Kuveyt Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

19.09.2019
3.214
A+
A-
Kuveyt Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Bankası’ndan kredi başvurusu yapmak için, bankanın şubelerini ziyaret etmek gerekmektedir. Kuveyt Türk kredi başvuruları, bankanın internet adresinden ya da SMS yoluyla alınmamaktadır. Banka, kredilerini sadece banka şubelerini ve telefon bankacılığını kullanarak vermektedir. Bunun yanında bankanın elden para verme gibi bir uygulaması da bulunmamaktadır. Bu kapsamda belirtilen özellikleri arasında banka, ihtiyaç kredileri haricindeki kredileri, yapılacak işin proforma faturası üzerinden vermekte, onu da sadece fatura sahibi firmaya para aktarımı şeklinde yapmaktadır.

Kuveyt Türk Kredilerinin Özellikleri

Kuveyt Türk kredilerine ait özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Banka, kredilerini sadece şubelerine gelen vatandaşlara vermektedir. Bu kapsamda telefon bankacılığı ya da şubeleri kullanmayan müşteriler, bankanın kredi imkanlarından yararlanamayacaktır.
 • Bankanın müşterisi olmayan kişilerin bankadan kredi alması oldukça zordur. Bu kapsamda verilecek krediler için banka müşterisi olma şartı aranmaktadır. Ayrıca banka, müşterileri arasından hesaplarını aktif bir şekilde kullanan ve banka kampanyalarını takip edenlere kredi vermektedir.
 • Bankanın kredi verebilmesi için, kişinin kredi kullanma amacını kanıtlaması gerekmektedir. bu kapsamda ihtiyaç kredisi haricindeki krediler için kişilerden fatura, tapu veya satış belgesi gibi belgeler istenecektir. Bu nedenle kişilerin elden para almak istemesi durumunda sadece ihtiyaç kredilerine başvuru yapmaları gerekmektedir.
 • Bankanın kredileri, yapılmak istenen işe yöneliktir. Banka, ihtiyaç kredileri haricindeki kredi türleri için EFT ya da havale yoluyla hesaba para yatırmaz ya da elden para teslimi yapmaz. Bu nedenle sadece alışveriş sonucunda ödenmesi gereken tutarı öder ve gereksiz kredi kullanımına izin vermez. Bu kapsamda işiniz için almanız gereken bir makinenin tutarı 120.000 TL ise, almak istediğiniz kredi size değil, makineyi aldığınız şirkete ödenir. Bu kapsamda siz de daha fazla değil, sadece 120.000 TL tutarında kredi kullanmış olursunuz ve bunun faizini ödersiniz.
 • Aldığınız kredinin ödemesinde faiz kullanımı yoktur. Bunun yerine kar payı ödemeniz gerekmektedir.
 • Bankanın kredileri, konut kredisi haricinde en fazla 60 ay vade ile, en fazla 250.000 TL tutarında verilmektedir.
Kuveyt Turk Finansmanlari

Kuveyt Türk Finansman Çeşitleri

Kuveyt Türk Kredi Başvurusunu Telefon Bankacılığı İle Yapmak

Telefon bankacılığı yoluyla Kuveyt Türk Bankası’ndan kredi almak için yapılması gereken, 444 0 123 ya da 0850 251 0 123 numaralı hatları aramak olmalıdır. Bu kapsamda yapılacak işlemlerde aramanızın başında size sorulan seçenekler arasından kredi işlemlerini seçmeniz, sonrasında kredi kullanmak istediğinizi söylemeniz gerekmektedir. eğer nakit paraya ihtiyaç duyuyorsanız, ihtiyacınız ne olursa olsun, ihtiyaç kredisi almanız gerekmektedir. çünkü banka, diğer kredi türlerinde elden para vermemektedir. Bunun yanında bu yolla yapacağınız kredi başvurularında, müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra, kredi tutarınıza ve kredinizin şekline birlikte karar verebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız değerlendirmelerde istediğiniz kredi tutarının verilemeyeceğini öğrenmeniz halinde, daha düşük bir miktarla ve daha kısa bir vade ile tekrar denenmesini isteme hakkınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra alacağınız kredi türü ihtiyaç kredisi ise, vade miktarında yapacağınız değişiklik ile almak istediğiniz tutarı değiştirmeden kredinizi kullanabilirsiniz.

