Kuveyt Türk Kartsız Para Yatırma Nasıl Yapılır?

07.04.2021
437
A+
A-
Kuveyt Türk Kartsız Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk kartsız para yatırma işlemi sayesinde yanınızda kart olmadan da, kartınızı unutmuş olsanız bile işlem yapabilirsiniz. Kuveyt Türk kendi hesabınıza para yatırabileceğiniz gibi, başkasının hesabına da para yatırabilirsiniz. Karta bağımlı kalmak zorunda değilsiniz! Karekod teknolojisi sayesinde dilediğiniz Kuveyt Türk ATM sini kullanarak kare kodu okutabilir, kartsız şekilde para çekilebilir ya da para yatırılabilir. Bunu yapmak için banka müşterisi olmanız yeterlidir. Para yatırma işlemini farklı şekillerde yapabilirsiniz. Mevduat hesaplarına yönelik para yatırma işlemini yaparken, kendi hesabınıza başka bir kişiye ait hesaba para yatırabilirsiniz. Gelin bankadan hangi yöntemlerle para yatırılabileceğine birlikte bakalım.

Kuveyt Türk Kartsız Para Yatırma Yöntemleri Nelerdir?

Kuveyt Türk para yatırma yöntemleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Kuveyt Türk ATM lerini kullanarak kendi hesabınıza ya da başka birinin hesabına para yatırabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk şubelerinden en yakını olanı ziyaret ederek kendi hesabınıza ya da başka birinin hesabına para yatırabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk tarafından sunulan ve tamamen ücretsiz olan mobil uygulamayı kullanarak kendi hesabınıza ya da başka birinin hesabına para yatırabilirsiniz.

Kuveyt Türk müşterilerine zengin ATM ve şube ağı sunduğu için para yatırmak için kanal bulmak konusunda asla zorlanmayacaksınız.

Kuveyt Türk Banka Şubelerinden Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk banka şubesinden para yatırma için kişilerin önce kendilerine en yakın banka şubesini bulması gerekir. İşlemin gerçekleşmesi için kişinin kimlik belgesi ve banka hesabı kartı yanında olmalıdır. Şubeden para yatırmak isteyen kişilerin şu adımları izlemesi yeterli olacaktır:

 • Gerekli belgeler alınarak banka şubesi ziyaret edilir.
 • Gişe işlemleri için bankadan sıra alınır.
 • Sıra geldiği zaman nüfus kimlik belgesi ve hesaba ait IBAN no bilgisi iletilmesi gerekir.
 • Kişinin hesabına yatırmak istediği para tutarını nakit olarak çalışanına iletmesi gerekir.
 • Talep üzerine iletilen paran kişinin banka hesabına aktarılacaktır.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Kredi Kartı Limit Sorgulama Nasıl Yapılır?

Benzer şekilde başkasının hesabına da aynı adımları izleyerek para yatırabilirsiniz.

Kuveyt Türk ATM ile Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk ATM ile para yatırma için banka kartını kullanmak gerekecektir. Eğer banka kartınız yanınızda yoksa ekranda kartsız işlemleri seçin. Eğer kartınız varsa yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Kuveyt Türk ATM sine gidin.
 • ATM üzerinde yer alan kart yerleştirme bölümüne kartı yerleştirin.
 • ATM ekranın kişiye ait olan şifre sorulur.
 • Boşluk kısmına kart şifresi klavyesi kullanılarak şifre yazılır.
 • Giriş tuşuna basılır.
 • Açılan ekranda yer alan başlıklar arasından kendi hesabına para yatırma ya da başkasının hesabına para yatırma başlığına tıklanır.
 • İşlem sonrasında ATM üzerinde açılan para yerleştirme bölümüne para yerleştirilir.
 • ATM nakit parayı aldıktan sonra, ekran üzerinde çıkan parayı hesaba aktar başlığına dokunun.

Bu adımları takip ederken dilerseniz başkasının hesabına para yatırmak yerine, kendi hesabınıza da para yatırabilirsiniz. Size bu seçenek olarak sunulacaktır. Kendi güvenliğiniz açısından ATM de kart şifrenizi girerken başka insanların şifrenizi görmediğinden emin olun.

Kuveyt Türk Mobil Şubelerinden Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk mobil şubesinden para yatırma için önce uygulamayı telefona indirin. Play Store, App Store ya da Google Play üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz. Mobil uygulamaya giriş yapın. TC kimlik no ya da müşteri no bilgisini ve şifrenizi kullanmanız gerekir. Kuveyt Türk hesabınıza girdikten sonra da işlemler menüsünden para yatırmayı seçin. Karşı tarafın bilgilerini girdikten sonra işlemi tamamlayabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.