Kuveyt Türk Hesaplama Tablosu

27.11.2021
1.450
A+
A-
Kuveyt Türk Hesaplama Tablosu

Kuveyt Türk faizsiz bankacılık alanında hizmet veren bir bankadır. Alanında en kaliteli katılım bankaları arasında bulunan Kuveyt Türk de faiz bulunmadığından kredi vermek yerine finans ihtiyaçları adı altında kişilere hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerde faiz yerine müşterilerden cüzi bir miktarda katkı payı denilen ücretler alınmaktadır. Bu ücretler ise alınan finans desteklerine göre ve her yıl değişen ekonomik duruma göre yeniden güncelleme gösterebilmektedirler.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama Tablosu

Kuveyt Türk’ten konut finansmanı almak en avantajlı finansman çeşitlerinden biri olarak görülebilir. İhtiyaç sahipleri konut finansmanı almak için Kuveyt Türk’e geldikleri zaman konut finansmanlarını 120 aya varan vadeye kadar ve en avantajlı kar oranlarında kullanmaları mümkün olacaktır. Konut finans işlemlerinde, konut enerji işlemlerinde A sınıfı olan konutların uzman incelemesi değerinin yüzde doksanı B sınıfı konutların uzman incelemesi değerlerinin yüzde seksen beş diğerlerinin ise yüzde sekseni Kuveyt Türk tarafından finanse edilmektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Ödeme Planı

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı için farklı durumlar ve ödeme koşulları belirlenmiştir bu koşullar konut özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Konut finansmanı ödeme planından en belirgin 8 tanesini şu şekilde sıralamamız mümkün olacaktır:

 • Sabit Ödemeli Konut Finansmanı: Bu tip finansman türlerinde taksit tutarları sabittir ve aylar sonra olsa dahi ödeme miktarı önceden belli olan finansman türüdür.
 • Azalan Ödemeli Konut Finansmanı: Bu finansmanda en başlangıçta yüksek tutarlı taksitler ödenmektedir daha sonraki aylarda ödemeyi bitirip rahata kavuşmak isteyenler genelde bu finansman türünü tercih etmektedir.
 • Azalan Kar Oranlı Konut Finansmanı: Adı üstünde olan bu finansmanda her yılda daha çok azalan kar oranları ile ödenmek isteyen konut finansmanı türü olarak bilinir.Bu finansmanda en çok 10 yıllık vadeli olan hesaplar kar payı oranları ile belirlenebilir.
 • Artan Kar Oranlı Konut Finansmanı: Bu finansmanda gelirim her yıl düzenli artıyor her türlü ödeme yaparım deyip de ufak taksitler ile başlayan daha sonra ödeme oranlarını artıran kişiler tarafından tercih edilir.
 • Ara Ödemeli Konut Finansmanı: Bu finansmanda belirli aralıklar ile Kuveyt Türk’e ödenen yüksek miktarlı taksitler vardır. Diğer aylarda ise daha düşük taksitlerle ödeme yapılabilmektedir.
 • Düzensiz Ödemeli Konut Finansmanı: Geliri düzenli olmayanların sıklıkla tercih ettiği finansman tipidir. Bu sayede Kuveyt Türk müşterilerine ödeme zamanlarını belirleme olanağı sunmaktadır.
 • Arsa İş Yeri Finansmanı: Konut finansmanı sadece ev almak için değil yatırım yapmak ya da iş yeri açmak içinde kullanılan bir finansman türüdür. Kuveyt Türk 60 aya kadar olan vadelerde ve %1.11 lik katkı payları ile müşterilerine bu finansmandan yararlanma hakkı sunmaktadır.
 • Sabit Ödemeli Konut Finansmanı: Taksit tutarları bu finansmanda sabittir ve aylar sonrasında ödeme yapılacak tutarlar bellidir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Pos Cihazı Komisyon Oranları 2021

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Kar Payı Oranları Ne Kadardır?

Kuveyt Türk Konut Finansmanı kar payı oranları her sene farklılık göstermektedir. 2019 yılı kar payı oranlarına bakıldığında kar payı oranlarının artış gösterdiği görülmektedir. Bu oran 5 yıl kadar olan vadeler için %1,54 den %1,79 a çıkarılmıştır.10 yıla kadar olan vadelerde ise %1.59 olan kar payı oranı %1.84 e yükselmiştir. Örneğin 100.000 TL olan bir konut finansmanı 5 yıl vadeli ise aylık ödeme oranı 2,730 TL toplam ödeme hesaplandığında ise 164,000 TL’ye karşılık gelmektedir.

