Kredi Kartı ile Turkcell Fatura Ödeme Nasıl ve Hangi Bankadan Yapılır?

04.03.2020
837
A+
A-
Kredi Kartı ile Turkcell Fatura Ödeme Nasıl ve Hangi Bankadan Yapılır?

2020 kredi kartı ile Turkcell faturasını ödeme mümkündür.  Kredi kartı ile Turkcell fatura ödeme işleminin yapılması için operatörün resmi internet adresine giriş yapılması gerekir. İnternet bankacılığı sayesinde online olarak fatura ödeme işlemleri yapılabilir.

Hangi Bankalar İle Turkcell Fatura Ödenir?

Bazı bankalar ile Turkcell’in anlaşması vardır. Bu sayede bankaların şubeleri, internet bankacılığı veya mobil uygulaması ile kolay bir şekilde Turkcell faturaları ödenebilir. Anlaşmalı olan bankalar aşağıda listelenmektedir:

 • Akbank
 • Aktif Bank
 • Albaraka Türk
 • Burgan Bank
 • Citibank
 • Fibabank
 • Denizbank
 • ING Bank
 • Garanti Bankası
 • Şekerbank
 • PTT
 • Ziraat Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı ve Krediler Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası

Turkcell Fatura Sorgulama

Turkcell fatura miktarını öğrenmek için istenilen adımların takip edilmesi gerekir. İlk olarak “Turkcell.com.tr” adresine giriş yaparak ekrana çıkan kutucuğa cep telefon numaranızı ve şifrenizi yazınız. Daha sonra “İşlem Merkezi”  sekmesi üzerinden “Faturalarım” kısmına tıklayınız. Ardından ekrana gelen sayfada bütün işlemler ve fatura tutarı otomatik olarak düşecektir.

Turkcell Faturasının Kredi Kartı İle Tahsilatı

Turkcell faturalarının kredi kartı ile ödenmesi internet üzerinden yapılmaktadır. Bunun için aşağıda verilen adımların tek tek takip edilmesi gerekir:

 • Öncelikle “com.tr” adresine giriş yapılması gerekir.
 • Sayfaya erişim sağlandıktan sonra “İşlem Merkezi” menüsüne gidin.
 • Ardından “Faturalarım” sekmesine tıklayın.
 • Daha sonra “Fatura Ödeme” bölümünü seçin.
 • Seçim yapıldıktan sonra ödenecek faturanın sağ tarafında yer alan kutucuğa işaretleme yapın.
 • Daha sonra ekrana gelen sayfada “Ödeme Detaylarına” tıklayın.
 • Kutucuğa kredi kartı bilgilerinizi yazarak Turkcell fatura ödeme işlemini bitirebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Hava Astsubay Maaşları Ne Kadar?

Turkcell Faturadaki Ücretler

Turkcell faturasının içerisinde bulunan ücretlerin neler olduğunu öğrenmek için internet şubesini kullanmak gerekir. İlk olarak “Turkcell.com.tr” adresine cep telefon numarası ve Turkcell şifresi ile giriş yapılmalıdır. Daha sonra “İşlem Merkezi” ana menüsüne girmeniz gerekir. Ardından “Faturalarım”  sekmesine tıklayın. Bu sekmeden sonra ise “Güncel Fatura” bölümüne gelin. Sayfaya erişim sağlandıktan sonra sekmenin sağ tarafında yer alan kutucuğa basarak güncel faturada yer alan ek ücretleri ve bütün kullanım bedellerini öğrenmek mümkündür. Yani bu sekmede yapılan bütün konuşma, mesajlaşma, internet kullanımı için harcanan ücretler detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Kredi Kartı İle Turkcell Fatura Otomatik Ödeme

Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı vererek Turkcell faturalarını ödemek mümkündür. Bunun için aşağıda verilen adımların dikkatli bir şekilde izlenmesi gerekir:

 • “Turkcell.com.tr” adresine giriş yapmanız gerekir.
 • Daha sonra “İşlem Merkezi” menüsüne gidiniz.
 • Bu menüden sonra “Faturalarım” sekmesine tıklayınız.
 • Açılan sayfanın sol üst tarafında yer alan “Otomatik Ödeme Talimatı” kısmına basınız.
 • Ekrana gelen sayfada hattınız hakkında bilgileri ve hangi kredi kartından otomatik ödeme yapılacağı hakkında detaylar yazılmalıdır.
 • Bütün bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasından sonra otomatik ödeme talimatı verilmiş olur.

Yukarıda verilenlerin dışında Turkcell’in “Sesli Yanıt Sistemi Fatura Danışma” hattına bağlanarak da otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Hatta bağlanıldıktan sonra 5 rakamını tuşlayınız. Daha sonra hangi kredi kartından otomatik ödeme yapılacağı bilgisi seçilmelidir. Bütün işlemlerin tamamlanmasından sonra her ay kredi kartınızdan otomatik olarak ödenecek tutar çekilecektir.

Ayrıca cep telefonlarının mesaj bölümüne “OTO” yazıp 2222’ye kısa mesaj göndermeniz durumunda da operatör sizinle iletişime geçecektir.

