Kuveyt Türk Kartımı Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

14.09.2021
94
A+
A-
Kuveyt Türk Kartımı Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

Kuveyt Türk kartını kayıp etme kişilerin vakit kayıp etmeden bir an önce telefonlarından 444 0 123 numarasını aramaları gerekmektedir. Kartınızın çalındığını ya da kayıp olduğunu düşünüyorsanız çabuk hareket etmenizde fayda vardır. Ne kadar çabuk hareket ederseniz kartınızın kötü niyetli kişiler tarafından kullanılma ihtimalini o kadar düşürmüş olursunuz. Bu sayede kartınızı alan kişinin kart bakiyesine erişim imkanı olmaz. Çünkü kartınızın kayıp olduğunu Kuveyt Türk görevlilerine söylediğiniz zaman doğrudan kartınızın bakiyesine bloke konur. Kartın şifresi öğrenilmiş olsa bile kişiler bu kart üzerinden işlem yapamazlar. Çağrı merkezini dilediğiniz her zaman arayarak kartınızın kayıp olduğunu bildirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Sağlam Kart Nedir?

Kuveyt Türk Sağlam Kart sizlerden kart ücreti talep etmez. Eğitim ve sağlık sektöründe kullanımı uygundur. Bu sektörlerde yapacağınız harcamalar için tam 5 taksit yapabilirsiniz. Hem de bu harcamalarda vade farkı istenmez. Her ekstre döneminde yapacağınız 200 TL ve üzeri alışverişlerde 12 ay sonunda 50 TL değerinde altın kazanırsınız. Sağlam Kart a sahip olmanın avantajlarından yararlanmak için yapmanız gereken tek şey, başvurunuzu bankaya iletmektir. Dilerseniz başvurunuzu yerinizden kalkmadan Kuveyt Türk Mobil üzerinden de yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Sağlam Kart Özellikleri Nelerdir?

Kuveyt Türk Sağlam Kart özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Bu kart sizlere platin, gold ve klasik olmak üzere 3 farklı sınıfta verilmektedir.
 • Sağlam Kart kullanmak için herhangi bir yıllık ücret ödemeniz gerekmez.
 • Sağlam kart acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanız için harika bir türdür. Nakit avans özelliği bulunmaktadır.
 • Eğitim sektörü harcamaları için vade farksız 5 taksit sizleri bekliyor.
 • Dilerseniz bu kartı kullanarak telefon alımı, kuyumcu harcaması, kontör, vergi, fatura hariç olmak üzere harcamalarınızı taksitlendirme hakkında sahip olursunuz.
İlginizi Çekebilir:  2021'de Nasıl Bekçi Olunur, Maaşları Ne Kadardır, Şartları Nelerdir?

Kuveyt Türk Kartına Taksit Özelliğinden Nasıl Faydalanabilirim?

Kuveyt Türk kartına taksit özelliğinden faydalanmak isteyen kişilerin mutlaka bu özellikten faydalanmaları için SMS göndermeleri gerekecektir. Sağlık özelliklerine 5 taksit imkanından faydalanmak isterseniz bunu yapmak için telefonunuz SMS kısmına gelin. SAGLIK yazdıktan sonra mesajı 2848 e gönderin. Dilediğiniz zaman bu özelliği iptal edebilirsiniz. İptal için sizden ön koşul vb. talep edilmez. Hem eğitim hem de sağlık harcamaları için taksit özelliği sunulmaktadır. Öncelikli harcamalarınız için taksit özelliğinden faydalanmak sadece bir SMS göndermek kadar kolay.

Kuveyt Türk Kartıyla Hangi Online İşlemleri Yapabilirim?

Kuveyt Türk kartıyla yapılabilecek online işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kartınız için yeni şifre belirleyebilirsiniz.
 • Kartınıza hesaplarınızı bağlayabilirsiniz.
 • Kartınızı internet harcamalarına açıp kapatabilirsiniz.
 • Kart borcunuzu görüntüleyebilirsiniz.
 • Kart limitini , gelecek dönemlere ait taksit tutarlarını ve ekstrenizi görüntüleyebilirsiniz.
 • İnternet harcaması yapmak için sanal kart oluşturabilirsiniz. Sanal kart limitlerini ihtiyacınıza uygun belirleyebilirsiniz.
 • Hesap kesim tarihinizi değiştirebilirsiniz.
 • Tanımlı taksit sayıları değiştirebilir.

Bütün kart özelliklerini zorlanmadan online üzerinden halledebileceksiniz. Kuveyt Türk müşterilerinin rahatlığı için işlemlerin online üzerinden kolayca yapılmasını sağlamıştır.

Kuveyt Türk Kartına Nasıl Sanal Kart Çıkarılır?

Kuveyt Türk kartına sanal kart çıkarma işlemini mobil şube üzerinden zorlanmadan yapabilirsiniz. Limitlerinizi dilediğiniz gibi yönetme şansına da sahip olacaksınız. Kartınızı dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Kartın fiziksel olarak bulunmadığı durumlarda bile alışverişlerinizde kullanmaya devam edebilirsiniz. Kayıp ve çalıntı riski olmayan bir kart türüdür. Kuveyt Türk avantajlarından faydalanmak için illa kartın fiziksel olarak olması gerekmiyor. Kart fiziksel olmasa bile kartın özelliklerinin keyfini çıkarabileceksiniz. Hem de limit aşım riski de olmaz.

İlginizi Çekebilir:  Brütten Nete Maaş Hesaplama Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.