Kuveyt Türk IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

04.09.2021
209
A+
A-
Kuveyt Türk IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

Kuveyt Türk IBAN numarası sorgulama işlemleri son zamanlarda internet üzerinden bankacılık işlemleri gerçekleştiren kişilerin araştırdığı bir işlemdir. Kuveyt Türk IBAN numarası nasıl öğrenilir diyen banka müşterileri, bu yazı kapsamında tüm işlemleri bulabilirler.

Kuveyt Türk IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Kuveyt Türk müşterisi olan kişilerin IBAN ile geçekleştirmek durumunda kaldıkları işlemlerde IBAN numarasını nasıl öğreneceğini merak etmektedir. IBAN numarası pek çok finansal işlemlerde karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda IBAN numarasının bilinmesi pek çok işlemi kolaylaştırmaktadır. Kuveyt Tük IBAN numara sorgulama işlemleri ise şu kanallar üzerinden gerçekleşmektedir,

Kuveyt Türk resmi sayfa üzerinden:

Müşteri Hizmetleri:

 • Kuveyt Türk müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 0 123 numaralı hattı arayarak müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayabilir, IBAN numarası bilgisi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk İnternet Şube:

 • Kuveyt Türk internet şube üzerinden giriş yaparak, IBAN numarası öğrenmek istediğiniz Kuveyt Türk hesaplarından birini seçerek IBAN numarası bilgisi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Kuveyt Türk ATM’leri üzerinden para transfer işlemlerini kartsız olarak gerçekleştirebilmek oldukça kolaydır. Yalnızca dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır o da Kuveyt Türk ATM’leri üzerinden para transfer işlemleri akşam 17.00 saatine kadar gerçekleşmektedir. Kuveyt Türk IBAN numarası ile ATM’den para transfer işlemleri şu adımların takibi ile gerçekleşmektedir,

 • Kuveyt Türk ATM’si ekranında bulunan Giriş tuşuna basınız.
 • Ardından ekranda yer alan Kartsız İşlemler menüsüne geliniz.
 • Para Yatırma alanını seçerek devam ediniz.
 • Ardından T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numarası bilgileri girilmelidir.
 • Cep telefonunuza bir SMS gelecektir. Gelen SMS içerisindeki şifreyi ekranda yer alan bölüme yazınız.
 • Ödeme türü bölümü üzerinden, ödeme türünüzü seçiniz ve devam ediniz.
 • Ardından IBAN No bölümüne ilerleyiniz.
 • İşlem yapmak istediğiniz 16 hanelik IBAN numarasını eksiksiz olarak giriniz.
 • Ardından Devam tuşuna basınız ve açılan para haznesine yatırmak istediğiniz parayı yerleştirerek Devam tuşuna basınız.
 • ATM ekranı üzerinde hazneye yerleştirmiş olduğunuz para miktarı yer alacaktır. Bu miktar doğru ise işlemi onaylayarak sonlandırınız.
İlginizi Çekebilir:  Engelli Bez Parası Nasıl Alınır?

Belirtmiş olduğumuz adımları sırası ile takip ederek Kuveyt Türk ATM’leri üzerinden IBAN numarasına kolayca para gönderebilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Pek çok kişi IBAN numaram ne hesap numaram ne, hesap numaramı nasıl öğrenebilirim, kartın üzerinde hesap numaram mı yazıyor gibi sorular sormaktadır. Öncelikle kartın üzerinde yazan sayılar kart numarası olup, hesap numaranız değildir. Peki, Kuveyt Türk hesap numaramı nasıl öğreneceğim diyenler için, Kuveyt Türk IBAN öğrenme işlemlerinde takip edilen kanallar üzerinden hesap numarası sorgulaması da yapılabilmektedir. Dilerseniz bu kanallar üzerinden hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca hesap numarası bilgisi için de, IBAN numarası üzerinde yer alan ülke kodu, kontrol basamakları ve banka kodunun haricinde kalan 16 haneli rakam dizisi size hesap numaranızı verecektir. Bu 16 hanelik sayılar üzerinden hesap numarası bilgisine ulaşabilir ya da yukarıda bahsettiğimiz kanallar üzerinde hesap numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Kuveyt Türk IBAN hatası yaparak para gönderme işlemi yaptığınızda, Kuveyt Türk 24 saat sonunda parayı hesabınıza iade edecektir. Paranın iade edilmeme durumunda ise Kuveyt Türk çağrı merkezini arayarak para iadesi talep edebilirsiniz. Kuveyt Türk çağrı merkezi ise 444 0 123 numaralı hattır. Bu hat üzerinden müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayarak para iadesi talep edebilirsiniz.

Çağrı merkezi ile para iadesi işleminin gerçekleşememesi halinde size en yakın Kuveyt Türk şubesine giderek yetkili kişi ile görüşme sağlayabilir, para iadesi talebinde bulunabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.