Turkcell Faturaya Taksit Yaptırma

Turkcell faturasının taksitlendirilmesi için istenilenlerin yapılması gerekir. İlk olarak 5327575555 numaralı Turkcell müşteri hizmetleri hattının aranması gerekir. Hatta bağlandıktan sonra müşteri temsilcisinin talimatlarıyla birlikte ödemelerinizi taksitler halinde her ay düzenli bir şekilde yapabilme şansını elde edebilirsiniz. Üstelik bu taksitlendirme işlemlerinde herhangi bir faiz uygulanmaz. Böylece ücretsiz olarak Turkcell fatura taksitlendirme başvurusunda bulunulabilir.

İlginizi Çekebilir:  Telefon İçin Kredi Veren Bankalar 2021

Turkcell Mağazalarından Kredi Kartı İle Fatura Tahsilâtı

Turkcell mağazaları üzerinden fatura ödemek mümkündür. Fakat Turkcell mağazalarından kredi kartı ile ödenen faturalar için 2 TL işlem ücreti alınır. Türkiye’nin her yerinde Turkcell mağazalarının olmasından dolayı en yakın mağazaya giderek 2 TL karşılığında kolay bir şekilde faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

Yapı ve Kredi Kartı İle Turkcell Fatura Ödeme

Yapı ve Krediler Bankası üzerinden Turkcell faturasının tahsilatı yapılabilir. Bunun için ilk olarak bankanın “Yapikredi.com.tr” resmi internet adresine giriş yapınız. Daha sonra “Ödemeler” sekmesi üzerinden ödenecek faturanın seçimi yapılır. Ardından ödeme seçeneğinden kredi kartı ile ödeme yapılarak ekrandaki boşluklara kredi kartı bilgileri yazılmalıdır.  Bunun sonucunda bankanın internet şubesi aracılığı ile online bir şekilde kredi kartından Turkcell faturası ödenir. Fatura ödendikten hemen sonra e-mail adresine ödeme bilgileri direkt olarak aktarılır.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı İle Turkcell Fatura Ödeme

Türkiye İş Bankası ile Turkcell faturalarının ödenmesi gerçekleşebilir. Bunun için aşağıda verilenlerin adım adım uygulanması gerekir:

 • Bankanın müşterisi olanlar İşCep uygulaması ile Turkcell faturasını kolay bir şekilde ödeyebilir. Bunun için ilk olarak uygulamaya giriş yapılmalıdır. Daha sonra “Fatura” menüsüne basılmalıdır. Bu menüden sonra ise “Ödeme Talimatı Verme ve Anında Fatura Ödeme” sekmesine tıklanmalıdır. Daha sonra kredi kartı bilgileri girilerek online olarak fatura ödemesi yapılmaktadır.
 • Bankanın internet şubesinden de Turkcell faturaları ödenebilir. Bunun için resmi internet adresine giriş yapılmalıdır. Sayfaya erişim sağlandıktan sonra “Ödemeler” kısmına basılmalıdır. Daha sonra “Fatura” sekmesinden “Anında Ödeme” bölümüne tıklanarak kredi kartı bilgilerinin girilmesi ile fatura ödeme işlemleri tamamlanmış olur.

Denizbank Kredi Kartı İle Turkcell Fatura Ödeme

Denizbank ile Turkcell faturası internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde ödenebilir. Bunun için ilk önce bankanın internet adresine giriş yapılması gerekir. “Ödemeler” sekmesine gidilerek “Fatura” bölümüne tıklanmalıdır. Ekrana gelen kutucuğa hangi fatura türünü ödeyeceğinizi ve faturanın hangi kuruma ait olduğu bilgisi yazılmalıdır. Bütün bilgilerin yazılmasından sonra Denizbank kredi kartı ile fatura ödeme işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur. Aynı zamanda 08502220800 numaralı Denizbank Çağrı Merkezi aranarak da Sesli Yanıt Sistemi ile ödemeler kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bunun dışında müşteri temsilcilerinin talimatlarıyla birlikte otomatik ödeme talebinde bulunarak her ay Denizbank kredi kartından fatura miktarı kadar para çekilebilir.

İlginizi Çekebilir:  Birevim Nasıl Araba Alınır?

Akbank Kredi Kartı İle Turkcell Fatura Ödeme

Akbank ile online olarak Turkcel fatura ödemeleri yapılabilir. Bunun için ilk olarak “https://www.akbank.com/tr” internet adresine giriş yapılmalıdır. Daha sonra “Fatura Ödeme” sekmesi üzerinden hangi faturanızı ödeyecekseniz onu seçmeniz gerekir. Daha sonra ödeme türüne tıklayarak kredi kartı ile ödeme kısmını seçin.  Ardından kredi kartı bilgilerinizi girerek kredi kartı ile Turkcell fatura ödeme işlemini hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bununla birlikte müşteri temsilcileri aranarak her ay düzenli olarak Akbank kredi kartınızdan faturalarınız için çektirme yaptırabilirsiniz. Her ay otomatik olarak kredi kartınızdan para çekildiği zaman anında cep telefonlarınıza bilgilendirme mesajı gelir. Bu sayede yorulmadan bütün faturalarınız otomatik ödeme talimatı ile ödenmiş olur.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.