Kuveyt Türk Faizsiz İhtiyaç Finansmanı

14.09.2019
620
A+
A-
Kuveyt Türk Faizsiz İhtiyaç Finansmanı

Kuveyt Türk’ten faizsiz ihtiyaç finansmanı ile 2019 yılında 60 aya kadar uzayan vadelerle müşterilere destek vermektedir. Kuveyt Türk ile ev, giyim, düğün harcamaları da dahil pek çok gider için nakit ihtiyacını karşılamak mümkündür. Kuveyt Türk faizsiz ihtiyaç finansmanı adı altında; hac ve umre finansmanı, eğitim finansmanı ve seyahat finansmanı sayılabilmektedir. Buna ek olarak Kuveyt Türk İhtiyaç Kart ile kredi kullanmak da mümkün olmaktadır.

Kuveyt Türk Faizsiz İhtiyaç Finansmanı Belgeleri

Kuveyt Türk’ün faizsiz ihtiyaç finansmanı için evraklar standart olarak şu şekildedir:

 • Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi
 • Gerçek kişiler için gelir belgesi (kamu çalışanları için maaş bordrosu; özel sektör çalışanları için iş yeri yetkileri tarafından imzalanmış net gelir gösterir belge; serbest meslek çalışanları için Vergi levhası, şirketin ortaklık yapısını gösteren belge)
 • Tüzel kişilikler için vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi ve son 3 yıla ait olan bilanço ve gelir tablolarını gösteren evraklar
 • Bankanın isteyebileceği diğer belgeler
Kuveyt Turk Faizsiz İhtiyac Kredisi Sartlari

Kuveyt Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kuveyt Türk Faizsiz İhtiyaç Finansmanı İçin Sağlanacak Koşullar

Kuveyt Türk’ün faizsiz ihtiyaç finansmanı için şartlar şu şekildedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre reşit sayılmak (18 yaş)
 • Ekonomik koşulların uygun olması
 • Kredi Kayıt Bürosu tarafından kara listeye alınmamış olmak
 • Gelirin olması (ücretli çalışan veya emekli olma, serbest meslek sahibi olma ve kira geliri vb. ile aylık veya yıllık gelir kanıtlayabilme)
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk POS Destek Hattı Numarası Nedir?

18 yaş şartı kesin bir koşul olmakla beraber; ödeme yapabileceğini göstererek, kefil veya ipotekle diğer koşullarda istisnalara gidilebilmektedir.

Kuveyt Türk Faizsiz İhtiyaç Finansmanı Hesaplama

Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanının hesabı kişinin gelirine ve vade sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca başka bankalara ödenmekte olunan aylık borçlar da hesaplamada etkilidir. Maaşa göre bir seferde ödeyebileceği maksimum taksit tutarı ödenmekte olduğu borçlar varsa çıkartıldıktan sonra belirlenir (maaşın %50-70’i aralığında). Ardından alacağı vade sayısı ile maksimum tutar çarpılarak en yüksek meblağ hesaplanır. Kişi ek gelir, kefil veya ipotek göstermediği takdirde üst limit olarak belirlenen tutarın üstünde kredi alamamaktadır.

Örnek hesaplama: 2000 TL geliri olan kişi için banka %50 oran belirlemişse ve 500 TL aylık ödediği borcu da varsa öncelikle 2000 TL’den borç çıkartılır ve 1500 TL bulunur. Sonrasında 1500’ün %50’si alınır ve maksimum taksit tutarı 750 çıkar. Bu kişinin 12 ay vade ile alabileceği finansman 9000 TL, 24 ay vade ile alabileceği 18.000 TL 36 ay 27.000 TL; nihai olarak maksimum 60 ay ile alabileceği finansman 45.000 TL olarak bulunur. Burada değişken oranlar, tahsis ücreti ve vergiler dahil edilmemiştir.

Kuveyt Türk Faizsiz İhtiyaç Finansmanı Başvuru

Kuveyt Türk Faizsiz ihtiyaç finansmanına başvuru yaparken müşterilerin belgelerini eksiksiz getirmeleri gerekmektedir. Sonrasında Kuveyt Türk faizsiz ihtiyaç finansmanı için formu eksiksiz dolduran müşterilerin bilgileri teyit edilmesinin ardından hesaplama yapılmaktadır. Hesaplama sonrasında verilecek kredi tutarı ve ödeme planı belirlenir. Başvurular doğrudan banka şubesine yapılmaktadır. Çeşitli web siteleri gibi online platformlardan yapılan başvurular ön başvuru olup banka şubesindeki değerlendirmenin ardından bankanın kredi vermeme hakkı saklı tutulmaktadır.

Banka gerekli gördüğü takdirde kefil, teminat veya ipotek talep edebilir. Bu durumda kefile ait kimlik ve gelir bilgilerinin kanıtlanması gerekmektedir. Ayrıca teminat ve ipoteğe dair bilgi ve evrakların teslimi zorunludur. İpotek gösterilen konut, gayrimenkul ve taşınabilir mal varlığının kişiye ait olması veya payının bulunması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Müşteri No Nasıl Öğrenilir?

