Faizsiz Nakit Avans Nasıl Alınır?

22.01.2020
2.089
A+
A-
Faizsiz Nakit Avans Nasıl Alınır?

Sıfır faizli nakit avans kredi kartı üzerinden veya maaş kartı hesap limiti içerisinden acil nakit çekme amacı ile kullanılmaktadır. Faizsiz nakit avans işlemlerinde limit aşımı yapılamamaktadır. Kredi kartının üst limiti 2.000 TL olduğunda çekilebilecek nakit avans limiti ise 1.000 TL olmaktadır. Nakit avans limitleri kredi kartı ödemelerinin düzenli olması halinde 6 ayda bir yükselmektedir. Nakit avans çekme işlemleri ATM üzerinden yapılabilmektedir, KHM hesabı üzerinden nakit avans çekimleri ise internet şubelerinden alınmaktadır. Kredi nakit avansı kredi siciline göre verilmektedir. Kredi kartı üzerinden çekilen nakit avanslar kredi sicilini düşürmektedir.

Ziraat Bankası Faizsiz Nakit Avans

Ziraat Bankası üzerinden sıfır faizli nakit avans kullanacak olan kişiler Bankkart ile 12 ay vade ile ücretsiz taksitli nakit avans çekiminde bulunabilirler. Ziraat Bankası nakit avans özellikleri ise şu şekildedir;

 • Ziraat Bankası üzerinden Bankkarttan nakit avans çekimi yapacak olan kişiler günlük en az 100 TL, en fazla ise 10.000 TL nakit avans çekimi yapabilirler.
 • ATM üzerinden taksitli nakit avans çekecek kişiler ise çekecekleri tutar ATM’nin günlük sınırına göre belirlenmektedir.
 • Taksitli nakit avans çekimleri, kredi kartının tanımlı nakit çekim bölümünde ki limitinden düşülmektedir.
 • Nakit avans faiz tutarı üzerinden %5 BSMV ve 15 KKDF alınmaktadır.
 • Bankkart kullanıcıları ücretsiz kredi kartı ile birlikte nakit avans çekiminde bulunabilmektedirler.
 • Bankkart kullanıcıları taksitli nakit avans çekmeleri durumunda Bankkart Lira kazanamazlar.
 • Taksitli nakit avans kullanan kişiler erken kapama ve bir taksitten az olmamak koşulu ile kısmi ödeme yapma hakkına sahiptirler.
 • Erken kapama yapılması durumunda ise banka vadesi gelmemiş taksitler için ödeme tarihine göre faiz indirimi uygulamaktadır.
 • Nakit avansa kısmi ödeme yapıldığı durumlarda ise ödeme tarihi ve miktarına göre yeni bir faiz indirimi ve ödeme planı yapılmaktadır.
 • Nakit avans kullan kişiler işlem iadesi veya iptalinde bulunamazlar.
 • Nakit çekmeye engellenmiş olan hesaplar nakit avans kullanamamaktadır.

Garanti Bankası Faizsiz Nakit Avans

Garanti Bankası üzerinden sıfır faizli nakit avans alacak olan kişilerin aylık %1,40 oranında kar payı ödemesi gerekmektedir. Faizsiz nakit avans işlemlerinde %15 KKDF ve %5 BSMV uygulanmaktadır, bu uygulamalar kar payı oranına dahil edilmemektedir. 2020 yılında kar payı oranı veya faiz almadan nakit avans veya kredi veren yerler bulunmamaktadır. Garanti Bankası üzerinden 12 aylık nakit avans çekecek olan kişilerden hiç bir şekilde ek ücret alınmamaktadır. Taksitli nakit avans kullanacak olan kişilerin son ödeme tarihine kadar ödeme yapmaması durumunda veya taksit tutarından daha az ödeme yapması halinde anapara üzerinden günlük faiz işlemektedir. Garanti Bankası üzerinden nakit avans kullanacak olan kişiler kısmı ödeme veya erken kapatma yapması durumunda kalan anapara üzerinden günlük mevcut kalan tutarın kar payı işletilmektedir. Garanti Bankası nakit avans özellikleri ise şu şekildedir;

 • Erken kapama veya kısmi kapama yapıldığı zaman vadesi geçen taksitler için uygulanan kar payı oranları geri ödenmemektedir.
 • Taksitli nakit avans işlemi yapan kişiler, yapıldığı gün erken kapama veya kısmi kapama işleminde bulunamaz.
 • Dolar veya Euro ödemeli kartlarda taksitli nakit avans çekimleri Türk Lirası üzerinden hesaplanmaktadır.
 • Taksitli nakit avans minimum 500 Türk Lirası, maksimum ise 20.000 Türk Lirası tutarında kullanılmaktadır.
 • Garanti BBVA üzerinden taksitli nakit avans alacak olan kişiler günlük 10.000 Türk Lirası çekiminde bulunabilirler.
 • Taksitli nakit avans işlem tutarı ödeme planından aksarsa kişinin kredi kartı ekstresine yansıtılmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  2021 Ev Hizmetlerinde Çalışanların Sigorta Primi Ne Kadar?

