Kuveyt Türk IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

03.09.2020
945
A+
A-
Kuveyt Türk IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk IBAN numarası öğrenmek için “http://www.kuveytturk.com.tr/”  bankanın resmi internet adresine giriş yapılması gerekir. Sayfaya erişim sağlandıktan sonra “Kuveyt Türk IBAN Hesaplama” sekmesi üzerinden Kuveyt Türk IBAN sorgulama yapabilirsiniz. IBAN numarasının öğrenilmesi için hesap numaranızı yazmanız yeterli olacaktır.

Kuveyt Türk IBAN Numarası Özellikleri Nelerdir?

Kuveyt Türk IBAN numarası toplamda 26 haneden meydana gelmektedir. IBAN numarasının içerisinden hem hesap numarası hem de müşteri numarası öğrenilebilmektedir. Hesap numarası son 10 haneli rakamdır. Müşteri numarası ise IBAN numarasının ilk 6 hanesinden meydana gelmektedir.

IBAN numarasını bilmeniz durumunda bankanın internet şubesi veya mobil uygulaması üzerinden para transfer işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bununla birlikte EFT ve havale işlemleri de IBAN numarasının bilinmesi durumunda hemen gerçekleşebilir.

Kuveyt Türk IBAN Numarası Nasıl Sorgulanır?

Kuveyt Türk IBAN numarasının sorgulanması için ilk olarak “www.kuveytturk.com.tr”internet sitesine giriş yapılması gerekir. Ekrana çıkan sayfaya hesap numaranızı ve güvenlik amaçlı sorulan soruları yazdıktan sonra otomatik olarak karşınıza Kuveyt Türk IBAN numaranız çıkacaktır. Bu sayfa üzerinden başka bankalara ait IBAN numarası öğrenilemez. Başka bankalara ait IBAN numarasını öğrenmek için “Bankalar” sayfasına giriş yapmalısınız.

Kuveyt Türk IBAN Öğrenme Araçları Nelerdir?

Kuveyt Türk IBAN sorgulama kanallarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • IBAN numaranızı bankanın ATM’lerinden öğrenebilmeniz mümkündür.
  • Bankanın en yakın şubesine giderek hesap dökümünüzü istemeniz durumunda IBAN numaranızı da öğrenmiş olacaksınız.
  • Hesap cüzdanınızdan da IBAN numaranıza bakabilirsiniz.
  • Kuveyt Türk mobil uygulamasını cep telefonlarınıza ücretsiz bir şekilde indirerek IBAN numaranızı uygulama üzerinden “Hesaplarım” sekmesine giriş yaparak sorgulayabilirsiniz.
  • Bankanın 444 0 123 numaralı müşteri hizmetleri hattını da arayarak müşteri temsilcisinin güvenlik amaçlı sorduğu sorulara yanıt verip zaman kaybetmeden Kuveyt Türk IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Yurt dışında yaşayan müşteriler ise bankanın +90 444 0 123 numaralı hattı aramalıdır.
  • Bankanın internet şubesine şifre ile giriş yaparak online olarak IBAN numaranızı sorgulayabilirsiniz. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra “Bireysel” sekmesine gidiniz. Açılan ekranda “Tamam” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz. Daha sonra müşteri numarası veya T.C. kimlik numarası ile internet bankacılığı giriş şifresini ekrana yazınız. “Hesaplarım” kısmına giderek IBAN numaranıza bakabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk İnternet Alışverişi Açma 2021

Kuveyt Türk IBAN Numarası Nasıl Hesaplanır?

Kuveyt Türk IBAN numarası hesaplaması için izlenecek adımlar şöyledir:

  • İlk olarak “https://www.kuveytturk.com.tr/” adresine giriş yapın.
  • Ardından ekrana gelen kutucuğa hesap numaranızı ve güvenlik kodunu yazın.
  • Gerekli bilgileri doldurduktan sonra altta yer alan “Sorgula” butonuna basarak IBAN numaranızı otomatik olarak öğreneceksiniz.

Kuveyt Türk IBAN Numarası İle Hangi Bireysel İşlemler Yapılır?

Aşağıda Kuveyt Türk IBAN numarası ile yapılabilen bireysel işlemler sırasıyla listelenmektedir:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.