Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saatleri

08.11.2019
2.984
A+
A-
Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saatleri

Kuveyt Türk’ün döviz alımı ve satımı saatleri, Kuveyt Türk Bankası tarafından belirlenir. Bu saatler belirlenirken mesai saatleri dikkate alınarak, ayarlamalar yapılmaktadır. Mesai saatleri içerisinde yapılan döviz alımı ve satımı işlemleri için ekstra masraf talep edilmez. Mesai saatleri dışında ve bakanın belirlemiş olduğu standart Kuveyt Türk döviz alış satış saatleri dışında yapılan taleplere yönelik kur marjı ödemesi alınır. Kuveyt Türk Bankasının döviz alım ve satım işlemlerine yönelik farklı bankacılık hizmetleri üzerinden uyguladığı döviz alış satış saatlerini, alış ve satış işlemlerinden masraf alınan ve masraf alınmayan saat aralıkları bilgilerini, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saati Nasıl Uygulanır?

Kuveyt Türk döviz alım satım saatleri uygulamaları ile döviz alış ve satış işlemleri gün içerisinde farklı parasal değerler üzerinden yapılır. Banka döviz alım ve satım işlemleri için belirlediği saat uygulamaları şu şekilde sıralanır:

 • Kuveyt Türk Bankası, mesai saatleri içerisinde yer alan süre de yapılan döviz alımı ve satımı işlemleri üzerinden masraf talep etmez.
 • Kuveyt Türk Bankası, şubelerinin mesai saatlerine göre döviz alımı ve satımı standart saatlerini belirler.
 • Standart saatler dışında yapılan döviz alımı ve satımı işlemleri için masraf talep eder. Bu masrafa döviz kuru marjı ödemesi adı verilir.

Kur marjının, banka tarafından talep edilmediği döviz alım ve satım işlemlerine yönelik saat aralıklarını, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Masraf Alınmayan Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saati

Masrafsız Kuveyt Türk döviz alım satım saatleri, Kuveyt Türk Bankası tarafından yasal olarak belirlenmiştir. Bu saatlere yönelik bilgiler, şu şekilde sıralanır:

 • Kuveyt Türk Bankası saat 08.30 ila saat 17.00 arasında yapılan döviz alış ve satış işlemlerine yönelik kur marjı masrafı talep etmez.
 • Bu saat aralığı bankanın döviz alış ve satış işlemleri için belirlemiş olduğu standart saat aralığıdır.
 • Bu saat aralığında şubelerden, internet bankacılığından, mobil uygulamadan, telefon bankacılığından yapılan döviz alış ve satış işlemlerinin hiç birinden kur marjı alınmaz.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Araç Kasko ve Sigorta Paketleri

Bu saat uygulaması bankanın şubelerinin mesai saatlerine paralel olarak belirlenmiştir. Şube mesai saatlerinin dışına çıkan süre içerinde internet aracılığı ile yapılan döviz işlemleri için de kur marjı talep edilir.

Kuveyt Türk Döviz Alım Satım (Resmi Sayfa)

Masraf Alınan Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saatleri

Masraf istenen Kuveyt Türk döviz alım satım saatleri, Kuveyt Türk Bankası tarafından belirlenmiştir. Bankanın masrafa talep ettiği döviz alım ve satım işlemlerine yönelik saatler hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • Kuveyt Türk Bankası, döviz alış ve satış işlemleri için saat 08.30 ila 17.00 saat aralığı dışında yapılan işlemler için kur marjı ödemesi talep eder.
 • Bu tutar, internet üzerinden yapılan tüm döviz alış ve satış işlemleri sırasında talep edilir.
 • Marj ödemesi tutarı, dövizin o günkü değerine göre banka tarafından belirlenir ve online işlemler sırasında müşterilere, sistem tarafından aktarılır.

Bankanın döviz alış ve satış işlemlerine yönelik sağladığı farklı bankacılık hizmetlerine ve bu hizmetlere ait döviz alımı ve satımı saatlerini alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Şubeler İçin Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saatleri

Kuveyt Türk şubelerinin döviz alış satış saatleri hakkında ayarlamalar Kuveyt Türk Bankası kanalınca yapılmıştır. Bu ayarlamalara göre banka şubeleri mesai saatleri içerinde döviz alımı ve satımı işlemleri gerçekleştirirler. Şubeler için belirlenen, Kuveyt Türk döviz alış satış saatleri hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • Kuveyt Türk şubeleri saat 09.00 ila saat 17.00 arasında döviz alımı ve satımı işlemlerine yönelik işlem sağlar.
 • Bu saat aralığında yapılan alım ve satım işlemleri için kur marjı masrafı talep edilmez.

