KOSGEB Hangi Sektörlere Kredi Veriyor?

07.02.2020
1.339
A+
A-
KOSGEB Hangi Sektörlere Kredi Veriyor?

KOSGEB üzerinden bir çok farklı sektörde kredi alınabilinir. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin KOBİ üyesi olması ve KOSGEB eğitimlerini başarı ile bitirmiş olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin KOBİ kodlarına uyan herhangi bir girişimcilik projesi olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişiler özellikle yok olmaya yakın meslek grupları üzerinden kredi alabilmektedir. Esnaf ve Sanatkarlara yönelik kredi veren KOSGEB aynı zamanda tarım ve hayvancılık üzerinde faaliyetleri bulunan kişilere de kredi vermektedir. KOSGEB kredisi almak isteyen kişilerin son 6 ay içerisinde bağlı olduğu odaya kayıt olmuş olması gerekmektedir. Bir yıl içerisinde KOSGEB belgesi alan herkes bu hibe türünden faydalanabilmektedir. KOSGEB kredisine başvuruda bulunacak olan kişilerin ve eşlerinin herhangi bir alternatif başka bir işte çalışmaması gerekmektedir. KOSGEB kredisi alacak olan kişilerin daha öncesinden hibe veya destek kredisi almamış olmaması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin üzerinde haciz veya yasal takip işleminin olmaması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin kredi notunda veya sicilinde herhangi bir bozukluk olmaması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişilerin kara listede olmaması gerekmektedir.

KOSGEB Üzerinden Faizsiz Esnaf Ve Sanatkarlar Kredisi Nasıl Alınmaktadır?

KOSGEB üzerinden sıfır faizli Esnaf ve Sanatkarlar kredisi almak isteyen kişilerin KOBİ veya KOSGEB üyesi olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden devlet destekli kredi veya can suyu alan kişiler KOSGEB projelerine dahil olamaz. KOSGEB üzerinden faizsiz kredi alacak olan kişilerin üzerinde yasal takip veya haciz işleminin olmaması gerekmektedir. KOSGEB kredisini alacak olan kişilerin kredi sicilinin ve notunun düzgün olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden sıfır faizli esnaf kredisi alacak olan kişiler için koşullar ise şu şekildedir;

 • KOSGEB faizsiz esnaf kredisi alacak olan kişiler tarım için, hayvancılık, esnaflık veya sanatsal işler için hibe kredisi alabilir.
 • Daha önceden hibe kredisi kullanan kişiler bu kredi türünden faydalanamaz.
 • Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifine üye olmayan kişiler bu kredi türünden faydalanamaz.
 • KOSGEB sosyal güvenlik kurumu borcu olan kişiler bu kredi türünden faydalanmaz.
 • KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişiler 6 ay içerisinde oda kaydı olması gerekmektedir.
 • KOSGEB’den kredi alacak olan kişiler Halkbank üzerinden KOSGEB kredisi alabilir, KOSGEB kredisi alacak olan kişiler makine, ekipman veya demirbaş alımında bulunabilirler.
 • KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişiler sıfır faizli kredi kullanımında bulunabilirler kişiler 30.000 Türk Lirasına kadar kredi alımında bulunabilirler.
 • KOSGEB üzerinden faizsiz kredi almak isteyen kişiler 30.000 Türk Lirası üzerinden indirimli kredi alabilirler.
İlginizi Çekebilir:  İcra Dosyası Faiz Hesaplama Nasıl Yapılır?

KOSGEB Üzerinden Faizsiz Hibe Nasıl Alınmaktadır?

KOSGEB üzerinden sıfır faizli hibe almak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması ve herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumuna borcu olmaması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden hibe desteği alacak olan kişilerin üzerinde herhangi bir haciz veya yasal takip işleminin olmaması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden sıfır faizli kredi alacak olan kişilerin daha öncesinden hibe veya can suyu almamış olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden sıfır faizli kredi yardımı ise şu şekilde yapılmaktadır;

 • KOSGEB üzerinden faizsiz hibe desteği başvurusunda bulunacak olan kişilerin herhangi bir ek gelirinin olmaması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden sıfır faizli hibe kredisi alacak olan kişiler KOSGEB eğitim programına dahil olması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden sıfır faizli kredi veya hibe alacak olan kişilerin en az 6 ay içerisinde KOSGEB veri tabanına kaydını yaptırmış olması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden hibe alacak olan kişilerin işlerinin KOBİ kodlarına uygun olması gerekmektedir.
 • KOSGEB faizsiz kredi ve KOBİ faizsiz kredi türlerinden faydalanmak isteyen kişilerin girişimci bir iş projesi sunması gerekmektedir.
 • KOSGEB kredisi alacak olan kişilerin KOSGEB girişimcilik sertifikası ile birlikte iş kurmuş olması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden faizsiz kredi alacak olan kişilerin işletme için alacakları malzemenin en fazla 3 yıllı olması gerekmektedir.

