Kuveyt Türk Genel Müdürlüğü Nerede?

27.09.2019
1.346
A+
A-
Kuveyt Türk Genel Müdürlüğü Nerede?

Kuveyt Türk Katılım Bankası, sektörün öncü kurumlarından biri olarak müşterilerine faizsiz kredi ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında hizmet vermektedir ve Kuveyt Türk Genel Müdürlüğü Türkiye’de bulunmaktadır. Genel bankacılık hizmetlerini İstanbul’dan yürüten bu banka, her türlü teknolojik imkânlara sahip bir şekilde yurt içindeki ve yurt dışındaki müşterilerine bankacılık hizmetleriyle ulaşmaktadır.

Kuveyt Türk Genel Müdürlüğü Hangi İlde?

Kuveyt Türk Genel Müdürlük, İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunmaktadır. Bankanın ve holdingin tüm genel işlemleri buradan yürütülmektedir.

Genel müdürlüğün detaylı adresi:

 • Büyükdere Caddesi No:129/1 Esentepe adresidir.
 • Genel merkez telefon numarası: (0212) 354 11 11’dir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdürlüğü’ne ulaşmak için Yönetim Kurulu Sekreteri ya da Genel Müdür ve Üst Yönetim Sekreterlerine ulaşmanız gerekmektedir. Genel müdürlük binasında bulunan bu sekreterlerin iletişim bilgileri şu şekildedir:

 • Yavuz Kaplan: Yönetim Kurulu Sekreteri için (0262) 723 55 55 telefon numarasını ya da [email protected]ürk.com.tr e-posta adresini kullanabilirsiniz.
 • Burhanettin Gedik: Genel Müdür ve Üst Yönetim Sekreteri için (0212) 354 12 08 telefon numarasını veya [email protected]ürk.com.tr e-posta adresini kullanabilirsiniz.
Kuveyt Turk İletisim Bilgileri

Kuveyt Türk İletişim

Kuveyt Türk Katılım Bankası Şubeleri

Kuveyt Türk şubeleri hem yurt içinde hem de yurt dışında hizmet veren şubelerdir. Türkiye’nin dört bir yanına yayılan ve daha da büyümeyi hedefleyen Kuveyt Türk’ün ülkemizde yaklaşık 70 adet şehirde şubesi bulunmaktadır. Başta İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirler olmak üzere birçok şehirde birden fazla şubesi görülmektedir. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın ‘Şube ve ATM Haritası’ resmi internet sitesinde bulunmaktadır. Burada hangi il ve ilçelerde banka ya da bankamatik arıyorsanız hemen haritadan ya da sol tarifteki arama kutucuğundan sorgulayabilirsiniz.

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri hafta içi her gün sabah 08.30 ile akşam 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Saat 12.30 ile 13.30 saatleri arasında öğle arası verilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Kampanyaları

Kuveyt Türk Arapça Hizmet Veren Şubeler

Kuveyt Türk Arapça dilinde hizmet alınabilecek bir bankadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu’nda çok sayıda Arap yönetici, çalışan ve personel bulunmaktadır. Arap kökenli olan bu bankanın Yönetim Kurulu Başkanı dahil olmak üzere genel yönetim işlemleri Arap kökenli kişilerle yapılmaktadır.  Bunun yanında Arap müşteri kitlesi geniş olan bu bankanın bazı şubelerinde Arapça hizmet alınabilmektedir. Örneğin, İstanbul’da bulunan Osmanbey ve Fındıkzade, Mersin’de Mersin ve Mezitli, Gaziantep’te de Gaziantep Merkez şubelerde Arapça dilinde de bankacılık hizmetleri verilmektedir

Ayrıca bankamatiklerde şifreden sonraki ekranda 9 tuşuna bastığınızda işlem yapacağınız dili seçebilirsiniz. Burada Arapça da dahil tüm işlem yapabileceğiniz diller mevcuttur.

Kuveyt Türk Katılım Bankası İletişim Bilgileri

Kuveyt Türk iletişim bilgileri, müşteri memnuniyeti kapsamında sizlerden gelecek öneri, şikâyet ya da teşekkür gibi tüm konuları iletebileceğiniz iletişim adresleridir. Eğer posta yoluyla bankayla iletişime geçmek isterseniz Kuveyt Türk Genel Müdürlüğü merkez adresi olan Esentepe – Şişli adresini kullanabilirsiniz. Diğer bilgiler:

Ayrıca Kuveyt Türk Katılım Bankası ile Gönüllü Destekçilik konusu hakkında iletişime geçmek isterseniz (0212) 216 0 216 telefon numarasını ve [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz. Gönüllü Destekçilik Bürosu da bankanın Genel Müdürlük binasında bulunmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’na Öneri ve Şikâyet

