2021 Kuveyt Türk Faizsiz Konut Finansmanı Başvurusu

25.04.2020
998
A+
A-
2021 Kuveyt Türk Faizsiz Konut Finansmanı Başvurusu

Kuveyt Türk faizsiz konut kredisi adımları için, Kuveyt Türk Katılım Bankası’na giderek başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kuveyt Türk faizsiz konut kredisi başvurusu şu şekilde ilerlemelidir;

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası’na giderek, konut kredisi için başvuru yapmanız gerekmektedir.
 • Banka kredi çekeceğiniz konutun değerini ölçecek bir uzman görevlendirir. Uzman bir ekspertiz raporu çıkarır.
 • Uzmanın çıkardığı ekspertiz raporu, kredi hesaplaması aşamasında rol oynar. Kredi tutarı bu rapora göre hesaplanır.
 • Banka, kredi çekmek istediğiniz eve ipotek koyar.
 • Kredinin ödenmemesi halinde, banka tarafından eve el konulabilmektedir.

Ödemelerinizi bitirdikten sonra bankaya başvuru yapıp, ipoteğin kaldırılmasını talep etmelisiniz.

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Finansmanı Başvurusu Nereden Yapılır?

Kuveyt Türk faizsiz konut finansmanı başvurusu, internet üzerinden yapılamamaktadır. Başvuru işlemlerinin yürütülebileceği tek yer, bankanın şubeleridir. Herhangi bir Kuveyt Türk Katılım Bankası’na giderek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İnternet ya da mobil bankacılığı kullanarak başvuru işlemlerini yapabilmeniz mümkün değildir. Şubeden başvuru yapmanız halinde, işlemler hızlı bir şekilde başlatılır ve başvuru şartlarını sağlıyorsanız, gerekli evrakları tamamladıktan sonra başvurunuz işleme alınır ve faizsiz finansman desteğinizi banka üzerinden alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Finansmanı Kâr Oranı Nedir?

Kuveyt Türk faizsiz konut kredisinde kâr oranı kredinin miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Faizsiz konut finansmanında çektiğiniz krediye hiçbir şekilde faiz uygulanmadığı bilinir. Kuveyt Türk faizsiz konut kredisinin öne çıkan özelliği, düşük bile olsa hiçbir şekilde faiz uygulanmıyor olmasıdır. Kâr oranlarına bakıldığında, çektiğiniz kredi ne kadar olursa olsun ya da finansman desteği ödeme planı vadeniz, ne kadar kısa ya da ne kadar uzun olursa olsun, bankanın sağladığı kâr payı değişmez. 120 ay vadeli bir kredide de 28 ay vadeli bir kredi de bankanın kâr payı oranı %0,99’dur.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk İnsan Kaynakları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Finansmanının Özellikleri Nelerdir?

Kuveyt Türk faizsiz konut finansmanı özellikleri, herkesin bu krediden bir şekilde yararlanabilmesini sağlar. Genel olarak bakanın bu kredi için belirlediği özellikler şu şekildedir;

 • Gurbetten Sılaya Konut Finansmanı ile kendi ülkesinde konut finansmanı desteği almak isteyenlere bir kapı açmaktadır. Bu konut finansmanından yararlanmak isteyenler, 60 ay vadeli kredi alabilirler.
 • Farklı bir ülkede olan ve TC vatandaşı olmayan kişiler, Türkiye’de bu finansman desteğinden yararlanıp, yatırım yapabilme şansına sahip olurlar.
 • Peşinat oranları, %50 gibi yüksek bir oranla başlar.
 • Taksit planınızı tamamen kendi ödeme rahatlığınıza göre planlama şansına sahip olabilir, esnek ödeme seçenekleri ile ödemelerinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.
 • Kredinizi, TL, USD ve EURO olarak çekmek sizin seçiminize kalmıştır.

Özellikleri anlamında sunduğu bu imkânlar, Kuveyt Türk konut finansmanını öne çıkarmaktadır.

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Finansmanı Ödeme Planı Nasıl Uygulanır?

Kuveyt Türk faizsiz konut kredisi ödeme planı uygulanan konut finansmanına göre değişiklik gösterir. Bankadan alınabilecek konut finansmanı desteği 7 tane olarak karşınıza çıkmaktadır. Bunlar;

 • Sabit ödemeli konut finansmanı
 • Ara ödemeli konut finansmanı
 • Artan kâr oranlı konut finansmanı
 • Azalan ödemeli konut finansmanı
 • Arsa – iş yeri finansmanı
 • Düzensiz ödemeli konut finansmanı
 • Gurbetten sılaya konut finansmanı

Her bir konut finansmanının ödeme planı da kendi içerisinde farklılık göstermektedir. Bu nedenle bankadan çekeceğiniz konut finansmanının hangisi size uyuyorsa onu çekmek istediğinizi belirttikten sonra, bankanız ödeme planı konusunda da size bilgi verebilir.