Telefondan yapacağınız kredi başvurusunda, bankanın müşteri temsilcilikleri ile görüşme halinde olduğunuzdan, size telefon aracılığıyla sorulacak soruları doğru bir şekilde yanıtlamanız gerekmektedir. Size aylık geliriniz sorulacaktır. Eğer Kuveyt Türk Bankası’nda bulunan hesabınız maaş hesabı değilse, bankanın sorduğu sorulara vereceğiniz yanıtları belgelemeniz gerekmektedir. bunun haricindeki sorular ise ne kadar bir süredir aynı iş yerinde çalıştığınız ve nerede çalıştığınızla ilgili olacaktır. bu sorulara vereceğiniz yanıtlar doğrultusunda sistem eğer almak istediğiniz tutarı onaylarsa, müşteri temsilcisi sizi en yakın Kuveyt Türk şubesine yönlendirecektir. Bu nedenle yapacağınız başvuruların sonuçlanması için 2 iş günü gerekmektedir. telefon yoluyla yapacağınız başvurunun onaylanması halinde ertesi gün, en yakın Kuveyt Türk şubesine giderek gerekli evrakları imzalamanız, sonrasında kredinizi almak için hesabınız yoksa hesap açmanız gerekecektir. Bu şekilde alacağınız kredilerde kar payı ve ödeme planını telefondan daha detaylı bir şekilde şubelerde konuşma imkanı bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Bireysel Finansmanlar Nelerdir?

Kuveyt Türk Kredilerini Şubelerden Almak

Şubelerden Kuveyt Türk kredisi alma işlemi, bankanın müşterisi olmanız ve kredi notunuzda herhangi bir sorun olmaması halinde mümkün olacaktır. bu şekilde yapacağınız başvurularda, yanınızda kredi başvurusunda gerekli belgelerin bulunması gerekmektedir. ayrıca sıra alırken bireysel bankacılık hizmetlerinden sıra almanız, harcayacağınız zamanı kısaltacaktır.

Öncelikle kart numaranız ya da T.C. kimlik numaranız aracılığıyla alacağınız numara ile, bankanın müşterisi olmanızdan kaynaklı, sıranın size gelme süresini kısaltabilirsiniz. Bunun yanında sıranızı seçenekler arasından bireysel hizmetler seçeneğinden almalısınız. Veznelerden sıra almanız halinde vezne, sizi tekrar sıra almaya yönlendirecektir. Gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra yanınızda bulunan kredi kullanımında gerekli evraklar aracılığıyla kredi başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kuveyt Türk Kredileri Almak İçin Gerekli Evraklar

Kuveyt Türk’ün  kredi için istediği belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Nüfus cüzdanı (tüm başvuru türleri için)
 • İkamet belgesi ya da fatura (tüm başvuru türleri için)
 • Memurlar için maaş bordrosu
 • Özel sektör çalışanları için maaş bordrosu + şirket imza sirküleri
 • Emekliler için emekli aylık dökümü
 • Şirket ortakları için güncel vergi levhası, gelir tabloları, oda kayıt belgesi ve bilanço değerlerini gösteren belge
 • Çiftçiler içi çiftçilik belgesi ve arazi tapu fotokopileri
 • Gayrimenkul kira gelirine sahip olanlar için tapu belgesi ve ilgili kira kontratı
 • Alınacak kredi ile ilişkili olarak alınacak materyalin proforma faturası ve alışveriş yapılan şirkete ait belgeler Kuveyt Türk kredileri için istenmektedir.
Kuveyt Türk Bankası Finansmanları (Resmi Sayfa)

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu İçin Şartlar

Kuveyt Türk kredi başvurusu yapma şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi başvurusu yapacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
 • Kredi ödemelerinin zamanında ve eksiksiz yapılacağına dair belgenin bulundurulması gerekmektedir.
 • Gelirin resmi olarak belgelenebilir olması gerekmektedir.
 • İpotek isteme hakkı bankaya aittir. İpotek ve kefil isteminde, istenen şartları taşıyan ipotek ve kefilin sağlanabilmesi gerekmektedir.
 • İpotek ve teminat isteminde eşten yazılı rıza alınması gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı İlk Giriş Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Dönemsel Kredi Fırsatları

Kuveyt Türk Bankası’nın dönemsel olarak sağladığı kredi kampanyaları kapsamında, bankanın müşterileri, daha düşük kar payları ile daha kolay bir şekilde kredi alabilmektedir. Banka, geçtiğimiz dönem yaptığı ‘cepte 20.000 TL kredi’ kampanyası ile 20.000 TL tutarında kredi imkanı sağlamış ve bu kredi için kriterlerini oldukça geniş tutmuştur. Kredi notu düşük olan kişilere de kredi verebilmekte olan banka, bunun gibi dönemsel kampanyalar ile kredi almak isteyenlere yardımcı olmaktadır.

Kuveyt Türk 10.000 TL Tutarında Kredi Ödemesi

Kuveyt Türk 10.000 TL kredi ödeme planı, şu şekilde açıklanabilir:

 • Standart bir şekilde 10.000 TL tutarında ihtiyaç kredisinin alınması halinde, banka %1,59 kar payı koyarak bu miktarı müşterilerine verecektir.
 • 000 TL kredi için ödenmesi gereken toplam 16.930 TL olacaktır.
 • 000 TL için aylık ödenecek tutar 60 ay için 281 TL olarak hesaplanır.

Kuveyt Türk 100.000 TL Tutarında Kredi Ödemesi

Kuveyt Türk’ten 100.000 TL kredi ödeme planı şu şekilde açıklanabilir:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.