2021 Kuveyt Türk Esnaf Destek Paketleri Özellikleri

25.04.2020
1.059
A+
A-
2021 Kuveyt Türk Esnaf Destek Paketleri Özellikleri

Kuveyt Türk esnaf destek paketi içeriği ile korona virüs zamanında müşterisi olan esnaflara birtakım ayrıcalıklar sunarak, kriz ortamının en hafif şekilde atlatılmasını sağlamayı amaçlıyor. Korona virüs salgınından maddi anlamda en çok etkilenen taraf olan esnaflar, iş yerlerinin kepenklerini indirmek zorunda kalınca, Kuveyt Türk esnaf destek paketleri ile müşterisi olan esnaflara destek vereceğini bildirdi. Esnaf destek paketi kapsamında, birçok Kuveyt Türk müşterisi olan esnaf, ödemelerini erteleme, daha uzun vade seçeneklerinden yararlanabilme gibi imkanlardan yararlanarak, krizi fırsata çevirebilme şansına sahip olabilecekler.

Kuveyt Türk esnaf destek paketleri kapsamında açıklanan bu özelliklerden yararlanabilmek için, esnafların belli bir süre içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri ve bankanın sunduğu paketlerden yararlanmak istediklerini bildirmeleri gerekmektedir.

Kuveyt Türk Esnaf Destek Paketi Özellikleri

Kuveyt Türk esnaf destek paketi içeriği özellikleri, her esnaf için aynı sınıflandırılmıştır ve işletmeniz hangi sektörde çalıştırılıyor olursa olsun, bu özelliklerde bir değişiklik olmamaktadır. Kuveyt Türk’ün sunduğu esnaf destek paketinin özellikleri şu şekildedir;

 • Kuveyt Türk standart esnaf destek finansmanlarından seçim yapmak zorunda kalmadan, daha avantajlı seçenekler ile süreçte kendiniz için en uygun paketi tercih edebilirsiniz.
 • Esnaflar, sunulan paketlerden eşit şartlarda yararlanabilmektedir.
 • Esnafların yararlanabileceği paket içeriklerinden birisi, daha uzun vadeli kredi çekebilmek olarak karşınıza çıkar.
 • Bunun haricinde, yararlanılabilecek bir diğer özellik, ödemelerin ileri tarihe ertelenebilmesi özelliğidir.
 • Paketi aldıktan sonra paket süresince müşterilerden işlem ücreti tahsil edilmemektedir.
 • Ev, araba vb. bir nedenle önceden çekilmiş krediler için, esnaflar ödemelerini ileri bir tarihte yapabilme imkanına sahip olacaklar.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Mobil Şube İndir İşlemi Nereden Yapılır?

Paketin genel olarak müşterilere sunduğu özelliklerin bu doğrultuda olduğu görülmektedir. Ödeme paket içeriğinde yer alan herhangi bir ayrıcalıktan yararlanabilmek için, esnafların Kuveyt Türk müşterisi olarak banka ile iletişim kurmaları ve hangi paketten yararlanmak istediklerini bildirmeleri gerekmektedir.

Kimler Kuveyt Türk Esnaf Destek Paketinden Yararlanabilir?

Kuveyt Türk esnaf destek paketinden yararlanabilecek kişiler için aranan şartlardan ilki, bankanın müşterisi olması gerektiği şartıdır. Kuveyt Türk esnaf destek paketinden yararlanmak isteyen tüm esnaflar, bankanın müşterisi olmaları halinde bu paketin sunduğu ayrıcalıkları kullanabilirler. Bunun için personel ödemeleri Kuveyt Türk üzerinden yapılıyor olabilir ya da daha önce Kuveyt Türk Bankası üzerinden esnaf kredisi çekilmiş olabilir. POS ya da ÖKC ödemeleri, Kuveyt Türk Bankası aracılığı ile sağlanıyor olabilir. Tüm esnaflar, bunlardan herhangi birini kullanarak Kuveyt Türk Bankası ile çalışıyor olması şartını sağlaması halinde, bankanın sunduğu korona virüse karşı esnaf destek paketlerini kullanma hakkına sahip olacaklardır.

Kuveyt Türk Esnaf Destek Paketinden Ne Zamana Kadar Yararlanılacak?

Kuveyt Türk esnaf destek paketleri süresi, bu paketin belli bir nedenden ötürü ortaya çıkmış olmasına bağlı olarak, kısıtlı bir zaman dilimi için geçerlidir. Bu nedenle bu paketten yararlanmak isteyen esnafların, Kuveyt Türk ile en kısa sürede iletişime geçip gerekli başvurularını yapmaları ve destek paketinde yer alan, kullanmak istedikleri içerikten faydalanabilmeleri gerekmektedir. Esnafların bu paketten yararlanmak adına başvurularını en geç 30 Nisan’a kadar yapmaları istenmektedir. 30 Nisan tarihinden sonra paketin sunduğu içerikler devam edecek olsa da 1 Mayıs itibariyle ile yeni bir başvuru alınmayacak.

Paket içeriğinde erteleme seçeneklerinden biri tercih edilirse, 30 Nisan’dan sonra da bu içeriğin getirdiği avantajlar kullanılabilecek. Sadece paket için başvuru işlemlerinin 30 Nisan’a kadar yapılmış olması talep edilmektedir.

Kuveyt Türk Esnaf Destek Paketi’ne Nasıl Başvuru Yapılır?