Yapı Kredi World Faizsiz Nakit Avans

Yapı Kredi World sıfır faizli nakit avans almak isteyen kişiler Worldcard üzerinen nakit avans çekiminde bulunabilirler. 5 ile 12 ay arası sabit taksit ile uygun kar payı oranıyla rahatça geri ödenebilmektedir. Aylık taksit tutarı ile birlikte kaç taksit yapmanız gerektiğini World mobil uygulaması üzerinden ayarlayabilirsiniz. Taksitli nakit avans işlemleri Yapı Kredi şubelerinden, Yapı Kredi internet şubelerinden veya Yapı Kredi mobil şubelerinden yapılabilmektedir. Telefon bankacılığı şifresi olmayan kişiler 444 0 444 Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak şifre alabilirler veya nakit avans çekiminde bulunabilirler. Kredi kartı üzerinden yapılan EFT ve Havale çekim işlemlerinden Yapı Kredi ücret almaktadır Taksitle yapılacak olan EFT ve Havale işlemlerinden taksitli nakit çekim ücreti alınmamaktadır. Yapı Kredi World üzerinden nakit avans çekimin ödeme tablosu ise şu şekildedir;

 • 1.000 TL nakit avans kullanımında 6 ay vadede %1,40 kar payı oranı alınmaktadır, aylık taksit ise 176,12 TL olmaktadır, aylık maliyet oranı ise %1,68’dir.
 • 1.000 TL nakit avans kullanımında 9 ay vadede %1,40 kar payı oranı alınmaktadır, aylık taksit tutarı ise 120,32 TL olmaktadır, aylık maliyet oranı ise %1,68’dir.
 • 1.000 TL nakit avans kullanımında 12 ay vadede %1,40 kar payı oranı alınmaktadır, aylık taksit tutarı ise 92,46 TL’dir, aylık maliyet oranı ise %1,68’dir.

Yapı Kredi üzerinden banka kredi kartı borçlarını Yapı Kredi kartı üzerinden ödeyebilir veya aktarımda bulunabilirsiniz. Yapı Kredi üzerinden aktarılan borçlarınızı uygun faiz oranları ile ödeyebilirsiniz. Taksitli borç transfer işlemini Yapı Kredi mobil veya 444 0 444 numaralı telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Taksitli borç transfer işleminin kar payı tablosu ise şu şekildedir;

 • 1.000 TL taksitli borç transferi işleminde, 6 ay vadede aylık uygulanan kar payı oranı %1,68’dir, aylık taksit tutarı ise 176,12 TL’dir, aylık toplam maliyet oranı ise %1,68’dir.
 • 1.000 TL taksitli borç transferi işleminde, 9 ay vadede aylık uygulanan kar payı oranı %1,68’dir, aylık taksit tutarı ise 120,32 TL’dir, aylık toplam maliyet oranı ise %1,68’dir.
 • 1.000 TL taksitli borç transferi işleminde, 12 ay vadede kar payı oranı %1,68’dir, aylık taksit tutarı ise 92,46 TL’dir, aylık toplam maliyet oranı ise %1,68’dir.
İlginizi Çekebilir:  Türk Nippon Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akbank Faizsiz Nakit Avans

Akbank üzerinden sıfır faizli nakit avans almak isteyen kişiler Axess kart üzerinden Akbank ATM’lerinden nakit avans çekiminde bulunabilirler. Nakit avans çekimleri 7/24 olarak ATM’ler üzerinden yapılabilir. Nakit avans başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, 5990’a Na yazarak kartının son 6 hanesini ve istediği nakit avans tutarını yazması gerekmektedir. Nakit avansı Axess mobil’den, Akbank interent şubesinden, Akbank mobilden veya en yakın Akbank Şubesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Nakit avans için limitini 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz. Kişiler bankacılık işlemlerini yapabilmeleri için Akbank Mobil veya İnternet şubesinden giriş yapabilirsiniz.

