Kuveyt Türk IBAN’dan Hesap No Sorgulama Nasıl Yapılır?

01.06.2020
3.545
A+
A-
Kuveyt Türk IBAN’dan Hesap No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk IBAN sorgulama yapmak isteyen kişilerin hesap numarasını bilmesi gerekmektedir. Sorgulama yapabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki mobil uygulama kullanmak, diğeri iban sorgulama sayfasını ziyaret etmek ve son olarak müşteri hizmetlerini aramaktır. Hesap numaranız hesap kartınızın ön yüzünde yazılan rakamlardır. Kartın sol kısmında bulunan 8 haneli rakamlar hesap numarasıdır. Eğer kartınız yanınızda değilse ve Kuveyt Türk hesap numaranızı öğrenmek istiyorsanız bankanın mobil uygulamasına giriş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığını hala kullanmıyorsanız, kullanmaya başlamanız önerilirç

Kuveyt Türk Mobili Kullanarak IBAN’dan Hesap No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk mobil kullanarak IBAN sorgulama yapmak için ilk olarak mobil uygulamaya giriş yapmanız gerekir. Bunun için ana sayfanın sol üst kısmında yer alan menüye tıklamanız gerekir. Menüden hesaplar seçeneğine tıklayın. Sonra hesaplarım sekmesine girip devam edin. Kuveyt Türk’te bulunan bütün hesaplarınız açılan sayfada karşınıza çıkar. Hesaplarım sayfasında ek no ve hesap no görülebilir. Hangi hesabın iban numarasını görmek isterseniz o hesabın üzerine tıklamanız yeterli olur. Hesap üzerine tıkladıktan sonra bilgi ekranı karşınıza çıkar. 8 haneli numara, hesap numaranızdır.

Kuveyt Türk IBAN Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk IBAN hesaplama yapmak için bankanın resmi internet sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Kuveyt Türk hesaplarına ait olan IBAN numaraları yalnızca banka resmi internet sitesinden öğrenilebilir. Bunun dışındaki yerlere itibar etmemeniz önemle rica olunur. Hesaplama yapmak için hesap numaranızı girin. Ardından ekranda yer alan güvenlik kodunu yazın. Son olarak sorgula butonuna basın ve sorgulama işlemini tamamlayın.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetlerinden IBAN’dan Hesap No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk müşteri hizmetlerinden IBAN sorgulama için telefonlarınızdan 444 0 123 hatlı telefon numarasını aramanız yeterli olur. Müşteri hizmetlerine bağlandığınızda banka temsilcileri sizden bazı kişisel bilgilerinizi onaylamanızı ister. Bu sorular güvenliğin sağlanması adına sorulur. Sorulara doğru yanıt verdiğiniz zaman sorgulama işlemine başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisi

Kuveyt Türk Katılma Hesapları Nelerdir?

Kuveyt Türk Katılma Hesapları sayesinde birikimlerinizi koruyabilir, daha çok büyüyebilirsiniz. Katılma hesapları hesap sahibi ile Kuveyt Türk arasında kar zarar ortaklığı çerçevesinde getirini paylaşıldığı turdur. Faizsiz bankacılık ilkeleri doğrultusunda işlemleriniz yaparsınız. Hem hizmet hem sanayi hem de ticaret sektörlerinin finansmanında bu hesaplar kullanılmaktadır.  Katılma hesaplarının farklı türleri bulunmaktadır. Bu türler arasında Klasik, gümüş, altın, platin ve platin plus bulunur. 5 farklı hesap türü arasından seçim yapabilirsiniz. Seçeceğiniz hesap türüne göre kar paylaşım oranları değişiklik gösterecektir. Limitler hesap türüne göre belirlenmektedir. Vade bozulmadan para çekebilirsiniz. Dilerseniz vade tarihinde kalan bakiyeniz üzerinden kar payı da ödeyebilirsiniz. Getiri oranı vade başında değil vade sonunda belli olacaktır.

Kuveyt Türk Güvenli Birikim Hesapları

Kuveyt Türk Güvenli Birikim Hesapları birikimlerinizin nesilden nesile katlanmasını sağlar. Uzun vadeli birikim yapan müşteriler, vefat ve malukiyet durumlarının söz konusu olduğunda birikimlerini katlanarak alırlar. Bu hesap en az 3 en fazla 10 yıl vade ile açılabilir. Hesap açmak isteyen kişilerin gerçek kişi olması ve hesabın TL cinsinden olması zorunludur. Kuveyt Türk güvenli birikim hesabı açmak için kişilerin yaşının en az 18 en çok 50 yaşında olması istenir. Yalnızca TC vatandaşı olan kişiler hesap açabilirler. YKN sahibi yabancı kişiler de hesap açabilir. Aylık talimat tutarı en az 100 TL olabilir. Hem cari hesaptan hem de Kuveyt Türk bireyse kredi kartlarından talimat verilebilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.