2021 Kuveyt Türk Kartım Nerede Sorgulama

02.05.2020
795
A+
A-
2021 Kuveyt Türk Kartım Nerede Sorgulama

Kuveyt Türk kart sorgulama işlemini bankanın kendi resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Kuveyt Türk resmi internet sitesine girdikten sonra başvurularım kısmına gelin. Karşınıza başvuru süreçlerinizi görebilmeniz için sizden doğrulama yapmanız istenilen bilgiler sorulacak. Bu bilgiler TC kimlik no ile tel nodur. Bilgileri eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olduktan sonra gönder butonuna basın. Kredi ya da kartınızın nerede olduğunu bu pratik sorgulama aracı ile gerçekleştirebilirsiniz.

2021 Kuveyt Türk Kartım için Nasıl Şifre Oluşturabilirim?

Kuveyt Türk kart şifresi oluşturmak için telefonlarınızdan 444 0 123 hatlı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bu hat üzerinden mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz de. Arama yaptıktan sonra sırası ile 1 ve 2 tuşlarına basın. Şifre değiştirme ve oluşturma işlemi kart tür fark etmeksizin bütün kartlar için aynıdır. Eğer kartınız kayıp olduysa şifrenizi değiştirmeyin. Doğrudan kartınızın iptali için Kuveyt Türk çağrı merkezini arayın. Arama yaptıktan sonra 0’a basın ve yeni kartınızın gelmesi için talepte bulunmayı unutmayın.

2021 Kuveyt Türk Kartım için Borçlarımı Ne Zaman Ödemeliyim?

Kuveyt Türk kart borçlarını ödemek için tarafınıza her ay ekstreniz bildirilir. Borçlar toplam harcamalar üzerinden oluşturulur ve size son ödeme tarihi verilir. Bu tarihe kadar Kuveyt Türk’e ödeme yapılması gerekir. Ekstre her ay sizin belirleyeceğiniz hesap kesim tarihine göre aynı tarihlerde adresinize gönderilir. Ekstre üzerinden ne zaman borcunuzu ödemeniz gerektiğine dair son ödeme tarihinizi kontrol edebilirsiniz. Ekstrelerinizi dilerseniz e ekstre olarak da isteyebilirsiniz. Bu sayede fazla ağaç kesilmesinin önüne geçerek, doğayı korumuş olursunuz. Ne kadar borcunuzun olduğunu öğrenmek için 444 0 123’ü arayabilirsiniz.

2021 Kuveyt Türk Kartım için Borçlarımı Nasıl Ödemeliyim?

Kuveyt Türk kart borçlarını ödemek için dilerseniz otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Hesap bulunan Kuveyt Türk şubesine yalnızca tek bir sefere mahsus olmak üzere yazılı talimat vermeniz yeterli olur. Yapmanız gereken tek şey, ekstre ödeme tarihinde gerekli miktarda parayı bulundurmak olacaktır. Dilerseniz kart borcunu Kuveyt Türk şubelerinden de ödeyebilirsiniz. Ödemelerinizi yaparken banka şubesine uğramanız yeterli olur. EFT ile yurt içindeki bütün bankalardan kart numaranıza EFT havalesi gerçekleştirerek ödeme yapabilirsiniz. Türkiye’de bütün PTT şubeleri ve online PTT şubeleri borcunuzu ödemenize aracı olur.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Güncel Kar Payı Oranları Ne Kadar?

2021 Kuveyt Türk Kartım ile Fatura Ödeme Talimatını Nasıl Verebilirim?

Kuveyt Türk kart ile fatura ödeme talimatı vererek ödemelerinize kolaylık sağlayabilirsiniz. İnternet şubesi üzerinden kartınız ile ödeme talimatı vermek için ödemeler kısmına gelin e fatura ödeme talimatı linkine tıklayın. Mobil şube üzerinden talimat vermek için mobil şubeye giriş yapın ve ardından sırasıyla ödemeler, faturalar ve fatura öde linklerine tıklayın. Dilerseniz size en yakın banka şubesini ziyaret ederek de ödeme talimatı verebilirsiniz. Size en yakın banka şubesinin nerede olduğunu keşfetmek için banka resmi internet adresi üzerinden iletişim kısmına gelmeniz yeterlidir.

2021 Kuveyt Türk Sağlam Kart

Kuveyt Türk Sağlam kart müşterilerine her yıl 50 TL değerinde altın hediye ediyor. Sağlam Kart’ta herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Ayrıca  hem sağlık hem de eğitim sektöründe vade farksız 5 taksit imkanından faydalanabiliyorsunuz. Her ekstre döneminde 200 TL ve üzeri düzenli alışverişler için 12 ay sonunda 50 TL değerinde altın hediyesi kazanırsınız. Sağlam Kart başvurusu yapmak için banka şubelerini ziyaret etmek yeterli olur. Ziyaretiniz sırasında yanınızda TC kimlik belgeniz ile gelir belgenizi bulundurmayı unutmayın.

