Kuveyt Türk Güncel Faiz Oranları

19.10.2021
1.040
A+
A-
Kuveyt Türk Güncel Faiz Oranları

Kuveyt Türk Ekim ayı güncel faiz oranları, içinde bulunduğumuz ay son şekliyle yayınlanmıştır. Yayınlanan bu oranlar faiz oranları değil, kâr payı oranları olarak adlandırılmaktadır. Katılım Bankacılığının Türkiye’deki en köklü şubelerinden biri olan Kuveyt Türk, faizsiz bankacılık ilkeleriyle çalışmaktadır ve helal bankacılık yani faizsiz bankacılık hizmetleri yürütmektedir. Bu da faiz ile değil de kâr payı oranlarıyla vadeli hesap, finansman ve tüm bankacılık ürünlerini sunduğunu gösterir. Kuveyt Türk Ekim güncel faiz oranları, vadesi yeni bitmiş olan katılma hesaplarından ve fonların toplanmasıyla elde edilen kâr paylarıdır.

Kuveyt Türk ve Kâr Payları

Kuveyt Türk kâr payları, bankanın faiz yerine kullandığı ve müşterilerinin katılma hesapları ve kârlı hesaplarla kâr sağlayacağı birimlerdir. Hem Arap ülkelerinde hem de Türkiye’de hizmet veren bu banka kesinlikle faiz ile hizmet vermemektedir ve İslam Bankacılığı prensiplerine uygun olarak yalnızca kâr paylarıyla çalışmaktadır. Bu kâr payları bankanın katılma ve kâr payı hesaplarıyla toplanmaktadır. Hem hesaplardan alınan hem de fonlardan toplanan bu kâr payları her ay hatta her gün güncel olarak hesaplanmaktadır. İçinde bulunduğumuz ay yani Ekim ayında vadesi biten hesaplardan kâr payı oranları ve kâr payları paylaşılmaktadır. Finansman hizmeti alacak olan müşteriler de bu kâr payı oranlarından yararlanmaktadır. Her vade sonunda kazanılan kâr payları müşterilerin cari hesaplarına yatırılmaktadır.

kuveyt turk kar payi nasil hesaplanir

Kuveyt Türk Kar Payı Hesaplama

Kuveyt Türk’ün Kâr Payı Oranlarıyla Hizmet Veren Hesapları

Kuveyt Türk kâr payı hesapları, bu bankanın hem birikim sağlanabilecek hem de kâr payı oranlarıyla kârlardan yararlanılabilecek hesaplarıdır. Bu hesapların tümünde yüzde sıfır faiz uygulanmaktadır. Kârlı hesaplar ve katılma hesapları banka ve müşteri ortaklığı çerçevesinde yürütülen hesaplardır. Sermayedar ve işletmeci olarak da görebileceğimiz banka ve müşteri ikilisi kâr payı oranlarını belirler ve işletir. Müşteri parasını işletmesi için bankaya yatırır ve banka fonları da değerlendirerek müşteriye kâr sağlar. Sağlanan bu kârlar en başta belirlenen oranlarla müşterilerin hesabına yatar. Kâr oranları en başta ne kadar konuşulursa daima o kadar müşterinin karşısına çıkar, hiçbir değişim ve dengesizlik söz konusu olmaz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda kâr oranlarından yararlanabileceğiniz hesap seçenekleri şunlardır:

 • Katılma Hesabı
 • Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Hesaplar
 • Güvenceli Birikim Hesabı
 • Birikimli Katılma Hesabı
 • Çeyiz Hesabı
 • Konut Hesabı
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Pos Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk’te Kâr Payı Hesaplama

Kâr payı hesaplama araçları, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın internet sitesi üzerinde bulunmaktadır. Ekim ayı güncel kâr payı oranlarını hesaplamak için bu araçları kullanabilirsiniz. Bu araçlar son biten vadeye göre kâr payı oranlarını hesaplamaktadır ve Ekim ayı için güncel oranlar örnek olarak verilmektedir. Burada bulunan kâr payları geleceğe dair bir garanti vermez, yalnızca örnektir. Dinamik olarak sürekli güncellenen kâr paylarının en güncel halini hesap açacağınız ya da kâr payından yararlanacağınız zaman bankadan öğrenebilirsiniz.

Burada Katılma Hesabı için ya da Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Katılma Hesabı için kâr payı hesaplaması yapabilirsiniz. Öncelikle hangi hesap türünde hesaplama yapacağınızı daha sonra hesaplamayı yapacağınız para türünü, tutarını vade türünü ve vade sayısını girersiniz. Girdiğiniz bilgilere göre Ekim ayı güncel kâr payı oranlarını görebilirsiniz.