Bu bilgilere bağlı olarak, Kuveyt Türk Bankası mesai saatleri içerisinde aldığı döviz alım ve satım talepleri için masraf uygulamasında bulunmaz. Şubelerin mesai saatlerinin tamamlanması ile döviz alım ve satım işlemlerine yönelik talep kabulüne son verilir.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Mobil Şube Özellikleri Nelerdir?

İnternet Bankacılığı İçin Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saati

Kuveyt Türk internet bankacılığı döviz alım satım saatleri, şube mesai saatlerine paralel olarak belirlenmiştir. İnternet bankacılığı döviz alış ve satış işlemlerine yönelik saat bilgileri şu şekilde sıralanır:

 • İnternet bankacılığı kullanıcıları, internet bankacılığı sistemi üzerinden 24 saat döviz alımı ve satımı sağlayabilirler.
 • Bu işlemler için saat 08.30 ila 17.00 arasında kur marjı masrafı talep edilmez.
 • Saat 17.00 sonrası yapılan döviz alım ve satım işlemleri üzerinden kur marjı masrafı ödenir.

İnternet bankacılığı üzerinden belirlenen masrafsız döviz alış ve satış saati aralığı 08.30 ila 17.00 arası olup, bu saatler içerisinde yapılan döviz işlemlerinde daha avantajlı koşullara sahip olunur. Bu saat aralığında işlemler dövizin günlük kur değeri ve Türk parası cinsine göre belirlenen değeri üzerinden yapılır.

Telefon Bankacılığı İçin Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saatleri

Kuveyt Türk telefon bankacılığı döviz alım satım saatleri, banka şubeleri mesai saatleri ile paralele yapıya sahiptir. Telefon bankacılığı yoluyla yapılan döviz alım ve satım işlemleri için belirlenen saatlerin bilgileri şu şekilde sıralanır:

 • Kuveyt Türk telefon bankacılığı ile 24 saat döviz alış ve satış işlemleri sağlanabilir.
 • Saat 08.30 ila 17.30 arasında yapılan alış ve satış işlemleri için kur marjı masrafı talep edilmez.
 • Saat 17.00 sonrası yapılan döviz alım ve satım işlemleri için Kuveyt Türk Bankası kanalınca kur marjı masrafı talep edilir.

Telefon bankacılığının döviz alış ve satış işlemlerine yönelik uyguladığı masrafsız saat aralığında, o güne ait güncel döviz kuru üzerinden işlemler sağlanır.

Mobil Uygulama İçin Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saatleri

Kuveyt Türk mobil uygulaması döviz alım satım saatleri içerinde yapılan döviz işlemleri içim masraf talep edilmez. Telefon üzerine ‘’Play Store’’ yardımıyla mobil uygulama indiröiş olan Kuveyt Türk mobil uygulaması kullanıcıları için belirlenen döviz alış ve satış saatleri bilgileri şu şekilde sıralanır:

 • Kuveyt Türk mobil uygulaması üzerinden 24 saat döviz alım ve satım işlemleri yapılabilir.
 • Mobil uygulama üzerinden saat 08.30 ial saat 17.00 arasında yapılan işlemlerden kur marjı masrafı alınmaz.
 • Bu saat aralığı dışında kalan işlemler için sistem tarafından kur marjı masrafı talep edilir.
İlginizi Çekebilir:  2021 Kuveyt Türk Günlük EFT Limiti Ne Kadar?

Talep edilen masraf online işlem sırasında banka müşterisine, sistem tarafından aktarılır. Bu masraf Kuveyt Türk bankası kanalınca belirlenmektedir.

Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saatlerine Göre Kur Değeri

Kuveyt Türk döviz alım satım saatleri kur değerleri, dövizin günlük güncel kur değeri üzerinden açıklanır. Bankanın döviz alış ve satış saatlerine yönelik uyguladığı standart işlem saati olan, saat 08.30 ila saat 17.00 saatleri arasında kullanılan kur değeri , dövizin gincel kur değeridir. Bu saat içerisinde uygulanan kur değerini öğrenmek için izlenecek adımlar, şu şekilde sıralanır:

 • İnternet üzerinden, ‘’ https://kuveyttürk.com.tr/finans-portali/ adresine giriş yapılır.
 • Giriş ile görüntülenen sayfada saat 08.30 ila saat 17.00 arasında yapılacak olan döviz alım ve satım işlemlerine yönelik döviz kuru değeri yer alır.

Bu bilginin görüntülenmesi sayesinde Kuveyt Türk döviz alış satış saatleri aralığında kullanılan döviz kuru işlem değeri öğrenilir. Döviz kurunun, Türk parası cinsinden karşılığının ne kadar olduğu hakkında bilgiler, bu sayfa içerisinde yer almaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.