Axess Üzerinden Faizsiz Nakit Avans

Axess üzerinden sıfır faizli nakit avans almak isteyen kişiler taksitli nakit avans tutarını kredi kartı üzerinden kullanabilmektedir. Nakit avans işlemleri limitli, tek işlem limitli veya günlük limitli olarak verilmektedir. Taksitli nakit avans vadesiz mevduat hesabına aktarılmaktadır. Akbank faizsiz nakit avans özellikleri ise şu şekildedir;

 • Ekstre üzerinden hesaplanan asgari borcun son ödeme tarihine kadar hiç yatırılmaması veya kısmi olarak yatırılması durumunda borcun kapanma zamanına kadar ödenmemiş asgari tutar üzerinden gecikme kar payı oranı ve asgari tutarı aşan anapara üzerinden akdi kar payı oranı işlenmektedir.
 • Taksitli nakit avans işlemlerinde erken kapama veya kısmi kapama yapılamaz.
 • Kredi kartında gecikme işlemi olan veya bloke, yasal takibi olan kişiler taksitli nakit avans kullanamazlar.
 • 3 taksit üst üste ödemeyen kişiler nakit avans çekiminde bulunamazlar.
 • Taksitli nakit avans çekimi yapacak olan kişilerin kredi kartı borcu olmaması gerekmektedir.

Paraf Faizsiz Nakit Avans

Paraf sıfır faizli nakit avans işlemi yapmak isteyen kişiler 200 Türk Lirası ile 15.000 Türk Lirası arasında ki nakit ihtiyaçlarını %1,40 kar payı oranı ile karşılayabilirler. Taksitli nakit avansı Halkbank internet şubesinden, Halkbank mobil şubeden, 0850 222 0 400 numaralı müşteri hizmetlerinden talep edebilirsiniz. Halkbank paraf nakit avans ödeme planı ise şu şekildedir;

 • 1.000 Türk Lirası nakit avans çekiminde 3 ay vadede %1,40 kar payı oranında aylık taksit tutarı 344,60 TL’dir, toplam ödenecek tutar ise 1.033,79 TL’dir.
 • 1.000 Türk Lirası nakit avans çekiminde 6 ay vadede %1,40 kar payı oranında aylık taksit tutarı 176,60 TL’dir, toplam taksit tutarı ise 1.059 TL’dir.
 • 1.000 Türk Lirası nakit avans çekiminde 9 ay vadede %1,40 kar payı oranında aylık taksit tutarı 120,65 TL’dir toplam taksit tutarı ise 1.085 TL’dir.
 • 1.000 Türk Lirası nakit avans çekiminde 12 ay vadede %1,40 kar payı oranında aylık taksit tutarı 92,71 TL’dir, ödenecek toplam tutar ise 1.112 TL’dir.
İlginizi Çekebilir:  Bursa Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

Halkbank nakit avans kampanya detayı ise şu şekildedir;

 • Kampanya 31 Ocak 2020’ye kadar geçerlidir.
 • 3,6,9 ve 12 ay vade tutarında kar payı oranı %1,40’dır.
 • Taksitli nakit avans kampanyası içerisinde tek sefer 200 TL çekim yapabilirsiniz en fazla yapılabilecek çekim tutarı ise 15.000 TL’dir.
 • Taksitli nakit avans çekimleri Halkbank şubelerinde, ATM’den veya internet şubelerinden yapılabilmektedir.
 • Kullanılabilir nakit avans limiti üzerinden, taksitli nakit avans çekiminde bulunabilirsiniz.
 • Taksitli nakit avans kullanacak olan müşteriler bireysel olması şartı ile nakit avans kullanımında bulunabilmektedir.
 • Taksitli nakit avans işleminde işlem iptali yapılmamaktadır, kişiler dilerlerse borçlarını erken vadede kapatabilirler.
 • Erken kapama işlemi yapan kişilerin bir iş günü sonrasında Halkbank kartlarına gecikme kar payı tutarı ve ödemesi yansımaktadır, gecikme tutarını öğrenmek isteyen kişiler 0850 222 0 400 numaralı Halkbank müşteri hizmetlerini arayabilirler.
 • Erken kapama iptal işlemi Halkbank şubeleri tarafından yapılmaktadır.
 • Taksitli nakit avans kullana kişilerin, taksit ödeme tarihleri hesap kesim tarihi ile aynı olmaktadır ve değiştirilemez.
 • Taksitli nakit avans ödemesinin gecikmesi durumunda son ödeme tarihine kadar ödemediği ücret kar payı olarak yansıtılmaktadır.
 • Ticari kartlara nakit avans uygulaması verilmemektedir.

İş Bankası Faizsiz Nakit Avans

İş Bankası sıfır faizli nakit avans Maximum kart üzerinden kullanılmaktadır. İş Bankası nakit ihtiyacı olan kişilere faizsiz nakit avans vermektedir. İş Bankası faizsiz 10 ay taksitli nakit avans kullanımı sağlamaktadır bu kampanya nisan ayına kadar geçerlidir. İş Bankası Maximum Kart sahipleri ve Maximiles sahipleri 4.000 TL’ye kadar faizsiz nakit avans çekiminde bulunabilmektedir. 4.000 TL nakit avansa ise 10 ay vade verilmektedir. 12 ile 18 ay arası nakit avans çekiminde bulunacak olan kişilerin %1,59 ile %3,15 komisyon oranı ödemesi gerekmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.