Faizsiz KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

06.02.2020
883
A+
A-
Faizsiz KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Sıfır faizli KOSGEB kredisi almak isteyen kişilerin KOSGEB eğitim programına dahil olması gerekmektedir. KOBİ koduna uygun iş yeri açmayan veya işletme sahibi olan kişilere KOSGEB kredisi verilmez. Faizsiz KOSGEB kredisi almak isteyen kişilerin KOSGEB eğitim programından başarı ile geçmişi olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden kredi almak isteyen çiftçilerin ise ÇKS belgesi olması gerekmektedir. KOSGEB veya KOBİ üyesi olmayan kişilere kredi verilmez. KOSGEB kişilere 30.000 Türk Lirasına kadar sıfır faizli kredi vermektedir. KOSGEB üzerinden 200.000 Türk Lirasına kadar kredi almak isteyen kişiler %6 faizle kredi alabilir. KOSGEB kişilere 60 ay vade ile kredi vermektedir. KOSGEB üzerinden 5 yıllık kredi alacak olan kişiler 3 ayda bir veya 6 ayda bir ödemeli kredi alabilmektedir. Kişiler kredilerini dilerlerse 12 ayda bir veya 3 ay ertelemeli olarak alabilmektedir. KOSGEB üzerinde kredi almak isteyen kişiler hibe veya devlet destekli kredi kullanımında bulunabilirler. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin kredi notunda veya sicilinde herhangi bir bozukluk olmaması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerden kefil veya teminat talep edilmez. Üzerinde yasal takip veya haciz işlemi bulunan kişilere KOSGEB destek kredisi vermemektedir. KOSGEB kredisine başvuruda bulunmak isteyen kişiler illerinde veya ilçelerinde bulunan KOSGEB merkezlerine giderek, kredi talebinde bulunabilirler. KOSGEB kredisine başvuran kişilerin formları Halkbank tarafından incelenmektedir.

KOSGEB Sıfır Faizli Esnaf ve Sanatkarlar Kredisi Koşulları Nelerdir?

KOSGEB üzerinden faizsiz kredi alacak olan kişilerin KOSGEB eğitim programını başarı ile tamamlamış olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden hibe alacak olan kişilerin Esnaf ve Sanatkarlar odasına üye olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin daha öncesinde KOSGEB, devlet destekli kredi veya hibe almamış olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden sıfır faizli kredi alacak olan kişilerin üzerinde herhangi bir haciz veya yasal takip işleminin olmaması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin kredi notunun veya sicilinin bozuk olmaması gerekmektedir, kara listede olan kişilere KOSGEB kredisi verilmez. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. KOSGEB faizsiz esnaf ve sanatkarlar kredisi şartları ise şu şekildedir;

 • KOSGEB üzerinden esnaf ve sanatkarlar kredisi alacak olan kişilerin iş sınıflarının KOBİ kodlarına uyması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatiflerine üye olması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinde faizsiz kredi alacak olan kişilerin üzerinde herhangi bir SGK borcu olmaması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin son altı ay içerisinde herhangi bir oda kaydının olmaması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişiler makine, ekipman, demirbaş, iş yeri sermayesi, personel veya hammade için kredi alabilmektedir.
 • KOSGEB üzerinden faizsiz kredi alacak olan kişiler 30.000 Türk Lirasına kadar kredi alabilir.
 • KOSGEB üzerinden faiz kredi alacak olan kişiler Halkbank, Ziraat Bankası veya Ziraat Katılım üzerinden indirimli kredi kullanabilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Peşinatsız Senetle Beyaz Eşya Veren Mağazalar

