Kuveyt Türk Bireysel Finansmanlar Nelerdir?

31.12.2021
738
A+
A-
Kuveyt Türk Bireysel Finansmanlar Nelerdir?

Kuveyt Türk bireysel finansmanlar vererek müşterilerinin ihtiyaçlarına kısa yoldan çözümler sunuyor. Bu yazıda Kuveyt Türk bireysel finansmanlar hakkında bilgi verilmektedir. Kuveyt Türk müşterilerine kredi verirken en düşük kar payını almayı ve en uzun geri ödeme vadesini kullandırmayı planlıyor.

Kuveyt Türk Bireysel Finansmanlar Konut Finansmanı

Kuveyt Türk konut finansmanı ile müşterilerinin istedikleri eve kolaylıkla sahip olmasını sağlıyor. Kuveyt Türk konut kredisi geri ödeme vadesi 120 aya kadar uzatılabiliyor. Kuveyt Türk kendi çalışma prensipleri çerçevesinde kredi verirken kullandırdığı kredi kar oranını %0.98’e kadar indirebiliyor. (Bu kadar düşük kar oranı sadece anlaşmalı konut finansmanı kapsamında kullanılabiliyor)

Kuveyt Türk bireysel finansmanlar konut kredisini 6 ayrı grupta topluyor.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Sabit Ödemeli Finansman

Kuveyt Türk sabit ödemeli finansman seçeneği ile konut kredisi kullanılmak isteniyorsa 120 aya kadar uzayan vadeler ile eşit taksitlerde ödeme yapılarak ev sahibi olunabilir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Düzensiz Ödemeli Finansman

Konut almak için düzensiz ödemeli finansman seçildiği takdirde, kredi çeken kişi geri ödeme taksitlerini istediği gibi şekillendirebilir. Böylece taksit tutarını kendi ödeme koşullarına göre istediği gibi düşürebilir ara ödemeler yapabilir, ya da yükseltebilir. Müşteri yetkilisi ile görüşülerek bütün bu anlatılanlardan daha farklı bir ödeme planı da oluşturulabilir.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk Konut Kredisi Gurbetten Sılaya Gayrimenkul Finansman

Konut kredileri arasında yer alan Gurbetten Sılaya finansmanı daha çok yurtdışında çalışmakta bulunan Türk vatandaşları ya da mütekabiliyet listesinde bulunan yabancı ülke vatandaşları için oluşturulmuş bir finansman programıdır.

Bu kredi kapsamında Türk vatandaşları sadece TL cinsinden işlem yapabilir. Yabancı ülke vatandaşları ise kendi tercihlerine bağlı olarak TL ya da yabancı para üzerinden işlem yapabilirler.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Kentsel Dönüşüm Finansmanı

Kentsel dönüşüm finansmanı ‘’Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi’’ adlı 6306 sayılı kanun gereği yapılan kentsel dönüşüm faaliyetlerine yönelik hazırlanmış bir finansman paketidir.

Bu amaçla kentsel dönüşüm finansmanı konut için yıllık %4, işyeri için yıllık % 3 kar ayı desteği ile kullandırılmaktadır.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Arsa İşyeri Finansmanı

Kuveyt Türk arsa işyeri finansmanı desteğini yatırım amaçlı arsa ya da işyeri almak isteyen müşterilerinin kullanımına sunuyor. Bahse konu kredi için tanınan en yüksek vade tutarı 60 aydır.

Kuveyt Türk Konut Kredisi 2B Finansmanı

2B Finansmanı Kuveyt Türk tarafından 2B Yasası kapsamında tanınan haklardan faydalanmak isteyen kişiler için hazırlanmış özel bir finansman türüdür.

Bu kredinin avantajları arasında seçilen arazi bedelinin % 100’ ü kadar kredi kullanılabilmesi ve ödeme vadesinin 120 aya kadar uzatılması sayılabilir.

Kuveyt Türk Finansmanlar (Resmi Sayfa)

Kuveyt Türk Konut Kredisi Anlaşmalı Konut Projeleri Finansmanı

Kuveyt Türk, anlaşmalı konut projeleri için kredi imkanı tanırken, alınması planlanan konutun anlaşma yapmış olduğu inşaat şirketlerinin devam eden ( % 85’inden daha azı bitmiş) ya da bitmiş inşaatları ( %85’inden fazlası bitmiş)  arasında olmasını şart koşuyor.

