KOSGEB Hayvancılık Destekleri

08.02.2020
1.178
A+
A-
KOSGEB Hayvancılık Destekleri

KOSGEB üzerinden hayvancılık yardım kredisi alacak olan kişilerin KOBİ iş yeri sınıfına uygun bir sektör üzerinden çalışıyor olması gerekmektedir. KOSGEB hayvancılık kredisi almak isteyen kişilerin KOSGEB girişimcilik belgesi olması gerekmektedir. Tarım ve çiftçilik girişimcilik projesi olan kişiler KOSGEB İl Müdürlüklerine giderek, proje ile birlikte kredi talebinde bulunabilirler. KOSGEB üzerinden hayvancılık kredisi almak isteyen kişilerin KOBİ niteliğinde ve kurallarına uygun iş yapması ve KOBİ üyesi olması gerekmektedir. 6 ay içerisinde meslek kaydını yaptırmayan kişiler KOSGEB hayvancılık desteğinden faydalanamaz. KOSGEB üzerinden hayvancılık kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan, sicili bozuk olan veya kara listede olan kişiler KOSGEB hayvancılık kredisinden faydalanamaz. Üzerinde haciz veya yasal işlem bulunan kişiler KOSGEB hayvancılık kredisinden faydalanamaz.

Ziraat Bankası KOSGEB Hayvancılık Destekleri Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası KOSGEB üyelerine sıfır faizli 100.000 Türk Lirasına kadar kredi vermektedir. Ziraat Bankasının verdiği kredi 5 yıl vade ile kullanılmaktadır. Ziraat Bankası üzerinden hayvancılık kredisi kullanacak olan kişilerin KOBİ ve KOSGEB üyesi olması gerekmektedir, KOBİ kodlarına uygun işletmesi olmayan kişiler krediden faydalanamaz. KOSGEB girişimcilik belgesi olmayan ve IPAD kapsamına girmeyen kişiler kredi kullanımında bulunamazlar. Daha öncesinde KOBİ veya KOSGEB kredisi kullanan kişiler Ziraat Bankası hayvancılık kredisinden faydalanamazlar. Ziraat Bankası KOSGEB sıfır faizli hayvancılık kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler sütçü ve etçi kombine sığır türlerinde faizsiz kredi alabilmektedir.
 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler damızlık düve yetiştirmeleri durumunda faizsiz kredi alabilmektedir.
 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler küçükbaş hayvan yetiştirmeleri durumunda faizsiz kredi alabilmektedirler.
 • KOSGEB üzerinden hayvancılık kredisi alacak olan kişiler faizsiz kredi alabilmektedir.
 • KOSGEB kanatlı kümes hayvancılığı kredisi alacak olan kişiler yüzde elli faiz indirimi ile kredi alabilmektedir.

Ziraat Bankası KOSGEB Hayvancılık Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir?

Ziraat Bankası KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler uzun vadeli, dönem tespitli veya hasat dönemli kredilerden faydalanabilirler. Kişilerin KOSGEB kredisine aday olup olmadığını TKK karar vermektedir. Ziraat Bankası üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler geri ödemelerini ve yasal işlemlerini TKK belirlemektedir. Ziraat Bankası üzerinden hayvancılık kredisi alacak olan kişiler ipotek tesis ve kredi tahsil ücretlerini TKK’ya ödemektedir. KOSGEB üzerinden tarımsal hayvancılık kredisi alacak olan kişilere, tarım sigortası uygulanmaktadır. Ziraat Bankası üzerinde KOSGEB hayvancılık kredisi talep şartları ise şu şekildedir;

 • KOSGEB hayvancılık kredisine başvuruda bulunacak olan kişilerin daha önceden hibe, can suyu veya devlet destekli kredi almamış olması gerekmektedir.
 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin kredi notunda veya sicilinde bozukluk olması durumunda, kişilerin kara listede olması durumunda KOSGEB hayvancılık kredisi vermez.
 • KOSGEB’den hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin üzerinde haciz veya yasal takip işleminin olmaması gerekmektedir.
 • KOSGEB hayvancılık kredisi başvurusunu yapacak olan kişiler başvurularını Ziraat Bankası şubelerine yapması gerekmektedir.
 • Ziraat Bankası başvuru sırasında kişilerden kimlik belgesi, ipotek ve ÇKS belgesi talep etmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

Türkiye Finans Bankası KOSGEB Faizsiz Hayvancılık Destekleri

Türkiye Finans Bankası üzerinden KOSGEB sıfır faizli hayvancılık kredisi alacak olan kişiler yatırım kredisi veya işletme kredisi başvurusunda bulunabilirler. Türkiye Finans üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin KOSGEB eğitim programına katılması gerekmektedir. KOSGEB eğitim programına katılmayan kişiler veya KOBİ iş tanımına göre çalışmayan kişiler Türkiye Finans KOSGEB kredisine başvuruda bulunamaz.  Türkiye Finans Bankası KOSGEB sıfır faizli hayvancılık kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler kişiler donanım ve teçhizat güncellemesi için kredi alabilmektedir.
 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler mevcut hayvanlarının çoğaltılması için kredi alabilmektedir.
 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler uzun vadeli taksit ödeme seçeneği ile kredi alabilmektedir.
 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler kolay ödeme imkanı sağlanmaktadır.