Kuveyt Türk’ten Kâr Paylaşım Oranları

Kâr paylaşım oranları, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın Katılma Hesapları için sunduğu paylaşım oranlarıdır. Bu paylaşım oranları Ekim ayı için güncellenmiş ve bankanın sitesinde yayınlanmıştır. Bütün Katılma hesabı türlerinde 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl ya da 1 yıldan uzun esnek vadeler için kâr paylaşım oranlarını inceleme şansınız bulunmaktadır. Ekim ayı kâr paylaşım oranları aşağıdaki gibidir:

 • Klasik Hesap’ta 1 ay vadede 72 – 28, 3 ay vadede 73 – 27, 6 ay vadede 75 – 25, 1 yıl vadede 77 – 23 ve 1 yıldan uzun vadede 70 – 21,
 • Gümüş Hesap’ta 1 ay vadede 76 – 24, 3 ay vadede 77 – 23, 6 ay vadede 79 – 21, 1 yıl vadede 80 – 20, 1 yıldan uzun vadede 82 – 18,
 • Altın Hesap’ta 1 ay vadede 80 – 20, 3 ay vadede 81 – 19, 6 ay vadede 83 – 17, 1 yıl vadede 85 – 15, 1 yıldan uzun vadede 87 – 13,
 • Platin Hesap’ta 1 ay vadede 84 – 16, 3 ay vadede 85 – 15, 6 ay vadede 86 – 14, 1 yıl vadede 87 – 13 ve 1 yıldan uzun vadede 88 – 12’dir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
Kuveyt Türk Kar Payı (Resmi Sayfa)

Kuveyt Türk’ten Katılma Hesabı

Kuveyt Türk Katılma Hesabı, banka ve müşteri arasındaki kâr ve zarar politikasına uygun olarak gelen getirinin paylaşıldığı bir hesap türüdür. Katılma hesabında, toplanan fonlar faizsiz bankacılık üslubuna uygun olarak finansman türlerinde işlenmektedir. Vade sonunda gelen kâr payları da hesaplara dağıtılır. Kuveyt Türk Ekim güncel faiz oranları, bu Katılma Hesaplarında da geçerli kâr payı oranlarıdır.

 • Kuveyt Türk’ün Katılma Hesapları, Türk Lirası, Dolar ve Euro cinsi para birimleriyle açılabilen hesaplardır.
 • Klasik Katılma Hesabı, Gümüş Katılma Hesabı, Altın Katılma Hesabı, Platin Katılma Hesabı ve Platin+ Katılma Hesabı olmak üzere 5 farklı Katılma Hesabı bulunmaktadır.
 • Minimum aylık vadeli olarak açılabilmektedir.
 • Kâr paylaşım oranları yukarıda da belirtilen üzere hesap türüne göre değişiklik göstermektedir.
 • Ekim ayında gelecek olan kâr getirisi vade sonunda belli olacaktır.

Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Hesaplar

Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Hesap, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın uzun vadede açılabilecek ve vade sayısı uzadıkça kâr payı getirisinin de uzayabileceği bir hesaptır.

 • Bu hesap, 372 gün vadeli olarak açılabilmektedir.
 • Kâr payı ödemesi tercihe bağlı olarak 1 ay, 3 ay, 6 ay vadelerde ya da vade dönemi sonunda yapılabilmektedir.
 • Yatırım Hesabı ve Alternatif Yatırım Hesabı olarak 2 farklı türde bulunmaktadır.
 • Bir vade dönemi boyunca en fazla 2 kere ve en fazla hesabın %50’sine kadar para çekimi yapılabilmektedir.

Kuveyt Türk’ten Birikimli Katılma Hesabı

Birikimli Katılma Hesabı, Kuveyt Türk’ün küçük tutarlarda ve uzun vadelerde yapılabilecek bir birikim hesabıdır.

 • Bu hesap en az 3 yıl en fazla 10 yıl vadeli olarak açılabilmektedir.
 • Ödemeler 1 aylık veya 3 aylık periyotlarda yapılabilmektedir.
 • Talimat miktarı tercihe göre değiştirilebilir ve güncellenebilir.
 • Birikimli Katılma Hesabı Türk Lirası, Dolar ve Euro cinsinde kullanılabilen bir hesaptır.
 • Hesabı açabilmek için başlangıçta en az 100 TL, 100 Dolar ya da 100 Euro para yatırmanız gerekmektedir.
 • Bu hesabı Altın yatırımı yapmak için de kullanabilirsiniz. Eğer Altın yatırımı yapacaksanız hesabı en az 10 gram altınla açmanız gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Antalya Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Kuveyt Türk’ten Güvenceli Birikim Hesabı

Güvenceli Birikim Hesabı, Kuveyt Türk’te uzun vadeli birikim yapan kişilerin vefat ya da maluliyet durumları söz konusu olduğunda birikimlerinin katlanarak ilavesiyle ödendiği bir hesaptır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.