2021 Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

03.05.2020
1.266
A+
A-
2021 Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

Kuveyt Türk kredi kartı başvuru sorgulama için Kuveyt Türk resmi internet sitesini ziyaret edin. Ardından kredi kartları kısmına gelin. Başvuru sonuç ekranına geldiğinizde sizden TC kimlik no ile telefon no bilgisi istenecek. Gönder butonuna bastığınız zaman kart başvurusu sorgulama işlemini yapmış olacaksınız. Kart başvurusu sorgulamadan önce başvurunuzun üzerinden 10 gün gibi bir sürenin geçmesini bekleyebilirsiniz. Kart tarafınıza ortalama bu süre içinde ulaştırılacaktır. Eğer kredi kartı başvurunuz olumlu değilse başvurudan sonra 5 dk içinde olumsuz yanıt verilir. Kredi kartı başvurusunun olumsuz olmasının pek çok nedeni olabilir. Düşük kredi notu bu nedenlerden en çok karşımıza çıkanıdır.

2021 Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kredi Kartı

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kredi Kartı kullanmanız halinde yapacağınız alışverişlerden altın puan kazanırsınız. Kart limitiniz yeterli gelmezse, karta tanımlanmış ek limit üzerinden harcama yapmaya devam edebilirsiniz. Bu kartı kullanarak hem yurt içinde hem de yurt dışında diğer banka ATM’lerinden bile 7 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz. Bu kart ATM’lerde ve alışverişlerinizde hesabınıza ulaşmanızı sağlar. Visa electron, Maestro, TROY amblemi olan bütün mağazalarda kartınız geçerlidir.

2021 Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kredi Kartı Avantajları Nelerdir?

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kredi Kartı avantajları başında kart sayesinde internet siteleri üzerinden online alışveriş yapılabilmesi gelir. Her yapılan alışverişte kart sahipleri altın puan kazanır. Dünyanın neresinde olduğunuz fark etmeksizin, bulunduğunuz ülkenin para birimi cinsinden çektiğiniz döviz tutarı, ana hesaptan TL olarak düşer. Sağlam nakit karta sahip olmak ya da kart başvurusu sorgulaması yapmak tamamen ücretsizdir. Kartınıza özel ek limit tanımlanır. Bu limitler 250, 500, bin, bin 500 ya da 2 bin TL olabilir.

2021 Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kredi Kartı başvurusu yapmak için kimlik ve gelir belgeniz ile birlikte en yakın banka şubesini ziyaret etmeniz gerekecektir. Banka, kredi kartı başvurusu yapacak olan kişinin yerine getirmesi gereken bazı şartları sunmuştur. Bu şartların arasında kişinin TC vatandaşı olması, geliri olması, kredi notunun riskli aralıkta yer almaması, sigortalı olarak bir işte çalışması, TC sınırları içinde yaşaması gelir. Şartları sağlayan kişiler kredi kartı almak için başvurularını yapabilirler. Kredi notu düşük olan kişilerin başvuru yapabilmeleri için notlarını yükseltmeleri gerekir. Başvurunuzu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmenizde fayda var. Eğer kredi notunuz düşükse, kredi kartı almak için başvuru yapmanız önerilmez. Bu şekilde kredi notunuzu daha çok düşürmüş olursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Yatırım Hesapları

2021 Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kredi Kartı Altın Puan

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kredi Kartı altın puan bütün alışverişlerde kazanılır. Vadesiz hesapta bulunan bakiye kullanıldığında yapılan alışverişlerden yüzde 0.25 oranında ek limit kullanarak yaptığınız alışverişlerde ise yüzde 1 oranında altın puan kazanmış olursunuz. Kazanılan altın puanlar müşterinin altın puan hesabında birikir. Eğer o güne kadar altın puan kazanmadıysanız ilk altın puanınız için hesabınız otomatik olarak açılır. Altın puan tutarının 10 TL’ye ulaşması halinde, bir sonraki ayın ilk gününde hesabınıza gram altın yansır.

2021 Kuveyt Türk Sağlam Kart

Kuveyt Türk Sağlam Kart kullanıcıları kart ücreti ödemezler. Ayrıca eğitim ve sağlık sektörü için vade farksız 5 taksitten faydalanırlar. Her ekstre  döneminde yapılacak 200 TL alışveriş için 12 ayın sonunda 50 TL değerinde altın kazanırsınız. Sağlam kart başvurusu yapmak isteyenler banka şubelerine gidebilirler. Taksit ve altın puan özellikleri alışverişlerinizdeki yükü hafifletecek. Ayrıca acil nakit ihtiyacınız olduğu zaman nakit avans özelliğini kullanabileceksiniz. Bu karta 3 farklı sınıftan sahip olabilirsiniz. Bu sınıflar platin, gold ve klasiktir. Kartınızı kullanarak kuyumcu, gıda, market, akaryakıt, vergi, fatura ve daha pek çok harcamanızı taksitlendirerek rahatça ödeyebilirsiniz.

