Kuveyt Türk Havale Nasıl Yapılır?

02.01.2021
680
A+
A-
Kuveyt Türk Havale Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk müşterileri havale yapmak için, mobil banka, ATM veya İnternet üzerinden para gönderecek kişinin TC kimlik numarası ve Iban numarasını girerek ve göndermek istediğiniz tutarı girerek para transferi işlemi gerçekleştirebilir. 2 farklı Kuveyt Türk hesabınız var ise paranın gönderileceği hesabı seçerek havale ve EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Havale için herhangi bir ücret alınmaz, ancak EFT yaptığınızda belirli bir ücret alınır ve her banka kendi belirlediği ücrete göre havale yapar. Ayrıca ücret, havale ettiğiniz miktara göre değişiklik göstermektedir. Elektronik transfer işlemlerini hafta içi gerçekleştirebilirsiniz ancak transfer işlemini hafta içi ve hafta sonları gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk havale işlemlerini ATM, internet bankacılığı veya 7/24 mobil şubelerden ve Kuveyt Türk banka şubelerinden saat 17:00’ye kadar gerçekleştirebilirsiniz. Elektronik transfer işlemlerinizi saat 17:00’den önce banka şubelerinden, elektronik transfer işlemlerini ise 17:20’den önce Kuveyt Türk mobil bankacılık, internet veya ATM üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Erişim kısıtlamaları her dönem değişir, web sitesinden öğrenebilirsiniz. Kuveyt Türk internet bankacılığı üzerinden havale işlemlerinizi ücretsiz yapabilirsiniz. Kuveyt Türk’ten sipariş vererek toplu veya düzenli havale işlemleri için ödeme yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk İçin Belirlenen İşlem Limitleri Ne Kadardır?

Kuveyt Türk’ten yapılan işlemlerde belirlenen limitler şu şekilde belirlenmiştir:

 • Döviz alım satım 1.500.000 TL,
 • EFT işlemi için 50.000 TL,
 • Hisse senedi 500.000 TL,
 • Kıymetli maden alımı ve satımı 1.000.000 TL,
 • SWIFT 50.000 TL,
 • Sigorta ödemeleri için 100.000 TL,
 • Fatura ödemeleri ise 100.000 TL olarak belirlenmiştir.

Kuveyt Türk İle Mobil Bankacılık İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Mobil uygulamadan Kuveyt Türk bankacılık işlemleri için şu adımlar belirlenmiştir:

 • İlk olarak cep telefonlarına bankanın mobil uygulaması indirilmelidir.
 • Sisteme giriş yapabilmek için müşteri numarası ve müşteri şifresi istenmektedir. Müşteri şifresini bilmeyenler 444 0 123 müşteri hizmetleri numarasını arayarak şifrelerini öğrenebilir.
 • Sisteme girildikten sonra “ödemeler ve para transferleri” sekmelerinden para gönderimleri yapılabilir.
 • Mobil uygulama üzerinden yapılan havaleler 7/24 yapılabilmektedir.
 • Mobil uygulama üzerinden yapılan EFT işlemleri saat 17:00’a kadar yapılabilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Döviz Alış Satış Saatleri

Kuveyt Türk ATM’lerinde Para Transferleri nasıl Gerçekleşmektedir?

Kuveyt Türk ATM kartını para transferinde kullanmak için öncelikle şifre girilmesi gerekmektedir. Farklı dillerde işlem imkanı sağlayan Kuveyt Türk ATM’si, istenilen dili seçerek 7/24 havale işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. ATM makinelerinden transfer işlemleri işlem menüsü üzerinden kartlı veya kartsız yapılabilir. Kart sahipleri, kart şifresini girdikten sonra ekrana gelen ekrandan 7/24 transfer işlemi gerçekleştirebilir. Para transferi için kredi kartına ihtiyaç duymayanlar da kartsız işlem menüsünden para transferi yapabilirler. Kartlı ve kartsız işlemlerin yanı sıra cep telefonunuzdan para transferi seçenekleri yapmak için Kuveyt Türk mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk Mobil uygulamasında “Transfer” sekmesine gidip “Telefona gönder” seçeneği ile kişinin telefon numarasına para gönderilebilir. Cep telefonlarından gönderilen paralar da Kuveyt Türk ATM’sinden referans kodu kullanılarak çekilmektedir.

Kuveyt Türk’te Hesap Numarası Nasıl Öğrenilir?

Kuveyt Türk hesabını öğrenmek isteyenler, bankanın resmi internet sitesini ziyaret ettikten sonra IBAN sorgulama linkine tıklayabilirler. Bu bağlantıya erişmek için Kuveyt Türk ana sayfasının çeşitli bölümlerine gitmeniz, ardından hesap linkine tıklamanız ve ardından IBAN sorgulama bölümüne gitmeniz gerekiyor. Kuveyt Türk hesabına ait IBAN numarasını bilmek ister misiniz? O zaman doğru yere geldiniz. IBAN numarasını yalnızca bankanın resmi web sitesinden kontrol edebileceğinizi lütfen unutmayın. Ayrıca, sorgu hizmetleri sağladığını iddia eden web sitelerine güvenmeyin. IBAN’ı sorgulamak için herhangi bir ücret alınmaz. Hesap numarasını girin ve ekranda görüntülenen güvenlik kodunu girin. Ardından sorgu düğmesine basın.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.