İzmirim Kart Bakiye Yükleme ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

25.11.2020
617
A+
A-
İzmirim Kart Bakiye Yükleme ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

İzmir’de yaşayan kişiler için geliştirilmiş İzmirim kart, gün içinde binlerce kişi tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. İzmirim kart bakiye yükleme ve sorgulama işlemlerinin kolay ve hızlı şekilde halledilmesi için ise pek çok yöntem bulunmaktadır. Siz de sık sık İzmirim kart kullanıyorsanız, bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulaması Nasıl Yapılmaktadır?

İzmirim kart için bakiye sorgulaması yapmanın üç yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler şunlardır:

 • Eshot Mobil Uygulaması ile Bakiye Sorgulama: Bu yöntem ile, akıllı telefonlar üzerinden, kolay bir şekilde bakiye sorgulaması yapılabilmektedir. Eğer akıllı bir telefon kullanılıyorsa, öncelikle Eshot uygulaması indirmeli ve telefona kurulmalı. Uygulamayı indirdikten sonra üyelik oluşturarak kişi hesabına giriş yapılması gerekmektedir. Hesaba giriş yapıldıktan sonra, bakiye sorgulama kısmına gelinerek İzmirim kart bakiyesi öğrenilebilir.
 • Diğer yöntem ise, uygulama kullanılmadan direkt olarak internet sitesi üzerinden sorgulama yapılmasıdır. Bunun için de https://www.izmirimkart.com.tr/ Sitesine girilerek bakiye sorgulama bölümüne gelinir. Bu bölümde gerekli kişisel bilgiler girildikten sonra, İzmirim kart bakiyesi hızlı şekilde sorgulanabilir.
 • Son yöntem ise, fiziki yükleme noktalarından sorgulama yapılarak gerçekleştirilmektedir. Dolum merkezlerinde ve duraklarda bulunan otomatik bakiye makineleri ile bakiye sorgulanabilmektedir.

İzmirim Kart Bakiye Yüklemesi Nasıl Yapılır?

İzmirim kart içerisine tek seferde 1 lira ve 200 lira arasında bakiye yüklemesi yapılabilmektedir. İzmirim kart bakiye yüklemesi yapılabilmesi için şu adımları izlemek yeterlidir:

 • Öncelikle, https://www.izmirimkart.com.tr Sitesine giriş yapılır,
 • Ardından, sayfanın sağ üst köşesinde yer alan menü bölümünden “İzmirim kart TL yükleme” seçeneği seçilir,
 • Ardından ödeme ekranı gelmektedir. Bu ekranda kişiden kendisine ait bir kartın bilgileri istenmektedir. Ön taraftaki kart numarası ve son kullanma tarihi ile arka yüzde bulunan güvenlik kodu girildikten sonra ödeme alınır.
 • Kişi isterse fiziki ödeme merkezlerinden ya da duraklarda bulunan otomatik bakiye makinelerinden de ödeme yapabilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Sağlık Memuru Maaşları Ne Kadar, Görevleri Nelerdir?

İzmirim Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmirim kart başvuruları, online şekilde olayca yapılabilmektedir. İzmirim kart başvurusu için şu adımları izlemek gerekmektedir:

 • Kişi ilk olarak, https://www.izmirimkart.com.tr Sitesine giriş yapmalıdır.
 • Bu sitede sağ köşede bulunan menüden “İlk kart başvurusu” seçeneği seçilmelidir,
 • Bu sayfa açıldığında, kişinin karşısına ilk olarak kartla ilgili bir bilgilendirme ekranı çıkar. Bu sayfa devam denilerek geçilebilir.
 • Bunun ardından gelen ekranda, kişiden kişisel bilgilerini girmesi istenir. Kişisel bilgiler, doğru ve eksiksiz şekilde girilmelidir.
 • Ardından gelen sayfada ise kişinin güncel bir fotoğrafı istenmektedir. İnternet sitesine yüklenen fotoğraf, kişinin kart fotoğrafı olacağından, güncel bir fotoğraf seçmek önemlidir.

İzmirim Kart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İzmirim kart başvurusu için bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeler şunlardır:

 • Öğrenci başvuruları için, öğrenci belgesi,
 • Öğretmen başvuruları için, görev yeri belgesi, personel hareket onayı ve görevli oldukları okuldan temin edebilecekleri bir talep yazısı,
 • 65 yaş ve üzeri kişiler için, kimlik ibrazı gerekmektedir. Kişiler bu belgelerin yanında nüfus cüzdanlarının aslını da bulundurmalıdır.

İzmirim Kart Nasıl Aktif Hale Getirilir?

İzmirim kart, aktifleştirme işlemi yapılmadan kullanıma açılmamaktadır. Kişilerin, kart ellerine ulaştıktan sonra aktifleştirme işlemi yapmaları gerekmektedir. İzmirim kartı aktif hale getirmek için şu adımlar izlenmelidir:

İlginizi Çekebilir:  SGK’dan Cenaze Parası Nasıl Alınır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.