Kuveyt Türk Döviz Alımı ve Satışı Ne Zaman Yapılır?

04.11.2020
826
A+
A-
Kuveyt Türk Döviz Alımı ve Satışı Ne Zaman Yapılır?

Kuveyt Türk döviz alım ve satım işlemleri bankanın çalışma saatleri içerisinde gerçekleştiği zaman ekstradan işlem ücreti talep edilmez. Kuveyt Türk döviz alımı ve satışı saatleri dışında gerçekleştirilen her işlem için kur marjı ödenmesi zorunludur.

Kuveyt Türk Döviz Alımı ve Satışı Saatleri Kaç?

Kuveyt Türk döviz alım ve satım işlemleri için ekstra paranın ödenmediği zaman 08:30 ile 17:00 saatleri arasındadır. Bu saat aralıkları bankanın hafta içi aktif olarak faaliyet gösterdiği zamanlardır. Belirtilen saat dilimlerinde internet bankacılığı, mobil uygulama, telefon bankacılığı ve bankanın şubelerinden yapılan döviz alım ve satım işlemleri için herhangi bir ücretin ödenmesine gerek yoktur.

Kuveyt Türk Mesai Saatleri Dışında Yapılan İşlemler İçin Ne Kadar Ödeme Yapılır?

Aşağıda Kuveyt Türk mesai saatlerinin dışında yapılan döviz alım ve satım işlemleri için ödenmesi gereken ücretler ile ilgili detaylar yer alır:

  • Saat 08:30 ile 17:00 aralığında yapılmayan döviz alım ve satım işlemleri için banka o gün döviz hangi değerde ise o değer miktarında ödeme talep eder.
  • Online döviz alım ve satım işlemlerinin mesai saatleri dışında yapılması sonucunda müşterilere ödemeleri gereken miktar otomatik olarak bildirilecektir.

Kuveyt Türk Şubelerinde Döviz Alımı ve Satışı Saatleri Kaçtır?

Kuveyt Türk şubelerinde yapılan döviz alım ve satım işlemleri için ekstra ücreti ödemek istemeyenler bankanın 09:00 ile 17:00 olan mesai saatleri arasında işlemlerini yapmalıdır. Bu saatler arasında yapılan döviz alış satış işlemleri için kur marjı ücreti hiçbir koşulda ödenmez.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Faizsiz Konut Finansmanı

Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Online Ne Zaman Yapılır?

Kuveyt Türk döviz alım ve satım işlemlerini müşteriler internet bankacılığı üzerinden 7 gün 24 saat boyunca yapabilme şansına sahiptir. Bankanın şubesinin mesai saatleri doğrultusunda saat 08:30 ile 17:00 arasında yapılan döviz alım ve satım işlemleri için kur marjı ücretinin ödenmesine gerek yoktur. Bu saatlerden sonra yapılan döviz alış satış işlemlerinden sonra müşteriler kur marjı masrafını ödemekle yükümlüdür.

Bankanın mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılan döviz alım ve satım işlemleri için işlem ücreti ödenmez. Bununla birlikte 24 saat boyunca döviz alış satış işlemleri online olarak gerçekleşebilir. 08:30 ile 17:00 saatleri arasında yapılan döviz işlemleri için hiçbir koşulda işlem ücreti ödemenize gerek yoktur. Fakat bu saatten sonra yapılan döviz alış satış işlemleri için kur marjı ücreti ödenmelidir.

Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Telefon Üzerinden Ne Zaman Yapılır?

Kuveyt Türk telefon bankacılığı ile döviz alım ve satım işlemlerinin yapılması mümkündür. Özellikle 08:30 ile 17:00 arasında yapılan döviz işlemleri için kur marjı masrafı ödenmez. 17:00’dan sonra yaptığınız döviz alım ve satım işlemleri adına kur marjı masrafını ödemeniz gerekir. Telefon bankacılığı ile döviz alım ve satım işlemleri her saat diliminde gerçekleşir. 7/24 saat müşteri hizmetleri hattı açıktır.

Kuveyt Türk Döviz Değerleri Her Saat Değişir Mi?

Kuveyt Türk döviz alım ve satım işlemlerinde döviz değerleri saat 08:30 ile 17:00 arasında her zaman aynı kalır. Kur değerleri dövizin günlük olarak ortaya koyulan kur değerlerine göre hesaplama işlemleri yapılır. Döviz kur değerinin öğrenilmesi için ilk olarak “‘https://kuveyttürk.com.tr/finans-portali/” bankanın resmi internet adresine giriş yapılması gerekir. Siteye erişim sağlandıktan sonra 08:30 ile 17:00 saatleri arasında döviz alım ve satım işlemleri için belirlenen kur değerleri bulunur. Aynı zamanda Türk parası ile döviz kur değerinin ne kadar olduğu ile ilgili detaylar da sayfanın altında bulunur.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk İstanbul Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube KodlarıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.