Kuveyt Türk Gümüş Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

16.02.2021
1.462
A+
A-
Kuveyt Türk Gümüş Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk gümüş hesabı açarak tasarruflarınızı gümüşle değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Kuveyt Türk gümüş hesabı gümüşe yatırım yapmak isteyen müşterilere yönelik hazırlanmış vadesiz bir hesap türüdür. TL, USD ya da EUR karşılığında gümüş alım ve satımını gerçekleştirmeniz mümkündür. Satın alınan hesaptaki gümüş saflığı 1000’dir. 1 TL karşılığında bile gümüş almak mümkündür. Bu sayede gümüşün getirisinden faydalanmış olursunuz. Ayrıca yatırım portföyünüzü genişletme imkanından da faydalanırsınız. Tasarruflarınızı diğer kıymetli madenlerle değerlendirme imkanı için Kuveyt Türk’ü tercih edebilirsiniz. Gümüş hesaplarına ilgili işlemlerin tümünü Kuveyt Türk şubelerinden yapmanız mümkündür.

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı İşlemlerini Nereden Yapabilirim?

Kuveyt Türk gümüş hesabı işlemlerini aşağıdaki kanallardan yapmanız mümkündür:

  • Banka internet şubesi,
  • İşlematik,
  • XTM,
  • Telefon bankacılığı,
  • Mobil bankacılık,
  • Kuveyt Türk banka şubeleri üzerinden işlem yapmanız mümkündür.

Sadece cep telefonumu kullanarak bulunduğum yerden gümüş hesabı işlemlerimi yapmak istiyorum derseniz mobil uygulamayı hem Apple Store’den hem de Google Play üzerinden tamamen ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. İşlemleri çalışma günlerinde 08:30 ile 17:30 arasında gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Kuveyt Türk gümüş hesabı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Gümüş hesaplarınız arasında havale yapabilir, düzenli alım satım talimatları verebilirsiniz.
  • Her ay düzenli olarak gümüş için alım satım yapabilirsiniz.
  • Gümüş hesabınız, gerçek kişiler için 150 bin TL’ye kadar tasarruf mevduatı sigorta fonu yani devletin güvencesi altındadır.
  • Gümüş işlemleri için fiziksel teslimler bankanın belirlediği miktarlarda gerçekleşmektedir.

Kuveyt Türk Hisse Senedi Hesabı Nedir?

Kuveyt Türk hisse senedi hesabı sayesinde kısa vadede yüksek kazançlardan faydalanabilirsiniz. Uzun vadeli yatırım yapmayı düşünüyorsanız hisse senetleri tam da size göre demektir. Hisse senetleri anonim ortaklar tarafından ihraç edilen ve anonim ortaklık sermaye payını temsil eden kıymetli evrak niteliğindeki senetlerdir. Eğer bir şirketin hisse senedine sahip olursanız şirkete ortak olmuş olursunuz. Hisse senedi alım ve satım işlemlerinde güvenli ve doğru bilgi akışının sağlanması esas kabul edilir. Hisse senedi hesabını açmak için kısa sürede işlem yaparsınız. Dilerseniz müşteri hizmetleri kanalından gilerseniz mobil şubeden hesap açılışını gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma 2021

Kuveyt Türk Hisse Senedi Hesabı Açılışını Nasıl Yaparım?

Kuveyt Türk hisse senedi hesabı açılışını yapmak isterseniz tercih edebileceğiniz farklı kanallar bulunuyor. Kuveyt Türk Yatırım Bankası Vakıf Yatırım Menkul Değeler Acentesi’dir. Bankanın şubelerini ziyaret ederek ya da mobil şube üzerinden hisse senedi hesabını açtırmak mümkündür. İnternet şube kullanmanız halinde hisse senedi fiyatlarını an be an IBS Real Trade üzerinden takip etme imkanınız olur. Yine aynı kanal üzerinden rahatlıkla halka arz başvuru işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. İşlemlerimi telefon üzerinden gerçekleştirmek istiyorum derseniz, telefonlarınızdan 0212 352 35 77 hatlı numara üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Çağrı Merkezinde çalışan kişiler sizlere hisse senedi ve ilgili özel hizmetler, komisyon oranları gibi konularda gerekli  olan bilgileri vereceklerdir.

Kuveyt Türk Hisse Senedi Hesabı Yatırım için Uygun mudur?

Kuveyt Türk hisse senedi hesabının yatırım için kullanılması pek çok insan tarafından tercih edilen bir durumdur. Hisse Senetleri seçimi konusunda tıpkı gümüş hesabı konusunda rahat olduğunuz gibi rahat olabilirsiniz. Hisse senetleri seçimi katılım bankacılığı tarafından belirlenen prensipler doğrultusunda katılım endeksi kurallarının esas alınması ile hazırlanmıştır. Bu nedenle endekste faaliyet alanları alkollü içecek, kumar, eğlence, domuz eti ve benzeri gıda, basın yayın ve reklam yer alamaz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.