Kuveyt Türk Kartı Nerede? Ne Zaman Gelir? Sorgulama

21.01.2021
636
A+
A-
Kuveyt Türk Kartı Nerede? Ne Zaman Gelir? Sorgulama

Kuveyt Türk kart gelme süresi bankayla alakalı bir durum olsa da genellikle 10 iş günü içinde elinize geçer. Kart başvurusu yaptıktan sonra tarafınıza verilecek olan takip nosu vardır. Bu takip nosu ile kartın yola çıktığı ya da kuryeye verildiği gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Kuveyt Türk kartı yola çıktığında veya kuryeye verildiğinde takip adresinde her aşaması kaydedilir. Bu aşamaları takibe alıp kartınızın ne zaman elinize geçeceğini öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Türk Kartım Ne Zaman Gelir?

Kuveyt Türk kart takibi için bankanın web adresinin ziyaret edilmesi gerekir. Bu web adresleri üzerinden hangi karta başvuru yapılmışsa başvuranın karşısına çıkacaktır. Kartın hazırlık aşamasında olduğu ya da yola çıktığı bilgisi adres üzerinden teyit edilir. Sadece başvuru esnasında verilen takip numarasının ya da TC kimlik numarasının girilmesi gerekir. Bu bilgiler ışığında kart takibi bankanın hem web hem de mobil uygulaması üzerinden yapılabilir. Kart hazırlanıp gerekli onay verildikten sonra en az 10 iş günü içinde kullanıcının eline geçer. Ele geçen kartın şifresi değiştirildikten sonra aktif olacaktır. Bu süreçten sonra kart kullanıma açılır ve kullanılır.

Kuveyt Türk Kurye Takip

Kuveyt Türk bankası kurye takip işlemi için ilk etapta kartın hazırlanıp kuryeye verilmesi gerekir. Kart kuryeye verildikten sonra kullanıcının tarafına mesaj yolu ile bildiri gelecektir. Bu mesajda kurye takip numarası verilir. Sadece mesajdaki linke tıklanıp kurye takibi yapılabilir. Kuveyt Türk kartı kurye takip alanında direkt kurye de aranarak işlem yapılabilir. Kurye arandıktan sonra tarafınızdan verilen bilgilerin karşıda teyit edilmesi gerekir. Teyit edildikten sonra kurye gerekli bilgiyi ya da kartın ne zaman elinize ulaşacağı bilgisini doğrudan sizlere verir. Yani hem web üzerinden hem de kurye aranarak gereken işlem yapılabilir. Kuveyt Türk tüm kuryelerle anlaşmalı çalıştığı için kartın bulunduğu kurye şirketi aranıp gerekli bilgi alınabilir.

Kuveyt Türk Kurye Sorgulama

Kuveyt Türk bankası kurye sorgulama işlemi yapmak için ilk olarak başvuranın elinde bir takip numarası olmalıdır. Eğer takip numarası varsa kartın ne durumda olduğu gözlemlenir. Kart takip numarası genellikle başvuru yapıldıktan sonra kart işleme girerse eğer anında başvuranla sms yolu ile paylaşılır. Bu durum her banka için geçerlidir. Başvuru yapılır yapılmaz kart işleme girileceği için kart takip numarası da paylaşılacaktır. İstisnalar dışında numara mail yolu ile de paylaşılmaktadır. Bunun için mail adresini de sık sık kontrol edebilirsiniz. Gerekli takip numarası paylaşıldıktan sonra kartınızın hangi aşamada ve ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Kartınız başvuru yapıldıktan kısa bir süre sonra iki haftayı bile bulmadan tarafınıza kurye aracılığı ile ulaşılır.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk POS Şikayet Hattı Numarası Nedir?

Kuveyt Türk Kredi Kartım Nerede?

Kuveyt Türk bankası kredi kartı takibi için kart takip numarası ya da TC kimlik numarasının elde hazır olması yeterlidir. Kuveyt Türk kartı takip işlemi için bankanın doğrudan web ve mobil sayfası da ziyaret edilebilir. Mobil sayfa üzerinde kart takip platformu yer alır. Bu platforma sadece TC ya da kart takip numarasının girilmesi yeterli olacaktır. Böylece kartın hazır olup olmadığı ya da yola çıktığı bilgisine de anında ulaşılır. Kart elinize geçtikten sonra bankanın belirlediği şifre değiştirilerek kullanıma hazır hale gelir. Şifre değişikliği yapıldıktan sonra kart otomatik olarak aktif olacaktır. Bunun için fazla beklemeye gerek yoktur. Size özel şifrenizi belirledikten sonra aktif hale gelen hesabınızla kredi ya da banka kartınızı kullanabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.