2021 Kuveyt Türk Sağlam Kart ile Temassız Ödeme

Kuveyt Türk Sağlam Kart ile temassız ödeme sayesinde ödeme kolaylığından faydalanacaksınız. Bu kart tam 250 TL’ye kadar olan harcamalarınızda temas ve şifre olmadan ödeme yapma kolaylığı sunar. Eğer harcamanız 250 TL ve üzerinde ise harcama yapmak için şifre girmeniz gerekir. Temassız yapılan işlemlerde kartın taksit özelliğinden faydalanamazsınız. Sağlam Kart sayesinde 100 TL ve üzeri işlemlerinizin tümü için taksitlendirme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Taksit sayısı 2 ile 12 arasında belirlenebilir. Hem sağlık hem de eğitim sektöründe vade farksız 5 taksitten faydalanırsınız.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Araç Kasko ve Sigorta Paketleri

2021 Kuveyt Türk Sağlam Kart ile Taksit Belirleme ve Değiştirme İşlemleri

Kuveyt Türk Sağlam Kart ile taksit belirleme ve değiştirme işlemleri farklı kanallar aracılığı ile yapılabilir. Çağrı merkezi, internet şubesi, mobil şube ve SMS kanallarından faydalanarak taksit belirleme ya da değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz. Eğer SMS üzerinden taksit değiştirmek isterseniz bütün operatörler için taksit yazdıktan sonra boşluk bırakın ve ardından kart numaranızın son 4 rakamını yazın. Ardından istediğiniz taksit sayısını ekledikten sonra mesajı 2848’e gönderin. Örnek mesaj taksit 1234 6 şeklinde görünecektir. Tarafınıza taksit sayınızın değiştiğine dair mesaj gönderilir.

2021 Kuveyt Türk Sağlam Kart ile Taksit Belirleme ve Değiştirme İşlemlerinde Limit

Kuveyt Türk Sağlam Kart ile taksit belirleme ve değiştirme işlemlerinde limit Banka ve kredi kartları hakkında yönetmelik ile belirlenmiştir. Elektronik eşya alımında en çok 3, sağlık ürünü alımında en çok 9, havayolları, taşımacılık, konaklama, seyahat acenteleri alanında harcamalarda en çok 6 taksit yapabilirsiniz. Yurt dışında yapılan harcamalar, altın, vergi, sigorta, ofis malzemeleri, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar için üyelik işlemlerinin taksitlendirilmesi mümkün değildir. Taksit kısıtlaması olmayan diğer sektörler için taksit miktarı en çok 12 olabilir.

2021 Kuveyt Türk Sağlam Kart ile Altın Puan

Kuveyt Türk Sağlam Kart ile altın puan bütün harcamalarda kazanılır. Puanlar birikip 10 TL’yi aştığı anda altın cari hesabınıza altın puan aktarılır. Dilerseniz altınlarınızı biriktirebilir dilerseniz de gram altın olarak şubelerden altınınızı teslim alabilirsiniz. Düzenli olarak 12 ay boyunca her ekstre dönemi için 200 TL ve üzeri kullanım yaparsanız ve ekstre borçlarınızı zamanı geldiğinde öderseniz, tam 50 TL değerinde altın puan kazanmış olursunuz. Kuveyt Türk üye iş erlerinde eğer vade farksız taksit işlemleri uygulatırsanız altın puan kazanamazsınız. Taksitli harcamalar için o döneme ait ekstreye yansıyan taksit tutarı göz önünde bulundurulur. Nakit avans, başka banka kartlarına yapılan para transferleri, kar payı gibi tutarlar kapsam dışında tutulur.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2021 Kuveyt Türk Sağlam Kart Limit Artışı İşlemleri

Kuveyt Türk Sağlam Kart limit artışı gerçekleştirilebilir. Sağlam Kart limitini kullanarak hem yurt içinde hem de yurt dışında alışveriş yapabilir, nakit avans çekebilirsiniz. Yasal düzenlemelere göre bütün bankalardaki toplam kredi kartı limiti üzerinden ilk yıl aylık ortalama net gelir miktarının 2 katı alınarak limit belirlenir. Sonraki senelerde limit için aylık gelirin 4 katı alınır. Bankadan kart başvurusu sorgulaması yaptığınız sırada limitinizi de sorgulatarak öğrenebilirsiniz. Bankadan sağlam kart kullanan kişinin klasik limiti 3 bin TL olacaktır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.