Kuveyt Türk İnsan Kaynakları Başvuru

24.09.2021
925
A+
A-
Kuveyt Türk İnsan Kaynakları Başvuru

Kuveyt Türk İnsan Kaynakları iş başvurusu seçenekleri, bu bankanın hem yurt içi hem de yurt dışı şubelerinde kariyer sahibi olmanıza yarayacaktır. Kuveyt Türk İnsan Kaynakları, başvuru yapabileceğiniz departmanlardan biridir. Açık pozisyon olması halinde hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer bankanın İnsan Kaynakları bölümünde açık pozisyon yoksa başvurunuz havuza alınacaktır ve tercih ettiğiniz şehirde, şubede açık pozisyon olması halinde size ulaşılacaktır.

Kuveyt Türk’te Kariyer Fırsatları

Kuveyt Türk kariyer yapabileceğiniz katılım bankalarından biridir. Hem Türkiye’de hem de dünyanın birçok yerinde hizmet veren bu bankada yurt içi ve yurt dışı kariyer imkânlarınız bulunmaktadır. İşe başladıkları birinci günden itibaren Kuveyt Türk dünyasına giren çalışanlar, bir organizasyonun parçası olarak avantajlı kariyer dünyasına da giriş yapmış olurlar. Bütün çalışanlar yetenekleri ve uzmanlıklarına göre doğru pozisyonlara yönlendirirler. Bu sayede gelişerek ve keyifle iş hayatına atılmış olursunuz. Kariyer temsilciliği seçeneği de bulunan bu bankada, çalışanlar kariyer koçları eşliğinde iş hayatında kendilerini göstermeye başlarlar. İnsan Kaynakları iş ve sosyal hayat için Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda her zaman çalışanların yanındadır.

Kuveyt Turk İs Basvurusu

Kuveyt Türk Kariyer

Kuveyt Türk’ten ‘Katıl Bize’ Çağrısı

Kuveyt Türk Katılım Bankası kariyer çağrısını ‘Katıl Bize’ diyerek yapmaktadır. Bu banka, iş hayatına ve kariyer hayallerine katılım bankacılığı sektöründe başlamak ya da devam etmek isteyen herkese aramıza katıl çağrısı yapmaktadır. ‘Katıl Bize’, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın işe alım portalidir. Burada iş ilanları ve açık pozisyonları yayınlarlar. İnsan Kaynakları alanında çalışmak için burada bulunan İnsan Kaynakları iş ilanlarını takip etmeniz gerekmektedir. Kariyer ve İşe Alım pozisyonunda bulunan kişiler, alanlarında uzman olan bir ekipten oluşmaktadır.

Eğer siz de Kuveyt Türk’e katılmak isterseniz aşağıdaki özelliklerin büyük çoğunluğuna sahip olmanız beklenir:

 • Kariyerini katılım bankacılığı sektöründe ilerletmeye hevesli kişiler,
 • Ekip ruhunu bilen ve ekip çalışmasında başarılı olan kişiler,
 • İnsanlarla iletişim ve etkileşim yeteneği kuvvetli olan kişiler,
 • Başarmaya odaklı kişiler Kuveyt Türk ailesine katılabilir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk İnsan Kaynakları Bölümü Başvurusu

Kuveyt Türk İK başvurusu yapacak kişiler öncelikle ‘Katıl Bize’ sekmesine giriş yapmalıdır. Bu bankanın internet sitesinde güncel iş ilanlarını görebileceğiniz bir sekme daha bulunur. Burada, tüm şehirlerde yer alan iş ilanları detaylı bir şekilde verilmiştir. Öncelikle hangi şehir ya da şehirlerde çalışmak istediğinizi girerek aramanızı daraltabilirsiniz. Daha sonra, bulunduğunuz şehirde size uygun İnsan Kaynakları iş ilanlarını görürsünüz. İlana tıkladığınız zaman detayında işin tanımı, aranan nitelikler ve işle ilgili tüm detaylar bulunur. Eğer bu işe uygun olduğunuzu düşünüyorsanız hemen başvuru yapabilirsiniz. İlanın altında bulunan ‘İlana Başvur’ seçeneği sizi direkt olarak giriş sayfasın götürecektir. Burada giriş yapabilir, özgeçmiş bırakabilirsiniz. Bu sayede ilk işe başvuru aşamasını atlatmış olursunuz.

Kuveyt Türk’te Başvuru ve İşe Alım Süreci

Kuveyt Türk işe alım süreci, her biri yetenekli ve uzman olan Kariyer ve İşe Alım ekibi ile başlamaktadır. İstenen özellikleri taşıyan herkes işe alım sürecine dahil edilir. Özgeçmiş ve ilk mülakatlardan sonra personel adayları şeffaflığın da sağlanması adına İşe Alım Komitesi tarafından değerlendirmeye devam edilirler. Bu komite hem şeffaf hem de çok yönlü bir şekilde değerlendirmeyi devralır. Eğer her şey yolundaysa ve işe alım süreci olumlu geçtiyse çalışan adaylarına işe alım tebliği iletilir. Eğer işe alım olumsuz sonuçlandıysa öncelikle olumsuz olduğuna dair tebliğ iletilir, daha sonra kişiye kendini geliştirmesi adına birkaç ipucu verilir.