KOSGEB Üzerinden İşletme Kredisi Alma

KOSGEB üzerinden sıfır faizli işletme kredisi almak isteyen kişiler tekstil atölyesi, restoran veya kafe açmak için kredi alabilmektedir. KOSGEB üzerinden işletme kredisi almak isteyen kişilerin en az bir yıl içerisinde KOSGEB eğitim programına katılmış olması ve bu programı %80 ile başarıyla tamamlamış olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden daha önce kredi alan veya devlet destekli işletme kredisi alan kişiler KOSGEB işletme kredisinden faydalanamaz. KOSGEB üzerinden alınacak olan işletme kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • Tekstil atölyesi açmak isteyen kişiler belirli bir ürün grubu ile işini kurması gerekmektedir, kişiler bu kredi desteği içerisinde çorap üretimi, tişört, pantolon, iç çamaşır ve benzeri ürünleri üretebilirler.
 • Restoran veya kafe açmak isteyen kişiler bayilik alarak veya alışveriş merkezi, cadde üzerinden kafe kredisi alabilmektedir, kafe işletmesi açmak isteyen kişiler giderler ve çalışan masrafları için KOSGEB kredisi kullanabilir.
 • Kuru temizleme işi açacak olan kişiler devlet destekli kredi veya KOSGEB destek kredisi alabilmektedir, özellikle ilk başta malzeme ihtiyacı için kişiler KOSGEB kredisi alabilmektedir, KOSGEB çamaşırhane açan kişilere personel içinde hibe desteği sağlamaktadır.
İlginizi Çekebilir:  İstanbul’da Senetle Mobilya Nereden Alınır?

KOSGEB Üzerinden Teknoloji Kredisi

KOSGEB üzerinden sıfır faizli teknoloji kredisi alacak olan kişilerin KOSGEB eğitim programlarına katılarak, KOBİ sınıfına uygun bir iş yeri açması gerekmektedir. KOSGEB eğitimlerinden başarı ile geçen kişiler teknolojik ürün üretimi veya satışı konusunda KOSGEB destek kredisi alabilmektedir.m Projenin türüne göre kişiler KOSGEB ve Tübitak kredisi kullanımında bulunabilirler. Kişiler Tübitak ve KOSGEB kredilerini geri ödemeden hibe adı altında alabilirler. KOSGEB üzerinden verilen teknoloji kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • KOSGEB üzerinden kredi alacak olan kişiler drone veya insansız hava araçları sektörü üzerinden kredi talebinde bulunabilirler.
 • KOSGEB üzerinden insansız hava aracı satma veya geliştirme için kredi alacak olan kişiler eğitim programını geçmeleri dahilinde kredi alabilmektedir.
 • KOSGEB kendine ait teknolojik ürün geliştirip, patentini alan kişilere de hibe destek kredisi sağlamaktadır.

KOSGEB Üzerinden Toptan Satış Hibe Kredisi

KOSGEB üzerinden sıfır faizli toplu satış hibe kredisi almak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması ve KOSGEB eğitimlerini tamamlamış olması gerekmektedir. KOSGEB ayakkabı mağazalarına, toptan içecek satışı yapacak olan kişilere veya çikolata üretimi yapacak olan kişilere hibe desteği sağlamaktadır. KOSGEB üzerinden toptan satış hibe kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • KOSGEB üzerinden ayakkabı satışı veya toptan ayakkabıcılık yapacak olan kişiler bireysel olarak girişimcilik hibesi alabilmektedir, kişiler dilerlerse toptan satış mağazası açarak daha yüksek tutarda hibe kredisi alabilmektedir.
 • KOSGEB üzerinden toptan içecek satışı veya üretimi yapacak olan kişiler faizsiz KOSGEB hibe desteği alabilmektedir, özellikle yüksek tutarda enerji içeceklerine hibe verilmektedir, kişilerin bayilik alması durumunda KOSGEB kişilere bayilik ve dükkan hibesi vermektedir.
 • KOSGEB üzerinden çikolata üretimi ve satışı konusunda hibe desteği alacak olan kişilerin KOSGEB çikolata üretimi girişimcilik desteğini alabilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Peşinatsız Senetle Ev Satan Şirketler

KOSGEB Üzerinden Faizsiz Araç Dükkanı Açma Kredisi Alma

KOSGEB üzerinden sıfır faizli araba dükkanı açma kredisi alacak olan kişilerin KOSGEB araç eğitimi programına katılmış olması gerekmektedir. Bu hibe programı içerisinde kişiler dilerlerse motosiklet dükkanı, oto galeri veya araba bayisi alabilmektedir. KOSGEB üzerinden sıfır faizli araç dükkanı açma kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • KOSGEB üzerinden motosiklet dükkanı açacak olan kişiler ilgili motosiklet parça ve aksesuarların ticaretinde bulunabilir, kişiler dilerlerse motosikletin bakımı ve onarımına kadar bir çok konuda destek verecek bir işletme kurabilmektedir.
 • KOSGEB üzerinden araç dükkanı açma kredisi almak isteyen kişiler dilerlerse araç markası bayiliğini alarak sadece araç satışında bulunabilirler.
 • KOSGEB üzerinden araç dükkanı açma kredisi almak isteyen kişiler sıfır ve ikinci el araç satışı ve kiralamasını yapabilmektedir.

KOSGEB Üzerinden Gıda İmalatı Kredisi Alma

KOSGEB üzerinde sıfır faizli gıda imalatı kredisi almak isteyen kişiler diledikleri gıda sektörü üzerinden faaliyet verebilirler. KOSGEB üzerinden imalat kredisi alacak olan kişilerin KOSGEB eğitimlerini başarı ile tamamlamış olması gerekmektedir. KOSGEB imalat kredisi özellikleri ise şu şekildedir;ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.