Kuveyt Türk Hesap No Öğrenme Nasıl Yapılır?

03.07.2020
661
A+
A-
Kuveyt Türk Hesap No Öğrenme Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk hesap no öğrenmek isteyen kişiler bankanın resmi internet adresini ziyaret ettikten sonra IBAN sorgulama linkine tıklayabilirler. Bu linke gelmek için Kuveyt Türk ana sayfasından önce bireysel kısmına ve ardından hesaplar linkine tıkladıktan sonra IBAN sorgulama kısmına gelmeniz gerekiyor. Kuveyt Türk hesabınıza ait olan İBAN numaranızı mı öğrenmek istiyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. Unutmayın, IBAN numarasını yalnızca bankanın resmi internet adresinden sorgulanabilir. Bunun dışında sorgulama hizmeti verdiğini söyleyen sitelere itimat etmeyiniz. IBAN sorgulamak için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmiyor. Yalnızca hesap numarasını yazın ve ekranda görülen güvenlik kodunu girin. Ardından sorgula butonuna basın.

Kuveyt Türk Katılım Hesapları Nedir?

Kuveyt Türk katılım hesapları paranız biriktikçe kazancınıza kazanç katmanızı sağlar. Kuveyt Türk’e emanet edilen her bir kuruş banka tarafından korunur. Katılma hesaplarının hepsinde hesap sahibi ile Kuveyt Türk arasında kar zarar ortaklığı çerçevesinde getiri paylaşılmaktadır. Katılma hesaplarında toplanmış olan fanlar hem hizmet hem sanayi hem de ticari anlamda faizsiz bankacılık ilkeleri doğrultusunda kullanılmaktadır. Hesaplar en az aylık vadeli olarak açılır. Para birimi TL, EUR ya da USD olabilir. Katılım hesaplarının türleri bulunmaktadır. Bunlar plantin plus, platin, altın, gümüş ve klasiktir. Hesap türüne göre katılım hesap özellikleri değişkenlik gösterebilir.

Kuveyt Cari Hesaplar Nedir?

Kuveyt cari hesaplar için işlemler telefon bankacılığından, banka şubelerinden, işlematikten ya da mobil bankacılık kanallarından gerçekleştirilebilir. Dilerseniz telefon bankacılığından da faydalanabilirsiniz. Cari hesaplar vadesiz olarak açıldıklarından kişilerin istedikleri zaman para çekmeleri mümkündür. Para çekmek istendiği zaman karşılığında herhangi bir kar payı alınması söz konsuu değildir. Hesabın açılması için para cinsi yabancı türden olabilir. Kıymetli maden, döviz ya da TL cinsinden hesap açılması mümkündür. Türk cari hesaplarından hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Cari hesaplar kullanılarak aşağıdaki işlemler gerçekleştirilebilir:

  • Kredi kartı ödemeleri,
  • Vitman, perakende ödeme sistemi işlemleri,
  • Manuel ya da otomatik fatura tahsilatı,
  • Çek tahsilatları,
  • Çek karnesi kullanımı.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Kampanyaları

Kuveyt Cari Hesapların Açılması için Gerekli olan Belgeler Nelerdir?

Kuveyt cari hesapların açılması için gerekli evraklar eksiksiz şekilde tamamlandıktan sonra başvuru yapılmalıdır. Başvuru yapacak olan kişinin TC vatandaşı olması halinde aşağıdaki belgelerin tamamlanması gerekir:

  • Adres teyit belgesi,
  • Nüfus cüzdanız ya da sürücü belgesi,
  • Son 3 aya ilişkin abonelik gerektiren bir fatura örneği,
  • Kamu kurumu tarafından verilen belge tamamlandıktan sonra başvuru yapılabilir.

Ancak başvuru yapmak isteyen kişi yabancı uyruklu ve yurt içinde yerleşik ise pasaport ve ikamet tezkeresi, yabancı kimlik no ve adres teyit belgesi gerekli olacaktır. Hem yabancı uyruklu hem de yurt dışı yerleşik olan kişiler için ise pasaport, adres teyit belgesi ve vergi daireleri tarafından verilmiş ve kimlik numarasını gösteren belge gerecektir. Belgelerin eksik olması halinde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kuveyt Türk Kıymetli Maden Alım Satımı

Kuveyt kıymetli alım satımı hizmeti sayesinde Kuveyt Türk’ün tecrübesini yaşayabilirsiniz. Kıymetli maden alımını Kuveyt Türk aracılığı ile uapmak için banka şubelerini, internet şubeyi, banka ATM’lerini kullanabilirsiniz. Hem vadeli hem de vadesiz olarak kıymetli maden hesabı açtırmanız mümkündür. Kıymetli madenlerinizi Kuveyt Türk güvencesinde tutmanın rahatlığını yaşamak için kıymetli maden alım satımı hizmetinden faydalanın. Kuveyt Türk ile yapacağınız bankacılık işlemlerinden asla pişman olmayacaksınız. Kuveyt Türk müşterilerini memnun etmek için gerekenleri yapar ve sorunları en kısa sürede çözme k için adım atar.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.