Kuveyt Türk Bireysel Finansmanlar Araç Finansmanı

Kuveyt Türk’ün bireysel finansmanları arasında uygun koşullarda oluşturduğu araç finansmanı da bulunuyor. Kuveyt Türk araç finansmanı iki ana başlıkta inceleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Arsa Finansmanı ve Faiz Oranları

Kuveyt Türk Araç Kredisi ‘’0’’ ve 2. El Araç Finansmanı

Kuveyt Türk’ün verdiği ‘’0’’ ve 2. el araç finansmanı özellikleri şunlardır:

 • Sıfır ya da 2. El binek aracı satın alınacak ise müşteri kredi işlemlerini TL ya da döviz üzerinden yapabilir.
 • Alınması planlanan araç 2. El ise en fazla 8 yaşında olması isteniyor.
 • Binek araçları bildirilen kasko değerlerinin ilk 120.000 TL’lik kısmı için % 70 oranında 120.000 TL’yi aşan kısmı için ise % 50 si oranında kredi kullanılabiliyor. Eğer araç zaten 120.000 TL’nin altında ise direkt olarak aracın değerinin % 70’i oranında kredi kullanılabilir.
 • Binek araçlarda fiyatı en fazla 120.000 TL olan araçlara 60 aya kadar geri ödeme vadesi tanınır. Eğer aracın değeri 120.000 TL üzerinde ise geri ödeme vadesi en fazla 48 ay olabilir.

Kuveyt Türk Araç Kredisi Motosiklet Finansmanı

Kuveyt Türk motosiklet finansmanı özellikleri şunlardır:

 • Sadece ‘’0’’ Km. motosikletler için taşıt finansmanı kullanılabilir.
 • Motosiklet için bildirilen kasko değerlerinin ilk 120.000 TL’lik kısmı için % 70 oranında 120.000 TL’yi aşan kısmı için ise % 50 si oranında kredi kullanılabilir. Eğer araç zaten 120.000 TL’nin altında ise direkt olarak aracın değerinin % 70’i oranında kredi kullanılabilir.
 • Motosiklet finansmanı sadece TL üzerinden kullanılabilir.
 • Motosiklet finansmanı geri ödeme vadesi en fazla 60 aydır.
 • Motosiklet finansmanından yararlanabilmek için proforma fatura ibrazı gereklidir.

Kuveyt Türk Bireysel Finansmanlar İhtiyaç Finansmanı

Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı 3 ana başlık halinde inceleniyor.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Hac ve Umre Finansmanı

Kuveyt Türk hac ve umre finansmanı özellikleri şunlardır:

 • Hac ve Umre ziyaretleri için tanımlanan bu finansmana uygun geri ödeme koşulları ile en fazla 60 aya kadar vade uygulanır.
 • Hac ve Umre ziyaretinin tamamı için Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı kullanılabilir.
 • Hac ve Umre finansmanları geri ödemesinde kullanıcılar kendi tercihlerine bağlı olarak sabit ödemeli ya da esnek ödemeli geri ödeme planlarından yararlanabilirler.
 • Başvuru yapan kişi 18 yaşını bitirmiş olmalıdır.
 • Bu finansmandan yararlanırken, umre ziyareti için tercih edilen tur firması ‘’Umre Organizasyonu’’ yapmaya yetkili ve Diyanet İşleri Başkanlığı listesinde bulunan bir tur şirketi olmalıdır. Yetkisiz tur şirketleri ile yapılacak seyahatler için bu krediden faydalanılamaz.
 • Bu krediden yararlanabilmek için yapılması planlanan hac/ umre hizmet tutarının yazılı olduğu proforma fatura da ibraz edilmelidir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Eğitim Finansmanı

Kuveyt Türk eğitim finansmanı özellikleri şunlardır:

 • Bu finansman öğrencini eğitimi için gerekli eğitim konaklama, beslenme vb. konularda kullanılması için oluşturulmuş bir kredi türüdür.
 • Bu krediye müracaat yapılırken eğer başvuru sahibi öğrencinin geliri yok ise başvurular ilgili öğrencinin velisi ya da vasisi tarafından yapılabilir.
 • Kuveyt Türk eğitin finansmanı geri ödeme vadesi en gazla 48 aydır.
 • Eğitim finansmanı kapsamında kabul edilen eğitimler şunlardır:
  • İlköğretim,
  • Lise,
  • Üniversite,
  • Yüksek Lisans,
  • Dil Eğitimidir.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Seyahat Finansmanı

Kuveyt Türk seyahat kredisi özellikleri şunlardır:

 • Kuveyt Türk seyahat kredisi geri ödeme vadesi 60 aya kadar uzatılabiliyor.
 • Bu kredi kapsamında krediyi tüketici olarak kullanacak kişiler TL, krediyi işletme olarak kullanacak kişiler için ise TL, Dolar ya da Euro cinsinden fon kullandırılabiliyor.
 • Yapılan seyahatin % 100’ü için seyahat kredisi kullanılabiliyor.
 • Kuveyt Türk seyahat finansmanlarına müracaat edilmesi için başvuru sahibi yanında nüfus cüzdanı gelirini ispatlayan bir belge ve gidilmesi planlana seyahate ait hizmet tutarının yazılı olduğu proforma gereklidir.
 • Kuveyt Türk seyahat finansmanı kapsamında bulunabilecek kalemler şunlardır:
  • Bilet ücreti,
  • Konaklama,

Kuveyt Türk bireysel finansmanlar için tercih dilen herhangi bir Kuveyt Türk banka şubesine gidilebileceği gibi 444 0 123 numaralı telefondan Kuveyt Türk çağrı merkezi de aranabilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.