ev alma projesi özellikleri ise şu şekildedir;ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.