Kuveyt Türk öneri ve şikâyet yazılarınızı iletebileceğiniz form, yine bu bankanın resmi internet sitesinde bulunmaktadır. İletişim bölümünden ulaşabileceğiniz bu form aracılığıyla öneri, şikâyet ya da talep iletebilir, dilediğiniz konuda bilgi alma isteğinizle ilgili yazabilirsiniz. Adınızı, Soyadınızı ve yazmak istediklerinizi yazdıktan sonra bankanın sizinle iletişime geçeceği iletişim aracını seçersiniz. Kısa süre içerisinde banka sizlere SMS, e-posta da telefon ile dönüş yapacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Havale Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Katılım Bankası Başarıları

Kuveyt Türk hakkında genel bilgilere değinecek olursak:

 • 31 Mart 1989 yılından bu yana faizsiz olarak bankacılık hizmeti vermektedir.
 • Yurt dışı faaliyetleri ve açılımlarıyla ülkemizde gelişmiş bir katılım bankacılığı hizmeti sunmaktadır.
 • Katılım Bankacılığı sektöründe ilk sıralarda bulunan Kuveyt Türk, toplanan fonlarda ve kullandırılan fonlarda kendi iddiasını ortaya koymaktadır.
 • Altın Bankacılığı da yapan bu banka, katılım bankaları arasında ilk, tüm bankacılık sektöründe ise bu konuda üçüncü sırada yer almaktadır. Altın Bankacılığı konusunda en geniş yelpazeye sahip Kuveyt Türk Katılım Bankası, Altın Günleri, Altın Hesapları ve Altın veren ATM gibi birçok ilke imza atmıştır.
 • Banka finansman hizmetlerini yüzde sıfır faizle yürütmektedir. Bireysel, ticari ve KOBİ finansmanlarında uygun kâr payı hizmetleriyle müşterilerine kredi sağlamaktadır.
 • 2010 yılında hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın ilk banka kira sertifikası olan SUKUK işlemini gerçekleştirmiştir.
 • Türkiye’nin mega projelerinden olan Çanakkale 1915 Köprüsü ve Niğde-Ankara Otoyol projesi gibi projelere destek olmuştur.
Kuveyt Türk İletişim (Resmi Sayfası)

Kuveyt Türk Katılım Bankası Bireysel Hizmetleri

Kuveyt Türk bireysel hizmetler, bu bankanın bireysel müşterilerine sunduğu hizmetlerdir.

 • Bu bankada kendiniz için Altın Hesapları, Cari Hesaplar, Katılma Hesapları ve Bizim Toprak Hesabı gibi hesaplar açabilirsiniz.
 • Yüzde 0 faiz ile Konut Finansmanı, Araç Finansmanı ve İhtiyaç Finansmanlarından yararlanabilirsiniz.
 • Yine faizsiz olarak Kredi Kartları ve Banka Kartlarından yararlanabilirsiniz.
 • Emeklilik Sigortası, Hayat Sigortası, Sağlık Sigortaları ve Kasko, DASK gibi Elementer Sigortalardan da faizsiz olarak yararlanırsınız.
 • Özel Bankacılık ve Altın Bankacılığı seçeneklerinden size özel fırsatlarla yararlanabilirsiniz.
 • Ödemeler, Yatırım ve diğer hizmetler de yine hem faizsiz hem de avantajlı bir şekilde sunulur.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Ticari Hizmetleri

Kuveyt Türk ticari hizmetler, bireysel hizmetler gibi sıfır faizli ve avantajlı olan hizmetlerdir. Bu bankacılık işlemleri Ticari ve KOBİ olmak üzere işletmenizin ve işinizin özelliğine göre farklılık gösterir. Bankanın sunduğu ticari hizmetler şunlardır:

 • Nakdi, Gayri Nakdi, Kredi Garanti Fonu ve Leasing alt başlıklı finansman çeşitleri,
 • Çeşitli avantajlara sahip şirket kredi ve banka kartları,
 • Visa, Master Card ve Europay alt yapısına sahip hem yerli hem yabancı kartlar için POS cihazları,
 • Dış Ticaret ödemeleri, finansmanları, döviz transferi ve tüm dış ticaret işlemleri,
 • Tahsilat sistemleri,
 • Ödeme yönetimi ile ilgili ihtiyacınız olan yardım ve çözümler,
 • Kasko, Nakliyat, Zorunlu Trafik, İş Yeri Paket, Otel Paket, Elektronik Cihaz, Makine Kırılması, İnşaat All Risks ve Montaj All Risks gibi Varlık Sigortaları,
 • Hayat Sigortaları,
 • Emeklilik Sigortaları,
 • Proje Finansmanları.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Faizsiz Araç Kredisi

Bunlar gibi KOBİ – Ticari Bankacılık hizmetlerinin, ödemelerinin ve finansmanlarının tümü faizsiz olarak kâr paylarıyla müşterilere sunulmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın Üye Olduğu Kuruluşlar

Kuveyt Türk üye olunan kuruluşlar, Kuveyt Türk Genel Müdürlüğü ve bankanın üye olduğu kurum ve kuruluşlardır.

Bunlar:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.