Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı İlk Giriş Nasıl Yapılır?

25.10.2020
528
A+
A-
Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı İlk Giriş Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığına giriş yapılması için öncelikle şifre alınması gerekir. Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı giriş için şifrenin bankanın iletişim kanalları üzerinden alınması gerekir.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Giriş Adımları Nelerdir?

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığına giriş yapılması için T.C. kimlik numarası ve şifre gerekir. Aynı zamanda İnternet Bankacılığına giriş yapabilmek için Kuveyt Türk hesabınızın olması gerekir. Şifresi olmayanların şifre alabilmelerinde iletişim kanalları önemlidir. İsteyenler bankanın 444 0 123 ya da 0850 251 0 123 numaraları müşteri hizmetleri hattını arayabilir. Şifrenizi aldıktan sonra cep parolamatik, Mobil imza, SMS şifre veya parolamatik ile giriş yapabilme şansınız vardır.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şifresi Yeniden Alınabilir Mi?

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığa giriş için alınan şifrenin unutulması durumunda yeniden şifre almak için öncelikle bankanın sesli yanıt sistemini kullanmalısınız. Bunun için cep telefonlarınızdan 0850 251 0 123 ya da 444 0 123 numaralı çağrı merkezi hattını aramanız gerekir.

Bunun dışında bankanın resmi internet adresi olan “https://www.kuveytturk.com.tr” sitesine giriş yaparak da yeni şifre alabilirsiniz. Siteye erişim sağlandıktan sonra “Yeni Şifre Al” sekmesine tıklamanız gerekir. Müşteri numaranız ile şifrenizi kolay bir şekilde online olarak oluşturabilirsiniz. Bireysel müşteriler müşteri numarası ile birlikte ad, soyad ve T.C. kimlik numarasını da eksiksiz bir şekilde yazmalıdır. Takvim üzerinden doğum tarihi bilgilerinin de girilmesi durumunda direkt olarak yeni şifre belirlemek için sayfa açılacaktır. Yeni şifreyi belirledikten hemen sonra müşteri numaranız ya da T.C kimlik numaranız ile birlikte şifrenizi de yazıp İnternet Bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Faizsiz Araç Kredisi

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı İle Yapılacak İşlemler Nelerdir?

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı ile yapılabilecek işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Para transferi, döviz transferi, fatura, SGK, MTV ve diğer vergi ödemeleri gibi işlemler kolay bir şekilde yapılabilir.
  • “Favori İşlemler” kısmına yapmak istediğiniz işlemleri ekleyerek her seferinde tek bir sekme üzerinden hızlı bir şekilde işlemlerinizi halledebilirsiniz.
  • “Hesap Uzmanı” sekmesi üzerinden gelir ve giderlerinizin hangi seviyede olduğunu kontrol edebilirsiniz.
  • Döviz transfer işlemlerinizi İnternet Bankacılığı ile yapabilirsiniz.
  • Kıymetli maden alım ve satım işlemlerini de online olarak yapabilmeniz mümkündür.
  • BES ve sigorta başvurularını da Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.
  • E-devlet sistemine güvenli bir şekilde İnternet Bankacılığı üzerinden erişmeniz mümkündür.
  • Sanal Asistan Selim ile bütün işlemlerinizi halledebilirsiniz.
  • İnternet Bankacılığı üzerinden Teminat Mektubu oluşturulabilir. Bunun için ilk olarak Kuveyt Türk Kurumsal İnternet Bankacılığına girilmesi gerekir. Daha sonra “Başvurularım” sekmesine tıklanmalıdır. Ardından “Teminat Mektubu” kısmına gidilmelidir. “Teminat Mektubu Başvurusu” menüsü tercih edilir. Daha sonra teminat mektubu bilgilerinin eksiksiz bir şekilde ekrana yazılması gerekir. Başvuru işlemlerinin online bir şekilde halledilmesinden sonra başvuruları kabul olan kişiler teminat mektubunu en yakın şubeye giderek almalıdır. Başvurunun takibini “Teminat Başvuru İzleme” sekmesi üzerinden yapılabilir.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Güvenlik Uygulamaları Nelerdir?

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığını güvenli bir şekilde kullanmak için izlenmesi gereken adımları şu şekilde verebiliriz:

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Ticari Krediler Nelerdir?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.