Kuveyt Türk Altın Hesabı Getirisi Nasıl Hesaplanır?

24.10.2020
868
A+
A-
Kuveyt Türk Altın Hesabı Getirisi Nasıl Hesaplanır?

Kuveyt Türk Altın hesabının hesaplanması vade üzerinden yapılır. Bankaya ilk hesap açılışında en az 100 gram altın yatırılır. Kuveyt Türk altın hesabı getirisi 1 yıl vadeye kadar yapılabilir.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Getirisi İçin Hesap Türleri Nelerdir ?

Kuveyt Türk’te altın hesabı açıp yatırım yapmak isteyenler için hesap türleri şunlardır:

 • Cari hesapla birlikte altınlar güvenle saklanır ve ilerisi için yatırım yapılır. İstenildiği zaman hesapta bulunan altınlar satılabilir. İşlem yapılabilmesi için en az 0,01 gram altın istenir.  Altın işlemlerini banka şubelerine gitmek istemeyenler İşlematiklerden de yapabilir.  Ayrıca mobil bankacılık ve internet bankacılığı da kullanılabilir.
 • Katılma hesabı için ilk olarak 100 gram altın istenir. Toplamda 3 aydan başlayarak 1 yıla kadar vade uygulama imkanı sunar. Altınlardan elde edilen kar %30 ile %70 arasında değişim gösterir. Bankanın stopaj konusunda uyguladığı vade %15 olarak belirlenmiştir.
 • Ziynet hesabı ile müşteriler altınlarını 24 ayara dönüştürerek yatırım yapabilir. En az 50 gram altın bankaya götürülerek hesap açma işlemleri tamamlanır. İsteyenler 1 yıla kadar vade isteyebilir.  Bankanın ilan ettiği altın toplama günlerinde şubelere gidilerek hesap işlemleri yapılabilir.
 • Birikim hesabı sayesinde müşteriler yatırım yapabilir. Bankanın istediği en az altın miktarı 1 gramdır.  İsteyenler bankaya toplu bir şekilde altın da yatırabilir. Müşteriler vade günü gelmeden para çekme imkanı da bulmaktadır.

Kuveyt Türk Altın Hesabı İşlemleri Mobilden Nasıl Yapılabilir?

Kuveyt Türk altın ile ilgili işlemler bankanın mobil uygulamasından yapılabildiği gibi internet bankacılığı ile de yapılabilir.  Bunun için uygulanacak adımlar şu şekildedir:

 • “Play Store” ya da “Apple Store” üzerinden bankanın mobil uygulaması cep telefonlarına indirilir.
 • Sisteme giriş yapabilmek için şifre ve müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası istenir.
 • İlk defa şifre alacaklar banka ile iletişime geçmelidir.
 • Giriş yapıldıktan sonra “işlemler” menüsünden “altın hesabı” seçilir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Yatırım Hesapları

Mobil ve internet bankacılığı ile 7/24 işlemler gerçekleştirebilir.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Günleri Nasıl Öğrenilir?

Kuveyt Türk’ün altın hesap günleri önceden banka tarafından müşterilerine duyurulur. Bankanın altın günlerinin olduğu iller şunlardır:

 • Ankara
 • İzmir
 • İstanbul
 • Kayseri
 • Kocaeli

Altın günlerinde götürülen altınlar 24 ayar şeklinde yatırılır.  Ardından altınların tamamı İstanbul’daki görevliler ile gözden geçirilir.  Müşteriler hem vadeli hem de vadesiz hesap açabilir. Her iki hesapta da altın biriktirmek mümkündür. Hesap açtıktan ve altınlar yatırıldıktan sonra 5 gün sonra satış gerçekleştirilebilir.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Getirileri Nelerdir?

Kuveyt Türk müşterileri altın hesapları ile hem uzun vadeli hem de kısa vadeli yatırım yapabilir. Kısa vadede 3 ay uzun vadede ise sene içerisinde altın değerlendirilir. İstedikleri zaman paralarını nakde çevirerek ihtiyaçlarını da karşılayabilir. Bankanın sunmuş olduğu kampanyalar ve dönemsel hizmetler ile de çeşitli para kazanımları elde edilebilir.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Bankacılık İşlemleri Nasıl Yapılır?

Altın hesabı bulunan Kuveyt Türk müşterileri yatırım işlemlerini banka şubelerinden yapabilir. Bankanın hizmet verdiği saatler hafta içi sabah 08:30 ile akşam 17:00 arasındadır. Hafta sonları ve resmi bayramlar ile dini bayramlarda hizmet vermemektedir.  Bununla birlikte şubelere gitmek istemeyenler internet bankacılığı ve telefon bankacılığını da kullanabilir. Bankanın müşteri hizmetleri numarasından altın hesabı ile ilgili bilgiler alınabilir. Kuveyt Türk müşteri hizmetleri numarası 0850 251 0 123’tür.  Kurumsal olarak hizmet almak isteyenler 444 1 123 numaralı hat ile iletişime geçerek detayları öğrenebilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.