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Finansmanı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk faizsiz konut finansmanı hesaplaması, yalnızca bankanın şubeleri aracılığı ile yapılmamaktadır. Kredi başvurunuz için sadece banka şubelerine gitmeniz gerekse de hesaplama işlemi için banka şubesine gitmeden, alabileceğiniz oran hakkında bilgi elde edebilirsiniz.  Bunun için Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın resmi web sitesine girmeniz gerekmektedir. Resmi web sitesinin ana sayfasına girdikten sonra, konut finansmanı seçeneğini bulun ve hesaplama aracını kullanarak, sizden talep edilen bilgileri gerekli boşluklara doldurun. Hesaplama işlemini yaptıktan sonra, elde etmek istediğiniz bilgiler, taksit ödemeleriniz karşınıza gelir.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Katılma Hesapları Nelerdir?

Bilgiler doğrultusunda Kuveyt Türk faizsiz konut finansmanı başvurusu yapmak isterseniz, o zaman bir Kuveyt Türk Katılım şubesine gidip, başvuru işleminizi yapmanız gerekecek.

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Finansmanı Hesaplama Araçları

Kuveyt Türk faizsiz konut finansman hesaplama araçları, kredi başvurunuzu tercihlerle yapabilmeniz ve öncesinde ne kadar kredi çekmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilmeniz adına size fikir vermektedir. Kuveyt Türk faizsiz konut finansman için kullanabileceğiniz hesaplama araçlarının neler olduğuna bakmak gerekirse;

 • Gelirime göre en fazla ne kadarlık ev alabilirim
 • Konut kredisinin peşinatı ne kadar olur
 • Dosya masrafını hesaplama
 • Kira öder gibi konut kredisi ödeme hesaplama
 • Emlakçı komisyonu hesaplama

Tüm bu araçları kullanarak, almak istediğiniz konutun size ne kadar mâl olacağını net bir şekilde görmüş, masraflarınıza göre öngörülü hareket etmiş olabilirsiniz.

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Finansman Başvuru Şartları

Kuveyt Türk faizsiz konut kredisi başvuru şartları sağlanmadan, başvurunuzu yapmanız ya da başvurunuzun olumlu sonuçlanması mümkün değildir. Başvurunuzda sorun çıkmaması adına sağlamanız gereken şartların neler olduğuna bakıldığında, bankanın sunduğu şartların şunlar olduğu görülür;

 • Öncelikle reşit yani yaşınızın 18’den büyük olması gerekmektedir.
 • Düzenli bir gelirinizin olduğunu gösterebilmelisiniz.
 • Son 3 aydır sigortalı olmak zorundasınız ve toplamda en az 1 yıldır sigortanızın yatıyor olması gerekir.
 • İpotek edilecek ev için, eşiniz varsa onun da rızası istenir.
 • Satın alınacak konut, tapuda mesken olarak gözükmelidir ve yapı denetimine uygun olması istenir.

Bu şartların sağlanması halinde, geriye sadece Kuveyt Türk’ün sizden talep ettiği evrakları tamamlamanız kalır. Evraklarınızı da eksiksiz olarak bankaya teslim etmeniz halinde, konut finansmanı desteğinizi alabilirsiniz demektir.

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Finansman İçin Gerekli Evrak Listesi

Kuveyt Türk faizsiz konut finansman başvurusunda gereken evraklar, sizden talep edilen evraklar şu şekilde olacaktır;

 • Nüfus cüzdanınız ya da onun yerine geçen pasaport ve sürücü belgesi
 • Almak için kredi çekmek istediğiniz eve ait tapu belgesi
 • İkametgah belgeniz
 • Kendi adınıza kayıtlı ve son bir aya ait herhangi bir fatura. (su elektrik veya doğalgaz)
 • Düzenli bir gelirinizin olduğunu gösteren belge
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Hesaplama Tablosu

Kuveyt Türk faizsiz konur finansmanı başvuru işlemlerinde, başvuran herkesten talep edilen belgelerin listesi bu şekildedir. Bu belgelerin bir araya getirilmesinin ardından, artık başvuru işlemleri tamamlanabilir. Kredinizin olumlu sonuçlanması halinde, desteğinizi alabilmek için yine banka şubelerine gitmelisiniz. Çıkabilecek en yüksek kredi miktarı 1 milyon TL’dir. 1 milyon TL’ye kadar evin değeri de göz önünde bulundurularak, ortalama bir kredi miktarı belirlenir. Almak istediğiniz evin değeri 300 bin TL olduğunda, size en fazla 240 bin TL kredi verilir.

Kimler Kuveyt Türk Faizsiz Konut Finansmanından Yararlanabilir?

Kuveyt Türk faizsiz konut finansman alabilecek kişiler, Gurbetten Sılaya Konut Finansmanında, yabancı ülkede yaşıyor olmak zorundadır. Gelirlerinin de TL dışında bir para cinsinden olması şartı vardır. Ayrıca bu konut finansmanından yararlanmak için, Türk vatandaşı olma şartı vardır. Bunun dışında diğer konut finansmanları için, 18 yaşını doldurmuş ve diğer başvuru şartlarını sağlayan, düzenli geliri olan herkes, Kuveyt Türk faizsiz konut finansmanı başvurusu yapabilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.