Kuveyt Türk’te İşe Başlayacaklarda Aranan Özellikler

Kuveyt Türk çalışanları özellikleri, Kuveyt Türk İnsan Kaynakları bölümüne başlayacak kişiler ve diğer pozisyonlara başvuracak kişilerde aranan, beklenen özelliklerdir. Bu özellikler departmanlara göre değişiklik gösterebilmektedir. bunlar haricinde istenen özellikler varsa ilan detayında bulunan aranan nitelikler bölümünde sizlere sunulur. Genel olarak aranan özellikler ise şunlardır:

 • Katılım Bankacılığı işini yapmaya istekli olmak
 • Ekip çalışmasında yer alabilecek ve uyum sağlayabilecek olmak
 • İnsanlarla iletişimi yüksek olmak
 • Çalışacağı pozisyonla ilgili bölümden mezun olmak
 • Erkek adaylar için askerliği tamamlamış olmak
 • Çalışmaya dair bir engel sahibi olmamak
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bunların dışında işe göre istenecek olan (yabancı dil vb.) özellikler ilan detaylarında sunulacaktır.

Kuveyt Türk’te Maaş Sistemi

Kuveyt Türk ücretlendirme sistemi, yönetim sistemiyle birlikte çalışanlara odaklı olarak sürdürülmektedir. Amaç çalışanları motive etmek, performanslarını yükseltmek ve emeklerinin karşılığını vermektir. Farklı performans seviyelerinde ve pozisyonlarda olan kişilere farklı maaş uygulaması yapılmaktadır. Bir katılım bankası olan Kuveyt Türk, her zaman adil bir ücretlendirme politikası izlemektedir. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın maaş ve ücret politikası:

 • Sabit maaş,
 • Performansa göre prim,
 • Yabancı dil tazminatı,
 • Ulaşım yardımı,
 • Yemek yardımı
 • Ve yan ödemeleri içeren toplam ücret paketi içermektedir.

Maddi desteklerin yanı sıra Kuveyt Türk çalışanları için:

 • Çalışana, eşine ve çocuk/çocuklarına Özel Sağlık Sigortası,
 • Kurumdan katkılı Bireysel Emeklilik Sistemi,
 • Giyim, Kıyafet Yardımı
 • Aile destek paketi gibi ekstra haklar da sunmaktadır.
Kuveyt Türk’te Kariyer (Resmi Sayfası)

Kuveyt Türk’te Kariyer Programları

Kuveyt Türk’te kariyer yapmak için yalnızca açık pozisyonlar bölümündeki iş ilanları seçenekleri bulunmamaktadır. Bu bankada farklı kariyer seçenekleri ve kariyer programları da bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kişisel gelişime destek programlarıdır. Yani:

 • Sertifika Programları: Personellerin gelişimi ve yeteneklerinin artması için katkı sağlanan programlardır. Pozisyonlara göre yapılan sertifika programları bulunmaktadır. Buradan alınan sertifikalar kariyer için önemli yere sahiptir.
 • Uzmanlık Sınavları: Personellerin gelişimi ve ilerlemesini hedef alan programlardır. Kuveyt Türk’te çalışan kişilerin bir üst pozisyona geçiş zamanlarında Uzman Sınavı yapılır ve kurum hakimiyetinin artışı hedeflenir.
 • Yabancı Dil Belgeleri: Bu bankada çalışan kişilerin uluslararası alanda temsil güçlerini kuvvetlendirmek için var olan programlardır. Bu belgeler dil öğreniminden sonra verilir. Alınan belgeler ile hem kariyerlerine katkı sağlarlar hem de bankadan dil tazminatı alma hakkına sahip olurlar.

Kuveyt Türk’ün kariyer fırsatları arasında Kariyer Temsilciliği, Yurt Dışı Kariyer Fırsatı, Yetenek Yönetimi gibi yine çalışanlarının önünü açacak ve onları geliştirecek programlar da bulunmaktadır. 2018 yılında En İyi İşveren ödülü alan bu bankada çalışanların ilerlemesi her zaman esas alınmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Personel Alımı

Kuveyt Türk İnsan Kaynaklarına Diğer Başvuru Yöntemleri

Kuveyt Türk insan kaynakları departmanı başvuruları yapmak için asıl kullanacağınız site bankanın resmi web sitesi olmalı ve Kuveyt Türk İnsan Kaynakları bölümünde bulunan kariyer fırsatlarını takip etmelisiniz. Fakat bunun yanı sıra Kuveyt Türk Katılım Bankası’na ait iş ilanları farklı kariyer sitelerinde de bulunmaktadır. Kuveyt Türk’ün anlaşmalı olduğu sitelere de iş başvurusu yapabilirsiniz. Birçok kariyer sitesi pozisyon açıldıkça duyuru yapmaktadır. Duyuru aşamasında da yine sizleri Kuveyt Türk’ün Katıl Bize platformunun sayfasına yönlendirirler.

Eğer İnsan Kaynakları bölümünde yayınlanmış bir ilanı yoksa siz yine de başvuru yapabilirsiniz. www.katilbize.com sitesinde ‘Özgeçmiş Bırak’ sekmesi bulunmaktadır. Buraya tıklayarak sizden istenen bilgileri girebilir ve daha sonraki aşamalarda özgeçmişinizi bırakabilirsiniz. Banka özgeçmişinizi kariyer havuzuna alacaktır. Uygun bir pozisyon olması durumunda sizler bilgilendirilirsiniz. Pozisyonun açık olduğu şube size uyuyorsa işe alım ile ilgili görüşmelere başlayabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.