Kuveyt Türk esnaf destek paketi başvurusu, bankanın şubelerinden ya da müşteri hizmetlerine bağlanarak yapılabilmektedir. Başvuru yapmak için;

 • Kuveyt Türk şubelerinden herhangi birine giderek, müşteri temsilcilerinden konuya dair bilgi alıp, yararlanmak istediğiniz paketi bildirmeniz gerekiyor.
 • Hangi paketi kullanmak istediğinize göre başvuru koşulları değişiklik gösterebilir.
 • Yararlanmak istediğiniz paketin detaylarını öğrenip, şartlarını yerine getirmeniz halinde, paket desteğiniz tarafınıza tanımlanır.
 • Aynı şekilde başvuru ve bilgi almak için, yine Kuveyt Türk müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgi ve koşulları bu şekilde de öğrenebilirsiniz.
 • Bazı paket içerikleri için şubeye gitmenize gerek de kalmayabilir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk POS Şikayet Hattı Numarası Nedir?

Başvuru işlemlerinizi bu şekilde ilerletebilir, bankanızın talimatlarına uyarak doğru adımları atabilirsiniz. Başvuru tarihlerinin kaçırılmamasına da dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Kuveyt Türk Esnaf Destek Paketi Başvurusunda Evrak İstenir mi?

Kuveyt Türk esnaf destek paketi başvuru evrakları, hangi paketten yararlanmak istediğinize göre değişiklik göstermektedir. Bazı destek paketlerinde sadece onayınıza ihtiyaç duyulurken, bazı destek paketlerinde ekstra evrak talebinde bulunulabilir. Bu süreçte kredi çekmek ve destek paketi avantajlarından faydalanmak isterseniz, o zaman istenen evraklar olacaktır. Kredi çekmek isterseniz sizden genel olarak talep edilebilecek evraklar;

 • Gelir belgeniz
 • Nüfus cüzdanı fotokopiniz
 • Vergi levhası
 • Ortaklık üzerine kurulmuş şirketlerde ortağınızın nüfus cüzdanı

Gibi belgeler getirmeniz talep edilebilir. Bankanın bunların dışında istediği belgeler de olabilmektedir. Kuveyt Türk esnaf destek paketleri için istenen evraklar, paket içeriklerine göre değişebilmektedir.

Kuveyt Türk Esnaf Destek Paketi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kuveyt Türk esnaf destek paketlerine başvuru şartları, ilk olarak 18 yaşından büyük olmanız gerektiği ile başlamaktadır. Bunun dışında bu paketlerden yararlanmak isteyenler için geçerli olan şartlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Paketlerden yararlanabilmek için bir şekilde Kuveyt Türk müşterisi olmanız şartı vardır.
 • Başvuruların söylenilen 30 Nisan 2021 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. 30 Nisan’dan sonra yapılacak olan başvurular geçerli olmaz.
 • Başvuru yapacak kişilerden seçtiği paket içeriği için gerekli evrakları getirmesi ve paketin sunduğu şartları sağlıyor olması istenir.

Bu şartların sağlanıyor olması halinde, sizden ekstra bir şart talebinde bulunulmaz. Paket detaylarını öğrenebilmek için müşteri hizmetlerinden ayrıntılı bilgi alabilme şansına sahipsiniz. Bankaya gitmeden önce kullanabileceğiniz en uygun Kuveyt Türk esnaf destek paketinin hangisi olduğunu bu yolla öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Türk Esnaf Destek Paketi Kapsamında Ödemelerin Ertelenmesi

Kuveyt Türk esnaf destek paketi ile ödemelerin ertelenmesi, faydalanabileceğiniz paket seçenekleri arasında yer alıyor. Kuveyt Türk, daha önceden bankadan kredi çekmiş esnafların, konut, taşıt, ihtiyaç kredileri için, 30 Nisan tarihine kadar başvuru yapmaları halinde 3 ay ödeme ertelemesi imkanı sunuyor. Esnaflar bu paket içeriğindeki erteleme seçeneğini yalnızca kredi çektikleri için değil, diğer ödemeleri için de kullanabiliyor. Kredi kartı ödemeleri için de bankadan 3 ay erteleme talebinde bulunabiliyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Altın Hesabı Başvurusu

Erteleme seçeneğinden otomatik olarak yararlanılmamaktadır. Esnaflar bu seçeneği kullanmak istiyorlarsa, belirlenen tarihe kadar bunu bankalarına bildirmekle yükümlüdür. Banka sadece talepte bulunan müşterileri için ödeme ertelemesi yapar.

Kuveyt Türk Esnaf Destek Paketiyle Vade Yapılandırması

Kuveyt Türk esnaf destek paketi ile vade uzatma, paket içeriği kapsamında yararlanabileceğiniz bir başka özellik. Bu süreçte kredi çekmek isteyen müşteriler, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın sunduğu vade süresinden, dilerlerse daha uzun bir vade yapılandırması yapabilme hakkına sahip olacaklar. Ayrıca yeni kredi çeken esnaflar için de ertelemeli ödeme imkanı sunulacak ve eğer talep edilirse, ödemeler 3 ay sonrasında başlatılabilecek. Yine başvurunun gerekli tarihe kadar yapılması ve esnafların bu ayrıcalıktan faydalanmak istiyorlarsa, bunu bankalarına bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde bankadan çekilen krediler, normalde uygulana şartlar eşliğinde çekilir. Kuveyt Türk esnaf destek paketleri, talep üzerine uygulanmaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.