Holo Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

25.06.2021
118
A+
A-
Holo Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Holo coin, Blockchain‘in bir alternatifi olarak görülmektedir. Blockchain veri merkezli küresel konsensüs sağlamak amacıyla çalışırken, Holo coin birim merkezli çalışarak ölçeklendirme, hız ve uyum sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu yönü ile Blockchain’e karşı ciddi bir alternatif olduğu düşünülüyor.

Holo Coin Nasıl Satın Alınır?

Holo coin almak için, yatırım yapmak isteyenlerin tercih edebileceği birçok yol var. Holo hali hazırda irili ufaklı birçok kripto para borsasında işlem görüyor. Ancak Holo işlem hacminin büyük bir kısmı Türk kripto para yatırımcıların da yakından tanıdığı iki popüler kripto para borsasında gerçekleşiyor. USDT paritesinde Holo yatırımı yapmak isteyenler Binance’deki HOT/USDT paritesini tercih edebilirler. Öte yandan Türk Lirası paritesinde işlem yapmak isteyenler ise Paribu’daki HOT/TRY işlem çiftini değerlendirebilir.

Türk Lirası ile Holo Coin Nasıl Alınır?

Türk Lirası ile Holo yatırımı yapabilmek için öncelikle Türkiye’nin en büyük kripto para borsası Paribu’da hesap oluşturmak gerekiyor. Türk Lirası ile Holo yatırımı yapılabilen borsaların başında Paribu geliyor. Paribu borsasına kayıt olduktan sonra KYC (Know Your Customer) doğrulamasını gerçekleştirerek Holo almaya başlanabilir. Bu adımdan sonra tek yapılması gereken banka hesabından Paribu borsasına bakiye yüklemektir. Kolay Al/Sat veya Piyasalar seçeneklerinden uygun olan seçilerek Holo (HOT) satım işlemlerine başlanabilir.

USDT ile Holo Coin Nasıl Alınır?

USDT ile Holo coin yatırımı yapabilmek için dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’ta hesap oluşturmak gerekiyor. USDT ile Holo (HOT) yatırımı yapılabilen borsaların başında Binance geliyor. Klasik hesap oluşturma adımlarını tamamladıktan sonra KYC (Know Your Customer) doğrulamasını gerçekleştirdikten sonra hesaba banka havalesi veya kripto para ile bakiye yükleyerek HOT/USDT işlem çiftinde alım satım yapmaya başlanabilir.

İlginizi Çekebilir:  Antalya Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

Hangi Merkezsiz Uygulamalar Holo Coin İçin Uygundur?

Holo, herkesin kullanabileceği bir çeşit sınırlı kopya ile birçok bireysel girdi gerektiren sistemlere kendisini ödünç vermektedir. Holochain’in en çok fayda sağlayacağı kullanım alanları arasında sosyal medya platformları yer alıyor. Holo coin büyük katkı sağlayabileceği diğer kullanım alanları arasında tedarik zinciri yönetimi, kooperatifler, eşler arası platformlar yer alıyor. Bu, büyük ölçüde platformun temsilci merkezli yapısından kaynaklanıyor. Bununla birlikte, her bir müşteri temsilcisi paylaşılan dağıtılmış hash tabloya yayınladığı için temsilci merkezli ağların adsız veya özel veri kümeleri için uygun olmadığı söylenebilir. Holochain, çoğu kripto para birimi gibi büyük dosyaları barındırmak veya veri pozitivist odaklı dApp’leri çalıştırmak için de optimize edilmemiştir.

Holochain Ağında İşlemler Nasıl Oluyor?

Holochain ağındaki işlemler, dağıtılmış uygulamalar için Holochain sisteminde, ağın her bir üyesi veya temsilcisinin bir bütün olarak Blockchain’in çalışma kaydını tutması gerekmez. Aksine, her bir temsilci, bu temsilcinin benzersiz cryptographic anahtarıyla etkileşime giren tekil bir Blockchain kaydını tutar. Bu temsilcilerden biri çevrim dışı kalırsa, esas olarak ana Blockchain’den ayrılırlar. Bununla birlikte, içerdiği verilerin bütünlüğü korunur.

Holo Coin Hangi Kodlama Dillerini Desteklemektedir?

Holo, açık kaynak kodludur ve Go’da yazılmıştır. Go, kullanım kolaylığı ve C’ye benzerliği nedeniyle seçildi. Özellikle Holochain için yazılmış dApp’ler, CSS, HTML ve JavaScript kullanan ön uç sistemler için JavaScript veya Lisp ile geliştirilebilir. Geliştiriciler, Holochain’in yeni dillerle ilgilenme konusunda nispeten esnek olduğunu görüşündeler, bu yüzden bu alanda büyüme potansiyeli var. Holochain kendisini geleneksel Blockchain’lere karşı çevre dostu bir alternatif olarak görüyor. Her bir temsilcinin verileri halka açık Blockchain’de saklaması ve doğrulaması gerekmediğinden Holo coin geleneksel zincirlerin bant genişliğinin bir kısmını tüketmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Liberty Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.