Kuveyt Türk ATM En Yakın Nerede?

01.01.2021
775
A+
A-
Kuveyt Türk ATM En Yakın Nerede?

Kuveyt Türk Bankası şubelerine bakacak olursak; 70 ilde 414 şubesi bulunduğunu görülmektedir. Kuveyt Türk, Türkiye’deki banka şube sayısı arttıkça 11. büyük banka konumuna hızla yükselmiştir. Kuveyt Türk şubelerinin ve ATM’lerinin 70 ildeki lokasyonlarına göre konumlandırma, bölgede veya mahallede kullanım sıklığına göre yapılmaktadır. Kuveyt Türk müşterileri ATM aracılığıyla birçok farklı banka işlemini gerçekleştirebildiği gibi bu işlemleri de sıradan ATM PttMatik aracılığı ile ücretsiz olarak gerçekleştirebilmektedir.

Kuveyt Türk ATM’lerinde Para Transferleri nasıl Gerçekleşmektedir?

Kuveyt Türk ATM kartını para transferinde kullanmak için öncelikle şifre girilmesi gerekmektedir. Farklı dillerde işlem imkanı sağlayan Kuveyt Türk ATM’si, istenilen dili seçerek 7/24 havale işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. ATM makinelerinden transfer işlemleri işlem menüsü üzerinden kartlı veya kartsız yapılabilir. Kart sahipleri, kart şifresini girdikten sonra ekrana gelen ekrandan 7/24 transfer işlemi gerçekleştirebilir. Para transferi için kredi kartına ihtiyaç duymayanlar da kartsız işlem menüsünden para transferi yapabilirler. Kartlı ve kartsız işlemlerin yanı sıra cep telefonunuzdan para transferi seçenekleri yapmak için Kuveyt Türk mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk Mobil uygulamasında “Transfer” sekmesine gidip “Telefona gönder” seçeneği ile kişinin telefon numarasına para gönderilebilir. Cep telefonlarından gönderilen paralar da Kuveyt Türk ATM’sinden referans kodu kullanılarak çekilmektedir.

QR Kod İle Kuveyt Türk ATM’lerinden Para Çekme İmkanı Var Mıdır?

Kuveyt Türk ATM’sinden QR kod ile para çekmek için öncelikle mobil bankacılık uygulamasının kullanılması gerekmektedir. Para çekme sekmesini seçerek QR kodunu kullanarak para çekebilir, ardından Android ve IOS cihazlarınıza indirdiğiniz uygulama üzerinden şifre ile giriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda kartsız işlemler ATM’lere göre öncelikli olmalıdır. Uygulamadan miktar bilgilerini girdikten sonra kamera açılacaktır. ATM yönü ile ekrandan QR kodu ile para çekmeyi seçmeli ve ardından mobil uygulamada açılan kamerada QR kodunu taramalısınız. Bu nedenle girilen tutar kartsız bir şekilde Kuveyt Türk ATM’lerinden çekilebilir.

Kuveyt Türk ATM’leri ve Şubeleri Hangi İllerde Mevcuttur?

Kuveyt Türk’ün şubesi ve ATM’si bulunan il sayısı 70’tir. Kuveyt Türk Bankası’nın il ve ilçeleri resmi internet sitesinden izlenebilmektedir Bankanın 70 ilde 414 şubesi bulunmaktadır. Kuveyt Türk şubelerinin ve ATM’lerinin nerede ve kaç tane olduğunu “Şube ve ATM Haritası” sekmesinden listeleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Hesap No Öğrenme Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk’te Hesap Numarası Nasıl Öğrenilir?

Kuveyt Türk hesabını öğrenmek isteyenler, bankanın resmi internet sitesini ziyaret ettikten sonra IBAN sorgulama linkine tıklayabilirler. Bu bağlantıya erişmek için Kuveyt Türk ana sayfasının çeşitli bölümlerine gitmeniz, ardından hesap linkine tıklamanız ve ardından IBAN sorgulama bölümüne gitmeniz gerekiyor. Kuveyt Türk hesabına ait IBAN numarasını bilmek ister misiniz? O zaman doğru yere geldiniz. IBAN numarasını yalnızca bankanın resmi web sitesinden kontrol edebileceğinizi lütfen unutmayın. Ayrıca, sorgu hizmetleri sağladığını iddia eden web sitelerine güvenmeyin. IBAN’ı sorgulamak için herhangi bir ücret alınmaz. Hesap numarasını girin ve ekranda görüntülenen güvenlik kodunu girin. Ardından sorgu düğmesine basın.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.