Kuveyt Türk Tüketici Kredisi Hesaplanması

Tüketici Kredisi denildiğinde akla evlilik, tatil, eşya, eğitim ve daha akla gelebilecek pek çok şey vardır. Kuveyt Türk faizsiz bir şekilde bu ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olabilmektedir. Kolay kar payları ile ödeme zorluğu çekmeden ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı ile 6 ay ile 60 ay arasında değişiklik gösteren vadeler ile karşımıza çıkar. İhtiyaçların karşılanması için faizsiz bankacılığın gereği olan nakit para olarak değil de bir ihtiyaç kartı verilmektedir. Bu kart ile yapılan tüm alışverişler sözleşme sırasında belirtilen vade ile vadelenmektedir. 60 aylık bir ihtiyaç finansmanı alındığında kar payı oranı yüzde 1,27 olacaktır. Örneğin 10,000 TL finansman alan bir kişi aylık taksit tutarı 255,50 TL olacak toplam ödeyeceği tutar ise 15.330,36 TL olacaktır.

Kuveyt Türk Hesap Aracı (Resmi Sayfa)

Kuveyt Türk Tüketici Finansmanları Nelerdir?

Kuveyt Türk Tüketici Finansmanları incelendiğinde;

 • HAC-UMRE FİNANSMANI: En çok tercih edilen finansman türüdür.60 aya varan vadeler ile bu finansmanı almak mümkün olacaktır. Ödeme planı ise oldukça kolay olduğundan kişilere zorluk çıkarmayacaktır.
 • EĞİTİM FİNANSMANI: Bir öğrencinin eğitim hayatı boyunca tüm masraflarını karşılamasını sağlamaktadır. Bunun içinde konaklama, çeşitli eğitimler, beslenme gibi giderler bulunmaktadır. Bu finansman çeşidi ilköğretim, lise, üniversite gibi eğitimleri de kapsamaktadır. Vadesi ise 48 aya kadar varır.
 • SEYAHAT FİNANSMANI: Seyahat finansmanı ile tüm seyahat masrafları karşılanabilmektedir. Bu finansman desteğinden hem kişiler hem de işletmeler yararlanabilmektedir. TL ve Dolarda da 60 aya varan vadeler vardır. Kişiler sadece TL finansmanından işletmeler ise dolar ve TL finansmanından yararlanabilirler.Bu finansmanda konaklama, bilet gibi işlemler finanse edilebilmektedir. Aynı zamanda bu finansmanda proforma fatura ile başvuru yapma imkanı da bulunabilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Bursa Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Kuveyt Türk İkinci El-Sıfır Araç Finansmanı Hesaplama

Kuveyt Türk’ten sıfır ve ikinci el araba almak isteyenlere finansman desteği sağlamaktadır. Kişiler istedikleri araçlara sahip olmak için Kuveyt Türk finansman desteğinden yararlanabilirler. Kuveyt Türk hem çok kolay ödeme planlarıyla hem de 48 aya kadar varan vadelerle kişilere büyük avantajlar sağlayabilmektedir.

Kuveyt Türk Sıfır-İkinci El Araç Finansmanı Özellikleri

Bu finansmanda tüketicilere TL ve dolar şeklinde finansman desteği yapılabilmektedir.2.el araçlarda sadece aracın en çok 8 yaşında olmasına dikkat edilmektedir. Toplam vade ise 108 ayı geçmemelidir.6 yaşında olan araçlar için en çok 36 ay 7 yaşındaki araçlar için ise 24 ay ve 8 yaşındakiler için ise 12 ay vade kullanılır. Alınacak asgari peşinat miktarları ve yüzde miktarları tür ve modellere göre değişiklik göstermektedir. Sıfır araçlarda araç finansmanı vade sınırlaması ise satış değeri 120,000 TL ve altında olan araçlarda vade 60 ay üzerinde olan araçlar için de 48 ay vade olmaktadır. İkinci el olan araçlarda satış değeri yerine de kasko değeri dikkate alınmaktadır. Bu kasko değeri sıfır ve ikinci el binek taşıtlar için kasko değerinin 120,000 TL’ye kadar olan kısmında yüzde yetmişi,120,000 TL’yi aşan kısımlarda ise yüzde ellisi oranında finanse edilmesi mümkün hale gelebilmektedir.

Kuveyt Türk Motosiklet Finansmanı Hesaplama

Motosiklet almak isteyenler için Kuveyt Türk 60 aya varan vadelere kadar seçenekler sunmaktadır. Bu finansman yalnızca sıfır motosiklet almak isteyenler için finanse edilmektedir. İkinci el motosiklet almak isteyenler bu finansmandan yararlanamazlar. Sıfır motosiklet almak isteyenler için son fatura tutarının 120,000 TL’ye kadar olan kısmının yüzde yetmişlik kısmı 120,000 TL’yi aşan kısım için ise yüzde ellisi oranında finanse edilmesi mümkün olacaktır. Proforma fatura ile kullanım yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Hesap Açma BaşvurusuZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.