Kuveyt Türk Ev Kredileri Nasıl Alınır?

06.04.2021
251
A+
A-
Kuveyt Türk Ev Kredileri Nasıl Alınır?

Kuveyt Türk ev kredisi kullanarak ne zamandır satın almak istediğiniz evi satın alabilirsiniz. Hayallerinizdeki eve kavuşmak için beklemeniz gerekmiyor. Kuveyt Türk müşterilerine avantajlı oranlardan ve özelliklerden kredi kullanımına imkan tanıyor. Bu sayede kredi kolay kullanılıp, geri ödemeler de rahatça yapılarak ev sahibi olunabiliyor. Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin elbette belli başlı gereklilikleri yerine getirmesi gerekir. Ayrıca banka tarafından talep edilen belgeler de eksiksiz şekilde bankaya sunulmalıdır. Eksik belge olması halinde ya da yanlış beyan durumlarında kişilerin başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır. Şartları sağlayarak, gerekli belgeleri toparlayın, size en yakın banka şubesini de ziyaret ederek bir an önce taksit öder gibi ev sahibi olmanın keyfini çıkarın.

Kuveyt Türk Ev Kredisi Almak için Gerekli Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Kuveyt Türk ev kredisi almak için gerekli başvuru belgeleri arasında şunlar yer alıyor:

 • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi ya da kat mülkiyeti tapusu,
 • İskan belgesi,
 • Gelir belgesi,
 • İkamet belgesi,
 • Nüfus kimlik belgesi,
 • Banka şubelerinden ya da banka internet sitesinde alacağınız kredi başvuru formu gereklidir.

Eğer ücretli çalışan biriyseniz mutlaka maaş bordonuz olmalıdır. Emekli olan kişilerin emekli maaş cüzdanını göstermesi gerekir. Ek belgeler de banka tarafından istenebilir. Banka tarafından istenilen belgeler eksiksiz tamamlanmış olmalıdır. Eğer kredi kullanırken kefil de olacaksa, kefilin de mutlaka bu belgelere sahip olması gerekir.

Kuveyt Türk Ev Kredisi Almak için Gerekli Kredi Notu Kaçtır?

Kuveyt Türk ev kredisi almak için gerekli kredi notu risksiz aralıkta yer almalıdır. Kredi notu farklı etmenler baz alınarak hesaplanır. Bireysel kredi ve kredi kartı borcu ödeme alışkanlıkları, diğer unsurlar, kredi kullanım yoğunluğu, yeni kredi çekilmiş olması durumu, mevcut borç durumu gibi etmenlere göre kredi notu oluşturulmaktadır. Kredi notu 0 ile 1900 arasındadır. Ne kadar değer düşükse Kuveyt Türk ün kredi verme ihtimali de o kadar düşük olacaktır. Kredi notu düşük olması ödemenizi zamanında yapmayacağınız anlamına gelecektir. Bankalar kredi kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak kredi notlarına bakarlar.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk İstanbul Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Serbest Meslek Sahipleri için Kuveyt Türk Ev Kredisi Alırken Gerekli Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Kuveyt Türk ev kredileri alırken serbest meslek sahipleri için gerekli başvuru belgeleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Son yıla ait kurumlar vergisi tahakkuk fişi,
 • Ticaret sicil gazetesi kaydı,
 • Son 1 seneye ait bilanço ve gelir tablosu,
 • İmza sirküleri,
 • Faaliyet belgelerinin mutlaka sağlanması gerekir.

Gerekli belgeleri sunmanızdan hemen sonra ekspertiz işlemleri başlar. Ev değeri belirlenir. Ne kadar miktar kredi kullanabileceğiniz netleşir. Kredi sözleşmesi onaylanması halinde kredi kullanılmış olur.

Kuveyt Türk Ev Kredisi Almadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kuveyt Türk ev kredileri almadan önce dikkat edilmesi gerekenler başında kredi notu gelir. Eğer kredi notu riskli bir aralıkta yer alıyorsa kredi notunuzu yükseltin. Notunuzu yükselttikten sonra kredi için başvurunuzu yapın. Kuveyt Türk faiz oranlarını öğrenin. Çektiğiniz tutar kadar geri ödeme yapmayacağınızı, tutar üzerine faiz ve diğer masrafların bineceğini unutmayın. Bütçenizi aşmaması için önceden hesaplama yaparak planlı olun. Mutlaka satın almak istediğiniz evin kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusu olduğundan emin olun. Bu belgeler olmadan kredi kullanmak mümkün değildir. Belgeler daha sonra bankaya sunulacaktır. Eksik belge olması halinde başvuru banka tarafından reddedilir. Kredi talebi reddi kredi notunun düşmesine neden olur.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.