Kuveyt Türk Katılma Hesapları Nelerdir?

09.01.2020
2.312
A+
A-
Kuveyt Türk Katılma Hesapları Nelerdir?

Kuveyt Türk katılım hesapları ile birikimleriniz korunur ve büyür! Kuveyt Türk katılma hesapları ile hesap sahibi ve Kuveyt Türk arasında bir anlaşma yapılmış olur. Bu anlaşma çerçevesinde kar ve zarara göre getiriler paylaşılır. Faizsiz bankacılığın ilkeleri ile hareket edilir. Em hizmet sektöründe hem sanayide hem de ticaret sektöründe finansman sağlanması açısında bu hesaplar kullanılabilir. Katılma hesaplarında seçeceğiniz türe göre farklı 5 tane hesap türü yer alır.

Kuveyt Türk Katılma Hesaplarının Özellikleri Nelerdir?

Kuveyt Türk katılma hesapları özellikleri hesap türüne göre değişiklik gösterebilir. Getiri oranı hangi tür hesap kullanıldığı fark etmeksizin vade sonunda belli olacaktır. Vade başında getiri oranı ile ilgili bir şey söylemek mümkün değildir. Kar paylaşım oranları hesap türüne göre değişir. Hem altın, EUR, USD hem de TL cinsinden minimum aylık olacak şekilde hesap açtırılması mümkündür. Hesap türleri:

  • Platin plus,
  • Platin,
  • Altın,
  • Gümüş,
  • Klasik olarak sıralnabilir.

Hesap türüne göre kişilerin limitleri bozmadan para çekmeleri mümkün olur. Vade tarihine kadar kalan bakiye üzerinde kar payı ücreti ödenecektir.

Kuveyt Türk Katılma Hesaplarının Birleştirilmesi

Kuveyt Türk katılma hesaplarının birleştirilmesi sayesinde birden fazla katılma hesabınız varsa bunları tek bir çatı altında toplamış olursunuz. Dilerseniz hesabın birleştirilmesi içi yeni bir katılma hesabı açabilirken, dilerseniz de var olan hesabınız ile işlem yapabilirsiniz. 100 bin TL değerinde katılma hesabı açtırdığınızı ve vadenin 31 gün olduğunu farz edelim. Bu durumda kişinin elde edeceği net kar miktarı 714 TL olacaktır. Brüt kar ise 840 TL’dir. Yıllık net oran yüzde 8’dir. Brüt oran ise yıllık yüzde 9’dur. Hesap altın türü için yapılmıştır. Vadesi bu gün dolan katılım hesapları baz alınarak hesaplama yapılmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk Birikimli Katılma Hesapları ile Birikimlerinizi Değerlendirin

Kuveyt Türk birikimli katılma hesapları özellikle küçük birikimler ile uzun süreli yatırım yapmak isteyen kişilere yönelik hazırlamıştır. En az 3 yıl vade ile bu hesap açılabilir. En çok vade süresi 10 sene olur. Hesaba ödeme yapmak için aylık ya da 3 aylık periyotların beklenmesi gerekir.

Hesabı açmak isteyen kişilerin başlangıç aşaması için en az 150 TL’sinin olması gerekir. Bu miktar 100 USD, 100 EUR ya da 10 gr altına tekabül eder. Ödemelerinizi yapmak için cari hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Dilerseniz kredi kartı ile ödeme talimatı da verilebilir. Talimat miktarları güncellenebilir. Hesap açılışı yapıldığı zaman toplu para yatırılabilir. Vadeden önce 3 kere para çekilmesi mümkündür. Fakat hesapta bulunan paranın tümünün çekilmesi mümkün değildir. Yalnızca hesabın yüzde 50’si kadar para çekilebilir. Bu hesapta toplamda 5 kere ödeme atlama hakkı bulunuyor. Yatırılabilecek olan minimum miktar 50 tl olabilir. Kuralların ihlal edilmesi halinde cezai yaptırım uygulanacaktır. Buna göre o ana kadar yatırılmış olan bütün brüt kar paylarının yüzde 50’si müşteriden alınacaktır.

