Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama

30.09.2021
1.088
A+
A-
Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama

Kuveyt Türk konut finansmanı hesaplama işlemleri 2019 yılında da uygun kâr payı oranlarıyla ve uzun vadelerle müşterilerine hizmet vermektedir. Helal bankacılık anlayışıyla çalışan Kuveyt Türk konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi finansman çeşitlerini yüzde sıfır faiz ile müşterilerine sunmaktadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda birçok farklı konut finansmanı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar Sabit Ödemeli, Düzensiz Ödemeli, Gurbetten Sılaya Gayrimenkul, Kentsel Dönüşüm, Arsa, İş Yeri ve 2B Finansmanlarıdır. Ayrıca Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın anlaşmalı olduğu konut projeleri de bulunmaktadır. Bu projelerden ve özel finansmanlarından da uygun kâr payı oranlarıyla yararlanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Sabit Ödemeli Konut Finansmanı

Kuveyt Türk sabit ödemeli finansman çeşidiyle, hayalini kurduğunuz eve her ay aynı tutarda taksit ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bu sayede net olarak ne ödeyeceğiniz belli olur ve bütçenizi buna göre ayarlarsınız. Sabit Taksitli Konut Finansmanı ürünüyle bankadan 120 aya kadar vadeli kredi çekebilir, her ay eşit olarak vade ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın bu kredi türü için sunduğu kâr payı oranı %1,11’dir. Banka ile beraber size özel kâr payı oranlarını ayarlayabilir ve planlayabilirsiniz.

Düzensiz Ödemeli Konut Finansmanı

Düzensiz ödemeli finansman ürünü, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın müşterilerine esnek ödeme imkânları sunduğu finansman ürünüdür. Müşteriler her ay ne kadar ödeme yapacaklarına kendileri karar verirler, bu sayede de kendi bütçelerine göre kredi ödemelerini ayarlarlar. Düzensiz Ödemeli finansman türünde ödeyeceğiniz miktarı dilediğiniz gibi düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz. Hatta isterseniz ara ödemeler yapabilirsiniz. Banka ile birlikte size özel taksit planı oluşturarak ödeme planınızı oluşturabilirsiniz. Bu finansman türünde de 120 ay vadeli ve %1,11 kâr payı oranlı kredi imkânınız vardır.

Gurbetten Sılaya Gayrimenkul Finansmanı

Kuveyt Türk gayrimenkul finansmanı seçenekleri arasında yurt dışında yerleşik olan ve yabancı para birimi kazanan Türk Vatandaşları için sağlanan finansman destekleridir. Bu finansman desteğini mütekabiliyet listesinde var olan yabancı ülke vatandaşları da kullanabilirler. Yurt dışında yaşayan Türk Vatandaşları Türk Lirası, mütekabiliyet listesinde yer alan yabancı vatandaşlar ise Türk Lirası ya da Dolar ve Euro gibi yabancı para birimlerinde ödemelerinizi yapabilirsiniz. 120 ay vadeli olarak bu konut kredilerini alır ve ödemelerinizi bütçenize göre bankayla ayarlarsınız.

Kuveyt Turk Konut Kredisi Limitleri

Kuveyt Türk Konut Finansmanı İnternet Sayfası

Kuveyt Türk’ten Kentsel Dönüşüm Finansmanı

Kuveyt Türk Kentsel Dönüşüm Finansmanı, Türkiye’de bulunan ‘Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi’ projesi kapsamında kullanabileceğiniz finansman türüdür. 6306 sayılı kanuna uygun olarak, afet alanında olup olmaması fark etmeksizin can ve mal güvenliğini tehdit eden tüm konumlar kentsel dönüşüme girmektedir. Kentsel Dönüşüm projesinde yer alan tüm konutlar için finansman desteği Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından helal bankacılık prensibiyle uygulanmaktadır. Bu şekilde kentsel dönüşüm projeleri için faizsiz ve kâr payı destekli kredi çekebilirsiniz.

 • Kentsel Dönüşüm sahasında bulunan ve riskli yapı raporu sahibi olan tüm binalar yasa gereği Banka ve Sigorta Muamele Vergisi’nden muaftır ve herhangi bir ödeme yapmaz.
 • Konut ipoteği bulunan inşaatlar, güçlendirme finansmanları ve ticari işlem kapsamında değerlendirilen konutlar da Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu’ndan muaftır.
 • Riskli yapılarını, konutlarını yaptırmak ya da kentsel dönüşümde olan bir yerden ev, iş yeri almak isteyen kişiler bu finansman türünden yararlanabilirler. Her bağımsız bölüm başına 125.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Mobil Bankacılık Şifremi Nasıl Alabilirim?

Kuveyt Türk’ten Arsa ve İş Yeri Finansmanı

Arsa ve iş yeri finansmanı, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın yatırım yapmak isteyen, iş yeri sahibi olmak isteyen, ofisini değiştirmek isteyen ya da herhangi bir konut projesi için arsa almak isteyen müşterilerine sunduğu faizsiz konut finansmanlarıdır. Kuveyt Türk konut kredisi çeşitlerinden biri olan bu finansman ürünü 60 aya kadar vadeli yararlanabileceğiniz bir üründür.