2021 Kuveyt Türk Sağlam Kart Özellikleri Nelerdir?

Kuveyt Türk Sağlam kart özellikleri başında kartın 3 farklı sınıfta verilmesi geliyor. Bu sınıflar Platin, Gold ve Klasiktir. Sağlam Kart kullanarak kontör, vergi, fatura, ve cep telefonu alımı gibi harcamaların dışında bütün harcamaların taksitlendirilmesi mümkündür. Karta sahip olmak için yıllık üyelik ücreti ödemeniz gerekmez. Kartın acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılaması için nakit avans özelliği bulunur. Alışveriş yaptıkça hem taksit yapabilir hem de altın puan kazanarak kazançlı çıkarsınız. Eğer sağlık harcamaları için 5 taksit özelliğinden faydalanmak isterseniz İPTAL SGLK5 yazdıktan sonra 2848’e SMS gönderdikten sonra bu özelliği kapatabilirsiniz. Yeniden bu özelliği aktif etmek için onay yazıp SGLK5 yazmanız yeterli olur.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk POS Destek Hattı Numarası Nedir?

2021 Kuveyt Türk Sağlam Kart Avantajları Nelerdir?

Kuveyt Türk Sağlam kart avantajları başında kişilerin bozuk para arama derdi olmadan, şifre girmeye gerek kalmadan 250 TL’ye kadar olan harcamalarını temassız ödeme kolaylığı ile yapmaları gelmektedir. Offline temassız ya da temaslı olarak işlem yapmanız halinde işlemler için taksitlendirme yapılmaz. Taksit işlemleri 100 TL ve üzeri işlemlerin tümünde geçerlidir. Taksit sayısı 2 ile 12 arasında belirlenebilir. Eğitim ve sağlık sektöründe vade farksız 5 taksit yapılır. Taksit miktarını değiştirmek için bankaya bütün operatörlerden SMS atabilirsiniz. Taksit yazdıktan sonra boşluk bırakın, kart numaranızın son 4 rakamını girip boşluk bıraktıktan sonra ne kadar taksit yapılmasını istediğinizi yazın. Banka güncel taksit sayınız hakkında tarafınıza SMS gönderecektir.

2021 Kuveyt Türk Sağlam Kart Taksit Miktarları Nelerdir?

Kuveyt Türk Sağlam taksit miktarları Banka ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik ve Bankacılık uygulaması gereği belirlenir. Elektronik eşya alımlarınız için en çok 3 taksit yapabilirsiniz. Sağlık ürünleri alımı için belirlenen taksit miktarı 9’dur. Seyahat acenteleri, taşımacılık, konaklama ve havayolları için taksit miktarı en çok 6 olabilir. Taksit kısıtlaması olmayan diğer sektörler için en çok taksit miktarı 12 olur. Bazı harcamalar için taksit yapılması mümkün değildir. Bu harcamalar arasında fatura ödemeleri, üyelik işlemler, vergi, döviz, altın, gümüş, hediye çeki gibi somut bir mal içermeyen işlemler, kozmetik, gıda, akaryakıt, yemek yer alır.

2021 Kuveyt Türk Sağlam Kart Altın Puan Uygulaması

Kuveyt Türk Sağlam kart altın puan uygulaması sayesinde altın puanınızı dilerseniz tasarruf edebilir, dilerseniz de gönlünüzce harcayabilirsiniz. Kazandığınız altın puanlar birikip 10 TL’ye ulaştığı zaman puan anında altın cari hesabına aktarılır. Dilerseniz altınlarınızı biriktirebilir dilerseniz de gram altın olarak şubelerden altınınızı teslim alabilirsiniz. Ekstre borçlarının zamanında ödenmesi ve düzenli olarak 12 ay boyunca 200 TL ve üzerinde kullanım yapmanız halinde, tam 50 TL değerinde altın puan kazanırsınız. Ancak vade farksız taksit işlemlerinde altın puan kazanılması mümkün değildir. Taksitli harcama yapılması halinde yalnızca o döneme ait ekstreye yansımış olan taksit tutarı göz önünde bulundurulur.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Şube Sayısı Kaç?

2021 Kuveyt Türk Sağlam Kart Limit Artışı

Kuveyt Türk Sağlam limiti dahilinde yurt içinde yurt dışında alışveriş yapmanız ve nakit avans çekmeniz mümkündür. Sağlam kart sahibi olduğunuzda klasik limit 3 bin TL’dir. Platinum karta da sahip olmanız halinde bu kart için limit 15 bin TL olacak. Toplam müşteri limiti 18 bin TL’dir. Limit öğrenmek için kart tutacağına ya da aylık gönderilen hesap özetine bakmak yeterli olur. Dilerseniz telefonlarınızdan 444 0 123 numarasını arayarak çağrı merkezine bağlanarak da limit sorgulaması yapabilirsiniz. Banka şubelerinde bulunan banka temsilcileri de limitinizi size söyleyebilirler.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.