Kuveyt Türk Ara Dönem Kar Payı Ödemeli Hesaplar

Kuveyt Türk ara dönem kar payı ödemesi olan hesaplar toplamda 372 gün vade ile açılabilir. Ayrıca kişileri kendileri ne zaman ödeme yapacaklarını belirlerler. Bu ödeme günleri aylık ya da 6 ayda bir olacak şekilde ayarlanabilir. Bu hesap sayesinde birikimler değerlenmiş olur. Hem de yüksek kar payı avantajları ile! Toplam iki farklı hesap türü bulunur. Bunlardan bir tanesi yatırım hesabı diğeri de alternatif yatırım hesabıdır. Bu türlerin arasındaki fark açılış bakiyelerinin farklı olmasıdır. Bir vade döneminde kişiler 2 defaya mahsus olmak üzre açılış bakiyesi üzerinden belirlenen miktara göre yarısına kadar çekim yapabilirler. Bunun dışında kuralların ihlal edilmesi nedeni ile yasa zorunluluktan cezai yaptırım uygulanacaktır. Kuveyt Türk o ana kadar yatırılmış olan brüt kar payının yarısını alacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Kredi Kartı ve Özellikleri

Dilerseniz ara dönemde oluşan kar payını kazançlı katılma hesabınıza ya da cari hesabınıza aktarabilirsiniz, seçim sizindir. Bu hesabın vadesi uzun olduğu için kullanıcılarına olan getirisi yüksektir. Hem de kişiler düşük stopaj oranından faydalanırlar. Bu hesap türünde ara dönemlerde para yatırılması söz konusu değildir. Yalnıza belirlenmiş vade tarihlerinde para yatırabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılma Hesabı (Resmi Sayfa)

Kuveyt Türk Kazançlı Hesap

Kuveyt Türk kazançlı hesap alternatif yatırım hesabından ve yatırım hesabından elde edilen kar payının yeniden değerlendirilmesini sağlar. Ana hesabın bozulması halinde bu hesap da kendiliğinden bozulacaktır. Vadesi dolmadan hesaptan ne para çekmek ne de para yatırmak mümkündür. Ana hesap cinsi ne ise, Kuveyt Türk için de hesap türü o olur. Kaanç üzerine kazanç elde etmek istiyorum derseniz bu hesap türü tam da size göre!

Kuveyt Türk Kazançlı Hesap Örnek Hesaplaması Nasıl Olur?

Kuveyt Türk kazançlı hesap örnek hesaplaması 200 bin TL için 31 gün vade ile yapılmıştır. Buna göre kişilerin elde edecekleri net kar miktarı bin 428 TL olur. Brüt kar ise bin 681 TL’dir. Net oran yıllık yüzde 8, brüt oran ise yıllık yüzde 9’dur.

Kuveyt Türk Altına Altın Katılma Hesabı ile Faizsiz Kazanç Sağlamanız Mümkün

Kuveyt Türk Altına Altın Katılma Hesabı faizsiz kazanç elde etmek isteyen kişiler için harika bir kazanç yöntemidir. Altına faizsiz getiri sağlayan ilk hesap türü olarak da bilinir. Bu hesabı açan hesap sahipleri hem tasarruf etmiş hem de kazanç elde etmiş olurlar. Hesaba yatırılan altınlar reel sektör sınırları içinde değerlendirmeye alınır. Elde edilecek olan kar yine altın cinsinden olacaktır. 1 ay için vadeli altına altın katılma hesabı açtırmak isteyen kişinin elinde en az 100 gr altın bulunması gerekir. 3 ay ile 1 sene vade ise altın hesabı açtırmak isteyen kişiler ise 10 gr altın ile hesaplarını açtırmak için talimat verebilirler. Stopaj oranları her vade süresi için yüzde 15 olarak belirlenmiştir. Kar payı hesap sahibi ile kurum arasında belli oranda paylaşılacaktır. Bu oran yüzde 75 ile yüzde 25 oranında değişiklik göstermektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Güncel Faiz Oranları

Kuveyt Türk Çeyiz için Katılma Hesabı

Kuveyt Türk çeyiz için katılma hesabı geleceğin mutlu yuvalarının kurulması için çiftlere destek olmaya devam ediyor! Evliliğe hazırlanan çiftler bu hesap sayesinde birikimlerini avantajlı bir şekilde biriktirme imkanına sahip olurlar. Bu hesabı açtırmak isteyen kişilerin 24 yaşını doldurmamış ve daha önceden hiç evlenmemiş olmaları gerekir. Ayrıca kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları şartı da aranır. Eğer 18 yaşında küçük olanlar için hesap açtırılması istenirse, kişilerin ancak velileri hesap açtırmak için talimat verebilirler. Çeyiz hesabı yalnızca kadınlar için değildir. Bu hesap türünden hem erkekler hem de kadınlar faydalanabilirler. Hesap en az 3 sene vade ile açılabilir ve yalnızca TL cinsinden hesaptan faydalanmak mümkündür. Kuveyt Türk çeyiz hesabı için ödeme periyotları aylık ya da 3 ayda bir olacak şekilde hesap açtıracak olan kişiler tarafından belirlenebilir. Aylık ödemelerin düzenli olarak yapılması gerekir. En fazla 1 defaya mahsus olmak üzere ödeme aksatma hakkı vardır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.