Faizsiz KOSGEB Kredisi Ve Hibe Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Faizsiz KOSGEB kredisi alacak olan kişilerin KOSGEB eğitim programlarına katılmaları ve en az yüzde seksen oran ile başarılı bir şekilde programı geçmeleri gerekmektedir. Örgün eğitimde okuyan kişiler KOSGEB destek programında faydalanamaz. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin 18 yaşından büyük olması ve herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumuna borcu olmaması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden hibe desteği alacak olan kişilerin üzerinde yasal takip veya haciz işleminin olmaması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden hibe alacak olan kişilerin kredi notunda veya sicilinde bozukluk olmaması gerekmektedir, kara listede olan kişilere KOSGEB destek kredisi verilmez. Sıfır faizli KOSGEB kredisi ve hibe yardımı alma koşulları ise şu şekildedir;

 • KOSGEB hibe desteğinden faydalanmak isteyen kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir, kendi ili dışında KOSGEB desteği talep eden kişilere hibe veya kredi verilmez.
 • Faizsiz KOSGEB destek kredisine başvuruda bulunacak olan kişilerin ek geliri veya işletmesi olmaması gerekmektedir.
 • Birinci derece yakının işletmesi olan kişiler KOSGEB üzerinden hibe alamaz.
 • KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin KOSGEB veri tabanında kaydı olması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin KOBİ sınıfına uygun bir işinin olması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin girişimci projesi olması gerekmektedir.
 • KOSGEB kredisi alacak olan kişilerin iş yerlerini KOSGEB sertifikası ile kurması gerekmektedir.

Faizsiz KOSGEB Hibesine Başvuruda Bulunmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Faizsiz KOSGEB kredisine başvuruda bulunacak olan kişilerin 18 yaşından büyük olması ve herhangi bir şekilde SGK borcu olmaması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin üzerinde yasal takip veya haciz işleminin olmaması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan veya kara listede olan kişiler KOSGEB kredisinden faydalanamaz. Sıfır faizli KOSGEB hibesi talebinde bulunmak için gerekli evraklar ise şu şekildedir;

 • KOSGEB hibesi almak isteyen kişiler daha önceden herhangi bir hibe, devlet destekli kredi veya can suyu almamış olması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden hibe almak isteyen kişilerin KOSGEB eğitimini başarı ile tamamlamış olması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden hibe kredisi alacak olan kişiler kimlik belgesi, gelir belgesi, sabıka kaydı ve işletme ortakları belgesi ile birlikte KOSGEB İl Müdürlüklerine başvuruda bulunması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden hibe kredisi alacak olan kişiler vergi levhası, oda kaydı, üretim ruhsatı, KOBİ kayıt belgesi ile başvuruda bulunması gerekmektedir.
 • KOSGEB kredisi alacak olan kişilerin KOSGEB Müdürlüklerine yapacakları işin projesini sunması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden hibe alacak olan kişilerin yapılacak olan iş yerinin tapusunu veya kira kontratını ilgili kurumlara belirtmek zorundadır.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Kartımı Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

Faizsiz KOSGEB 300.000 Türk Lirası Esnaf Kredisi

Sıfır faizli KOSGEB 300.000 TL esnaf kredisi alacak olan kişiler 2021 yılı başından itibaren başvurularını Esnaf ve Sanatkarlar Odasına veya KOSGEB, KOBİ Müdürlüklerine yapabilmektedir. KOSGEB kredisi alacak olan kişilere sıfır faizli 60 ay vadeli 300.000 Türk Lirasında kredi verilmektedir. Sıfır faizli KOSGEB esnaf kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • Sıfır faizli KOSGEB esnaf kredisi alacak olan kişiler 000 TL ile 300.000 TL arasında kredi talebinde bulunabilirler.
 • KOSGEB sıfır faizli esnaf kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin, KOSGEB eğitim programına katılmış olması gerekmektedir.
 • KOSGEB kredisi alacak olan kişilerin projelerini KOSGEB İl Müdürlüklerine sunmuş olması gerekmektedir.
 • Alınacak olan kredinin ödemesinin gecikmesi durumunda KOSGEB İcra Kurulu kişiler hakkında yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.
 • KOSGEB kredisi alacak olan kişilerin üzerinde herhangi bir haciz veya yasal takibin olmaması gerekmektedir, kara listede olan kişiler KOSGEB üzerinden kredi alımında bulunamaz.

