Kuveyt Türk Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

29.07.2020
1.379
A+
A-
Kuveyt Türk Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk hesaba para yatırma işlemi kişinin kendi hesabına ya da başkasının hesabına yapılmaktadır. Kuveyt Türk para yatırma işlemlerinde paranın yatırılacağı hesabın IBAN numarası ya da hesap numarası gibi bilgiler kullanılmaktadır. Para yatırma işlemleri için ise ATM, şubeler, mobil uygulama, cep telefonu kanalları kullanılmaktadır. Söz konusu bu kanallar aracılığı ile para yatırılmak istenilen hesabın bilgileri girilerek işlemler gerçekleştirilmektedir. Para yatırma işlemi eğer mesai saatleri içerisinde yapılmadıysa da işlem, ilk mesai saatinde gerçekleşmek üzere aktarılmaktadır.

Kuveyt Türk Bankası Para Yatırma Yöntemleri Nelerdir?

Kuveyt Türk para yatırma yöntemleri iki ana başlıkta incelenmektedir: Kişinin kendi hesabına para yatırması ve kişinin başkasının hesabına para yatırması. Her iki yöntemde de para yatırılmak istenilen hesabın hesap numarası ya da IBAN numarası bilgileri gereklidir. Bu işlem türleri sayesinde hangi bankaya olursa olsun Kuveyt Türk aracılığı ile para yatırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Kuveyt Türk bankasından para yatırmak için kullanılabilecek kanallar ise aşağıdaki gibidir:

 • Kuveyt Türk ATM’leri ile kendi hesabına para yatırma
 • Kuveyt Türk ATM’leri ile başkasının hesabına para yatırma
 • Kuveyt Türk şubelerinden kendi hesabına ya da başkasının hesabına para yatırma
 • Kuveyt Türk mobil uygulaması üzerinden kendi hesabına ya da başkasının hesabına para yatırma

Kuveyt Türk ATM’lerinden Hesaba Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk ATM’lerinden para yatırma işlemi için öncelikle kartlı ya da kartsız olarak nasıl işlem yapılacağına karar verilmesi gerekmektedir. Kartlı olarak yapılan para yatırma işlemlerinde kişiler kendi hesabına para yatırabileceği gibi başkasının hesabına da para yatırabilmektedir. Kuveyt Türk para yatırma işlemini kendi hesabına yapacak olanların izlenmesi gereken işlem sırası aşağıdaki gibidir:

 • Kart takıldıktan sonra şifre ile giriş yapılır ve işlemler sekmesine gidilir.
 • İşlemler sekmesinden para yatırma seçeneği tercih edilir.
 • Kendi hesabına para yatır seçeneği tercih edilerek yatırılacak tutar bilgisi girilir.
 • ATM’de açılan para yatırma bölmesine nakit konularak giriş tuşuna basılır ve işlem tamamlanır.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Kuveyt Türk ATM’lerinden Başkasının Hesabına Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

ATM’ler üzerinden başkasının hesabına para gönderme işlemi yine kartlı ve kartsız olarak yapılabilmektedir. Kartlı işlemlerde şifre ile giriş yapıldıktan sonra başkasının hesabı tercih edilerek hesap bilgileri girilmelidir. Kartsız yapılacak para yatırma işlemleri için uygulanması gereken işlem sırası ise aşağıdaki gibidir:

 • Kuveyt Türk ATM’leri üzerinden kartsız işlemler sekmesine gidilerek para yatırma seçeneği tercih edilir.
 • Açılan sayfada paranın gönderileceği hesaba ait hesap numarası ya da IBAN bilgileri girilir.
 • Daha sonra paranın ne amaçla yatırıldığına dair seçim yapılır. (Örneğin; kira, fatura, borç ya da diğer gibi)
 • Ne kadar para yatırılacağı bilgisi girildikten sonra ATM’de açılan para bölmesine nakit yerleştirilir ve işlem tamamlanır.

Kuveyt Türk Mobil ile Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk mobil ile para yatırma işleminde herhangi bir şekilde bankaya ya da ATM’ye gitmeye gerek kalmamaktadır. IOS ya da Android telefona Kuveyt Türk Mobil uygulaması indirildikten sonra internet bankacılığına giriş yapılmalıdır. Mobil uygulamada hesaba giriş yapıldıktan sonra Kuveyt Türk para yatırma işlemi için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.