TEB KOSGEB Faizsiz Hayvancılık Destekleri

TEB üzerinden KOSGEB sıfır faizli hayvancılık kredisi alacak olan kişiler hayvan alımında veya hayvan bakımları için kredi alabilmektedir. KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler yem, ilaç ve benzeri ürünler ve teçhizatlar için kredi kullanımında bulunabilirler. KOSGEB hayvancılık kredisi almak isteyen kişiler KOBİ iş tanımına uygun olarak çalışması gerekmektedir. KOSGEB girişimcilik belgesi ve ÇKS belgesi olmayan kişiler TEB üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi kullanamazlar. TEB KOSGEB faizsiz hayvancılık kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • TEB üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi kullanacak olan kişiler 18 ay vade ile kredi kullanımında bulunabilirler.
 • TEB üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler 3 ayda bir ödemeli kredi alabilirler.
 • TEB üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler süt hayvancılığı için faizsiz kredi alımında bulunabilirler.
 • TEB üzerinden hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin en az 6 aylık oda kaydı olması gerekmektedir.
 • TEB üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin üzerinde haciz veya yasal işlem bulunmaması gerekmektedir.
 • TEB üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin kredi notunda veya sicilinde herhangi bir bozukluk olmaması gerekmektedir, kara listede olan kişiler TEB hayvancılık kredisinden faydalanamaz.
 • KOSGEB üzerinden hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin, kişi adına düzenlenmiş ikamet senedi olması gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Eminevim Çekiliş Sistemi Nedir?

Şekerbank KOSGEB Faizsiz Hayvancılık Kredisi

Şekerbank KOSGEB sıfır faizli hayvancılık kredisi alacak olan kişiler tarım ve hayvancılık için kredi kullanımında bulunabilirler. KOSGEB hayvancılık kredisi almak isteyen kişilerin KOBİ iş tanımına uygun olarak çalışması gerekmektedir. KOSGEB girişimcilik belgesi olmayan kişiler bu kredi türünden faydalanamazlar. KOSGEB üzerinden hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin ÇKS belgesi olması gerekmektedir. Şekerbank üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler tarımsal ekipman, tarımsal eko kredisi, süt hayvancılığı kredisi de alabilirler. Şekerbank üzerinden KOSGEB sıfır faizli hayvancılık kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • Şekerbank üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin üzerinde herhangi bir haciz veya yasal takip işleminin olmaması gerekmektedir.
 • Şekerbank üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin kredi notunda veya sicilinde herhangi bir bozukluk olmaması gerekmektedir, kara listede olan kişilere kredi verilmez.
 • Şekerbnak üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin daha önceden hibe veya hayvancılık kredisi almamış olması gerekmektedir.
 • KOSGEB üzerinden hayvancılık kredisi almak isteyen kişilerin mevcut olarak ödediği bir kredinin olmaması gerekmektedir.
 • Şekerbank üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler 24 ay vadeye kadar kredi alabilmektedir.

Devlet Destekli KOSGEB Hayvancılık Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Devlet tarafından verilen KOSGEB hayvancılık kredisinden faydalanmak isteyen kişiler bireysel olarak veya işletme adına başvuruda bulunabilmektedir. KOSGEB hayvancılık kredisi almak isteyen kişilerin daha öncesinde hibe, can suyu veya devlet destekli kredi kullanmamış olması gerekmektedir. KOSGEB üzerinden hayvancılık kredisi alacak olan kişilerden kefil veya ek evrak talebinde bulunulmaz. KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin kredi notunda veya sicilinde bir bozukluk olması durumunda kişilere kredi desteği sağlanmaz. KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin üzerinde yasal takip veya haciz işleminin olmaması gerekmektedir. KOSGEB girişimcilik belgesi olmayan veya KOBİ iş koduna uygun çalışmayan kişilere hayvancılık kredisi verilmez. Devlet destekli KOSGEB hayvancılık kredisi almak isteyen kişiler faiz, vade farkı veya peşinat ödemesi yapmadan kredi kullanımında bulunabilir. Devlet Destekli faizsiz KOSGEB hayvancılık kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler 35.000 TL hibe kredide 48 ay vadede 971 Türk Lirası aylık taksit ödemesi yapmaktadır.
 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler 35.000 TL hibe kredide 36 ay vadede 1.210 Türk Lirası aylık taksit ödemesi yapmaktadır.
 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler 35.000 TL hibe kredide 24 ay vadede 1.694 Türk Lirası aylık taksit ödemesi yapmaktadır.
 • KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler 35.000 TL hibe kredide 12 ay vadede 3.156 Türk Lirası aylık taksit ödemesi yapmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Faizsiz Kredi Evrakları Nelerdir?

Türkiye Ziraat Katılım Üzerinden KOSGEB Hayvancılık Destekleri Alma Şartları Nelerdir?

Türkiye Ziraat Katılım üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin kredi sicilinde veya kredi notunda herhangi bir düşüklük olmaması gerekmektedir. Ziraat Katılım üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin KOBİ sınıfına uygun işletmesi olması gerekmektedir. KOSGEB girişimcilik belgesi olmayan kişiler Ziraat Katılım üzerinden hayvancılık kredisi alamazlar. Türkiye Ziraat Katılım üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alma koşulları ise şu şekildedir;

 • Ziraat Katılım üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin üzerinde haciz veya herhangi bir yasal takibin olmaması gerekmektedir.
 • Ziraat Katılım üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin daha öncesinde hibe, devlet destekli kredi veya can suyu almamış olması gerekmektedir.
 • Ziraat Katılım üzerinden KOSGEB hayvancılık kredisi alacak olan kişiler ÇKS belgesi, kimlik belgesi, gelir belgesi ve SGK sicil dökümü ile birlikte Ziraat Katılım şubelerine başvuruda bulunabilir.
 • KOSGEB Hangi Sektörlere Kredi Veriyor?

 • KOSGEB Faizsiz Kredi Şartları

 • KOSGEB Faizsiz Kredi Evrakları Nelerdir?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.