Girişimcilere Faizsiz KOSGEB Kredisi

Genç girişimcilere KOSGEB sıfır faizli kredi vermektedir. Faizsiz KOSGEB kredisi almak isteyen kişilerin yeni girişimci olması veya yeni bir iş kuruyor olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden faizsiz girişimci kredisi alacak olan kişilerin daha öncesinde hibe, devlet destekli kredi veya KOSGEB kredisi almamış olması gerekmektedir. KOBİ iş tanımına uymayan kişilere KOSGEB kredisi verilmez. KOBİ ve KOSGEB üyesi olmayan kişilere sıfır faizli KOSGEB kredisi verilmez. KOBİ üzerinde çiftçilik için kredi alacak olan kişilerin ÇKS belgesi olması gerekmektedir. Girişimcilere faizsiz KOSGEB kredisi verme koşulları ise şu şekildedir;

 • İş projesi olan kişiler KOSGEB üzerinden hibe ile iş kurabilir.
 • Yeni bir girişim projesi olan girişimc ilere KOSGEB kredi desteği sağlamaktadır, KOSGEB verdiği girişim desteğinde geri ödeme veya faiz talep etmez.
 • Kişiler KOSGEB kredisi için KOSGEB İl Müdürlüklerine giderek projelerini sunabilirler, projeleri uygun bulunan girişimcilere kredi verilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Sağlık Personeli Maaşları Ne Kadar?

Halkbank Üzerinden Faizsiz KOSGEB Kredisi Nasıl Alınmaktadır?

Halkbank üzerinden sıfır faizli KOSGEB kredisi alacak olan kişiler 200.000 Türk Lirasına kadar faizsiz kredi alımında bulunabilir. Halkbank KOBİ ve KOSGEB üyesi olmayan kişilere faizsiz kredi vermez. KOSGEB kredisi almak isteyen kişilerin KOSGEB girişimcilik eğitimlerine katılmış olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin üzerinde haciz veya yasal takip işleminin olmaması gerekmektedir. Halkbank üzerinden sıfır faizli KOSGEB kredisi alma özellikleri ise şu şekildedir;

 • Halkbank üzerinden KOSGEB kredisi alacak olan kişilerin iş tanımı KOBİ kodlarını uymak zorundadır.
 • KOSGEB eğitim programının yüzde seksenini başarı ile tamamlamayan kişiler KOSGEB kredisi alamazlar.
 • Halkbank üzerinden KOSGEB kredisi alacak olan kişilerin üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumu borcu olmaması gerekmektedir.

Faizsiz KOSGEB Hayvancılık Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Faizsiz KOSGEB kredisi alacak olan kişilerin KOBİ, KOSGEB ve ÇKS belgesi olması gerekmektedir. Çiftçilik belgesi olmayan kişilere KOSGEB hayvancılık kredisi vermemektedir. KOSGEB üzerinden hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin KOSGEB eğitim programını başarı ile tamamlamış olması gerekmektedir. Sıfır faizli KOSGEB hayvancılık kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • KOSGEB üzerinde hayvancılık kredisi alacak olan kişiler daha öncesinde KOSGEB hibe veya devlet destekli kredisi almamış olması gerekmektedir.
 • KOSGEB eğitim programını başarı ile geçmeyen ve iş tanımı KOBİ koduna uymayan kişiler KOSGEB üzerinde hayvancılık kredisi alamaz.
 • KOSGEB üzerinden hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin en az iki adet kefil göstermesi gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin, mevcut hayvanların küpelerine bankanın verdiği seri kodları yazmak zorundadır.
 • Faizsiz Hayvancılık Kredisi Veren Yerler

 • Evkur Senetle Alışveriş Nasıl Yapılır?

 • Faizsiz Araba Nasıl Alınır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.