İzmit Banka Kredisiz Konut Projeleri

07.02.2020
743
A+
A-
İzmit Banka Kredisiz Konut Projeleri

İzmit’den banka kredisi çekmeden ev alacak olan kişiler vade farkı, faiz veya peşinat ödemeden ev sahibi olabilirler.  Kredisiz konut almak isteyen kişiler Eminevim, Katılımevim, Finansevim, Birevim, Fuzulevim sistemlerine dahil olarak kredi çekmeden ev alımında bulunabilir. Devlet destekli kredisiz ev almak isteyen kişiler İzmit Toki projelerine dahil olarak ev alımında bulunabilirler. Kredisiz ev alımında bulunacak olan kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Düzenli işi olmayan kişiler kredisiz konut alımında bulunamaz. Kredisiz konut alacak olan kişiler gelir belgesi, maaş bordrosu, kimlik belgesi ve SGK sicil dökümü ile birlikte ilgili kurumlara başvuruda bulunması gerekmektedir. Kredisiz ev almak isteyen kişilerin kredi notunun yüksek olması ve herhangi bir şekilde kara listede olmaması gerekmektedir. Üzerinde yasal takip veya haciz işlemi olan kişiler kredisiz konut alımında bulunamaz.

İzmit Toki Üzerinden Kredisiz Konut Alma

İzmit Toki üzerinden kredi çekmeden ev alacak olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. Toki üzerinden kredi çekmeden ev alacak olan kişiler faiz, vade farkı veya peşinat ödemeden ev sahibi olabilir. İzmit Toki 2021 yılının başından itibaren 100.000 dairelik ev yapımına başlayacaktır, kişiler yetkili şubelere giderek başvuruda bulunabilirler. Kişiler 1+1, 2+1, 3+1 dairelere başvuruda bulunabilirler. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler katılım bedelini ödeyerek ev alımında bulunabilirler. İzmit Toki üzerinden kredisiz konut alma özellikleri ise şu şekildedir;

 • İzmit Toki üzerinden kredisiz konut alacak olan kişiler 2+1 evlere başvuruda bulunması durumunda 500 Türk Lirası katılım bedeli ödemesi gerekmektedir.
 • İzmit Toki üzerinden kredisiz 3+1 ev alacak olan kişiler ise 1.000 Türk Lirası katılım ücreti ile Toki İzmit konutlarına başvuruda bulunabilir.
 • İzmit Toki evleri üç faklı kategoriye ayrılmaktadır şehit aileleri, harp malulleri, dul ve yetimler öncelikli olarak ev almaktadır, yüzde kırık engeli olan kişilere de öncelikli olarak ev verilmektedir, en son diğer alıcıların başvuruları değerlendirilir.
 • İzmit Toki üzerinden ev alacak olan kişiler satış fiyatını öğrendikten sonra başvuruda bulunabilir, kişiler başvuru yaptıktan sonra Toki tarafından hak belirlenme kurası çekilmektedir.
 • İzmit Toki üzerinden kredisiz yapılan konut satışının çekiliş yeri ve saati Toki’nin resmi web sitesi üzerinden yayınlanmaktadır.
 • İzmit Toki üzerinden başvuruya kabul edilecek olan kişiler kura tarafından seçilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Müdür Maaşları Ne Kadar?

İzmit Toki Üzerinden Kredisiz Konut Alma Başvuru Şartları

İzmit Toki üzerinden kredisiz konut alacak olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir, Toki oturma izni olan kişilere kredisiz konut satışı yapmaz. İzmit Toki üzerinden konut alacak olan kişiler çekilişe katılarak ev sahibi olabilir. İzmir Toki üzerinden kredisiz konut alacak olan kişiler vade farkı, faiz veya peşinat ödemeden konut sahibi olabilmektedir. İzmit Toki üzerinden kredi çekmeden ev alma talep koşulları ise şu şekildedir;

 • İzmit Toki üzerinden ev alacak olan kişilerin en az 1 yıldır İzmit ilinde veya civar ilçelerine ikamet etmesi gerekmektedir.
 • İzmit Toki üzerinden ev alacak olan kişilerin üzerinde ve velayeti üzerinde olan çocuklarının üzerinde herhangi bir ev olmaması gerekmektedir.
 • Kişilerin aylık ev gelirinin en fazla 5.000 Türk Lirası olması gerekmektedir.
 • İzmit Toki evlerine başvuruda bulunacak olan aile bireyleri içlerinden tek bir kişi üzerinde başvuruda bulunabilir.
 • İzmit Toki evlerine başvuruda bulunacak olan kişilerin 25 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.

İzmit Eminevim Üzerinden Kredisiz Konut Alımı Nedir?

İzmit Eminevim üzerinden kredi çekmeden ev alacak olan kişiler İzmit Eminevim şubelerine giderek veya Eminevim İnternet sitesi üzerinden ön başvuruda bulunabilirler. İzmit’te yaşamayan kişiler kendilerine en yakın Eminevim şubesine giderek İzmit’te konut alımı başvurusunda bulunabilir. İzmit Eminevim üzerinden kredisiz konut alacak olan kişiler faiz, vade farkı veya peşinat ödemeden ev sahibi olabilirler. İzmit Eminevim üzerinden ev alacak olan kişiler organizasyon ücretini ödeyerek ev alma sistemine dahil olabilirler. İzmit Eminevim üzerinden ev alacak olan kişiler düşük, orta veya yüksek gelirli kişiler olabilir. Eminevim üzerinden ev alacak olan kişiler kredi çekmeden ev sahibi olabilirler. İzmit Eminevim üzerinden kredisiz konut alma özellikleri ise şu şekildedir;