Daha detaylı bilgi ve merak edilenler için yurt içinde bulunan müşteriler 444 0 123’ü yurt dışında bulunan müşterilerse +90 444 0 123’ü aramalıdır. Kuveyt Türk müşteri hizmetleri ile sesli yanıt sisteminden veya müşteri temsilcisinden haftanın her günü yirmi dört saat boyunca bilgi almak mümkündür.

Kuveyt Türk Faizsiz Hac/Umre Finansmanı

Kuveyt Türk’ün faizsiz hac ve umre finansmanı ile kişiler kutsal topraklara giderken yapacakları harcamaları 60 aya uzayan taksitlerle ödeyebilmektedir. İstedikleri takdirde ödeme planlarını oluşturup esnek taksitlendirme seçeneklerinden yararlanabilirler.

Bu finansman için aranan bir diğer koşul anlaşılan seyahat acentesinin hac ve umre yetkisi olması ve Diyanet İşleri Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu listede bulunmasıdır.

Kuveyt Türk Faizsiz Eğitim Finansmanı

Kuveyt Türk’ün faizsiz eğitim finansmanı kapsamında öğrencinin harcamalarını karşılayamayan veliler ve öğrencinin kendisi desteklenmektedir. Öğrencinin dönem, sene ve tüm eğitim süresi içerisindeki yeme-içme, giyim, kalacak yer, eğitim kurumu ödemelerini kredilendirmek mümkündür.

İlköğretim, ortaöğretim, lise üniversite hatta dil kurumları için başvuru yapılabilir. 48 aya kadar taksit imkânı vardır. Tüm harcamaların faturasının ibraz edilmesi gerekmekte olup ödemesi yapılacak kurum ile banka arasında anlaşma olduğu takdirde ek fırsatlar sunulabilmektedir.

Kuveyt Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi (Resmi Sayfa)

Kuveyt Türk Faizsiz Seyahat Finansmanı

Kuveyt Türk’ün faizsiz seyahat finansmanı bireysel ve tüzel kişiliklerin başvurusunu kabul etmektedir. Bu finansman ile yolculuk ücreti ve konaklama dahil kredilendirilmektedir. Başvuru için standart belgelere ek olarak giderleri kanıtlayan proforma fatura gerekmektedir.

Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro bazında finansman almak mümkündür; fakat bireysel müşteriler sadece TL olarak yararlanabilirken tüzel kişilikler üç para biriminden de yararlanabilmektedir. 60 aya varan vade seçenekleri bulunmaktadır.

Kuveyt Türk Faizsiz İhtiyaç Kart Finansmanı

Kuveyt Türk’ün İhtiyaç Kart finansmanı ile kişiler alkollü içecek satan firmalar, market ve gıda harcamaları, akaryakıt harcamaları, tekel bayileri, oto servisleri, döviz bürosu işlemleri, kumarhane ve şans oyunları harcaması, mahkeme ve para cezaları, oto kiralama, kontör, vergi, fatura, sigorta ile araç galerisi ve kuyumcu mağazaları harcamaları dışındaki tüm alışverişlerini kart ile kredilendirebilmektedir. Düğün ve organizasyon ödemeleri (mekân kiralama vb.), sağlık giderleri, ev eşyası ve tadilat giderleri, giyim masrafları ve çeşitli alışverişler için tek çekim yaptırdıktan sonra toplam ödeme tutarının taksitlendirildiği bir Kuveyt Türk faizsiz ihtiyaç finansmanı türüdür. Başvurmak için kişilerin kimlik ve gelir belgeleri ile şubeye gitmesi gerekmektedir. Avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • İhtiyaç Kart ay içerisinde ne zaman basılmış olursa olsun bir sonraki ay sonuna kadar geçerlilik süresi bulunmaktadır. Yani 15 Mayıs’ta basılan bir kart Nisan sonunda kapatılacaktır. Bu sayede müşterilerin, yüksek meblağlarda borçla karşılaşmalarının önüne geçilmek hedeflenmektedir.
 • Bu kart ile finansman alırken her bir harcamayı faturalandırma ihtiyacı gerekmez.
 • 50 TL üzerinde olan tüm alışverişler için vade yapılabilir.
 • Bu kart ile banka üye iş yeri olmayan yerlerden yapılan alışverişler dahi POS üzerinden taksitlendirilebilir.
 • Bu kart bir nevi nakit ödeme aracı olduğundan müşteriler alışveriş yaptıkları iş yerleri ile pazarlık yapabilmektedir.
 • Taksitlendirme seçenekleri 6-58 ay arasında değişmektedir ve kişiler karta başvuruda belirttikleri sayıda taksit fırsatından yararlanabilmektedirler.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk KOBİ Kredileri ve Başvurusu 2021

Güvenlik açısından dikkat edilmesi gereken hususlar;

 1. İhtiyaç Kart şifresini başka şahıslara söylememek önerilmektedir.
 2. Şifre kartın üzerine veya başka bir yere yazılmamalı cihazlara kayıt edilmemelidir.
 3. Kayıp çalıntı durumunda yurt içinden 444 0 123 yurt dışından +90 444 0 123’ü arayarak kayıp ihbarının yapılması gerekmektedir. İhbar sonrasında kredi kartı kayıp ve çalıntılarında uygulanan adımlar izlenecektir.
 4. Bu hususlara dikkat etmeyen müşteriler için banka sorumluluk almamakta olup zarar durumunda müşteri sorumluluk almaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.