 • Arsa veya iş yeri için finansman desteği almak isterseniz size en yakın Albaraka Türk Katılım Bankası şubesini ziyaret edebilir ya da 444 0 123 numaralı müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan 2B Finansmanı

Kuveyt Türk 2B Finansmanı ile 2B yasasından yararlanabilir ve finansman desteği alabilirsiniz. Bu finansman ile seçtiğiniz araziyi peşin olarak alabilir ve 400 metrekareye kadar olan rayiç bedelinden %60, 400 metrekareden daha fazla olan rayiç bedeli için de %44 peşin indiriminden yararlanabilirsiniz. Ayrıca size özel oluşturulan ödeme yöntemleri ile taksitlerinizi uygun bir şekilde öderiz. Bu krediden yararlanmak için bazı bilgileri bilmeniz gerekir. Bunlar:

 • Bu finansmana başvurabilmek için hak belgeniz olması gereklidir. Hak belgesi bulunmayan kişiler bu krediden yararlanamaz.
 • 2B finansmanı için 120 aya kadar vade imkânı bulunur. Her vadede uygulanacak olan kâr payı oranı aynıdır.
 • Bu finansman ürünü için rayiç bedeli üzerinden peşin alım indirimi bulunur.
 • Alacağınız arazinin %100’üne kadar finansman kullanabilirsiniz. Arazinin değeri ve kullanılabilecek finansman oranı ekspertiz raporlarıyla beraber planlanacaktır.
Kuveyt Türk Konut Finansmanı (Resmi Sayfa)

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Hesaplama

Kuveyt Türk Konut Finansmanı hesaplaması, bankanın internet sitesi olan www.kuveytturk.com.tr adresinde bulunan ‘Hesaplama Araçları’ ile yapılabilmektedir. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın hesaplama aracı, Kâr Payı Hesaplama, Finansman Hesaplama, Tedarikçi Finansman Hesaplama ve Leasing Hesaplama seçenekleri sunmaktadır. Kuveyt Türk konut kredisi hesaplamak için finansman hesaplama seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

 • Finansman hesaplamalarını fiyat tutarına göre ve taksit tutarına göre yapabilirsiniz.
 • Öncelikle hesaplama yapacağınız finansman türünü konut olarak seçmeniz gerekmektedir.
 • Daha sonra da çekmek istediğiniz kredi tutarını girersiniz. Tutarı da girdikten sonra vade sayısını seçip hesaplamanızı yapabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası, konut finansmanı için %1,11 kâr payı oranı sağlamaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Tüm istenilen bilgileri girdikten sonra sağda bulunan detaylı bilgi ve ödeme planı bölümüne tıklayarak finansman ile ilgili tüm detayları görebilirsiniz.

Kuveyt Türk’ten Konut Finansmanı İçin Masraflar

Konut finansmanı ücret ve masrafları, finansman hesaplaması yaptıktan sonra seçtiğiniz tutara ve vadeye göre size sunulacaktır. Bankanın alacağı ücret ve masraflar şu şekildedir:

 • Ekspertiz ücreti
 • İpotek tesis ücreti
 • Finansman tahsil ücreti

Ekspertiz ve ipotek tesis ücreti, hesaplamaların içinde yapılmaktadır. Finansman tahsil ücreti ise müşteriden peşin olarak alınacaktır. Tahsil ücreti çekeceğiniz tutara göre hesaplanır. Ekspertiz ücretleri ise konutun bulunduğu konuma göre değişiklik göstermektedir.

Kuveyt Türk Şubelerinden Finansman Hesaplaması

Kuveyt Türk kredi hesaplamaları yalnızca internet üzerinden değil, banka şubelerinden de yapılabilmektedir. Kuveyt Türk konut kredisi hesaplama işlemlerinizi ve başvuru işlemlerinizi direkt olarak şubelerden yapabilirsiniz. Şubede personellerle detaylı olarak çekmek istediğiniz kredi tutarını ve farklı vade oranlarını hesaplayabilirsiniz. Ayrıca internet sitesi üzerinde bankanın belirlediği kâr payı oranlarıyla hesaplama yaparsınız. Dilerseniz bankada personeller ile sizin belirlediğiniz kâr payı oranlarıyla hesaplamalar yapabilirsiniz. Hesaplamadan sonra başvurularınızı da:

 • C. Kimlik Belgesi
 • İkametgâh Belgesi
 • Gelir Belgeleri
 • Alacağınız konutun, arsanın ya da arazinin Tapu Fotokopisi

Gibi asıl belgelerle ve bankadan alıp dolduracağınız başvuru formu ile yapabilirsiniz. Bu belgelerin yanı sıra ekstra bir belge istenirse banka size iletecektir. Tüm belgeler ve bilgilerin tam olması durumunda başvuru sonucunuz 24 saat içerisinde tarafınıza iletilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.