 • İzmit Eminevim üzerinden kredisiz konut alacak olan kişiler konutun vade tutarını ve taksit sayısını kendileri belirlemektedir.
 • İzmit Eminevim üzerinden kredisiz konut alacak olan kişilerin üzerinde herhangi bir yasal takip veya haciz işleminin olmaması gerekmektedir.
 • İzmit Eminevim üzerinden kredisiz konut alacak olan kişilerin kara listede olmaması gerekmektedir, kredi notu düşük olan kişilere ev satışı yapılmaz.
 • İzmit Eminevim üzerinden kredisiz konut alacak olan kişiler kendi gelirlerine göre aylık taksit ödemesini yapabilmektedir.
 • İzmit Eminevim üzerinden sisteme dahil olacak olan kişiler taksitlerini dondurma işleminde bulunabilirler.
 • Sistem içerisinden ayrılmak isteyen kişiler, organizasyon ücreti dışında biriken vade taksit tutarlarını alarak sistemden ayrılabilirler.
İlginizi Çekebilir:  Engelli Bez Parası Nasıl Alınır?

İzmit Fuzulev’den Kredisiz Konut Alma Özellikleri Nelerdir?

İzmit Fuzulev üzerinden kredisiz konut alacak olan kişiler İzmit Fuzulev şubelerine giderek faizsiz, peşinatsız ve vade farksız konut alımında bulunabilirler. Fuzulev üzerinden ön başvuru yapmak isteyen kişiler Fuzulev İnternet sitesine girerek ön başvuru formunu doldurabilirler. İzmit Fuzulev üzerinden ev alacak olan kişiler 40 vadeden 120 ay vadeye kadar ev alımında bulunabilirler. İzmit Fuzulev üzerinden ev alma işleminde kişiler alacakları ev tutarını ve vade tutarını kendileri belirlemeleri gerekmektedir. İzmit Fuzulev üzerinden kredi çekmeden ev alma özelikleri ise şu şekildedir;

 • İzmit Fuzulev üzerinde kişiler vade ortası ödemede sistemi, peşinatlı erken teslim sistemi, ara ödemeli erken teslim sistemi veya çekilişli ödeme sistemine dahil olarak ev alımında bulunabilirler.
 • İzmit Fuzulev üzerinden kredisiz konut alacak olan kişilerin kredi notunda veya sicilinde herhangi bir bozukluk olmaması gerekmektedir, kara listede olan kişiler kredisiz konut alımı başvurusunda bulunamaz.
 • İzmit Fuzulev üzerinden konut alımında bulunacak olan kişilerin üzerinde yasal takip veya haciz işleminin olmaması gerekmektedir.
 • İzmit Fuzulev üzerinden konut alacak olan kişiler organizasyon ücretini ödeyerek ev alma sistemine dahil olabilirler.
 • İzmit Fuzulev üzerinden konut alacak olan kişiler taksit işlemlerini dondurma hakkına sahiptir.

İzmit Katılımevim Üzerinden Kredisiz Konut Alma

İzmit Katılımevim üzerinden kredi çekmeden konut almak isteyen kişiler İzmit Katılımevi şubelerine giderek gelir belgesi, maaş bordrosu ve kimlik kartı ile birlikte şubelere başvuruda bulunabilirler. İzmit Katılımevim üzerinden kredisiz konut almak isteyen kişiler Katılımevim İnternet sitesine girerek ön başvuruda bulunabilirler. İzmit Katılımevim üzerinden kredisiz konut alma özellikleri ise şu şekildedir;

 • İzmit Katılımevim üzerinden ev alacak olan kişilerin 18 yaşından büyük olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
 • İzmit Katılımevim üzerinden ev alacak olan kişilerin üzerinde yasal takip veya haciz işleminin olmaması gerekmektedir.
 • İzmit Katılımevim üzerinden ev alacak olan kişiler faiz, vade farkı veya peşinat ödemeden ev sahibi olabilirler.
İlginizi Çekebilir:  Engelli Araç Satışı Nasıl Yapılır?

İzmit Finansevim Üzerinden Kredisiz Konut Alma Özellikleri Nelerdir?

İzmit Finansevim üzerinden kredi çekmeden ev alacak olan kişiler İzmit Finansevim şubelerinden peşinatsız, vade farksız ve faizsiz ev başvurusunda bulunabilirler. İzmit Finansevim üzerinden ev alacak olan kişilerin 18 yaşından büyük olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. İzmit Finansevim üzerinde kredi çekmeden ev alma özellikleri ise şu şekildedir;

 • İzmit Finansevim üzerinden konut alacak olan kişiler kimlik belgesi ve maaş bordrosu ile ev alma başvurusunda bulunabilirler.
 • İzmit Finansevim üzerinden ev alacak olan kişilerin üzerinde yasal takip veya herhangi bir haciz işleminin olmaması gerekmektedir.
 • İzmit Finansevim üzerinden ev alacak olan kişilerin kredi notunun düşük olmaması gerekmektedir.
 • İzmit Finansevim’e organizasyon ücreti ödeyen herkes ev sahibi olabilmektedir.

İzmit Birevim Üzerinden Kredisiz Konut Alma

İzmit Birevim üzerinden kredi çekmeden ev alacak olan kişiler gelir belgesi, kimlik ve sabıka kaydı ile başvuruda bulunabilirler. Kredisiz konut almak isteyen kişiler vade farkı, faiz veya peşinat ödemeden İzmit Birevim üzerinden konut sahibi olabilir. İzmit Birevim üzerinden konut alacak olan kişilerin 18 yaşından büyük olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. İzmit Birevim üzerinden kredisiz konut alma özellikleri ise şu şekildedir;ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.