Kuveyt Türk Mevduat Hesapları Nasıl Açılır?

29.12.2020
650
A+
A-
Kuveyt Türk Mevduat Hesapları Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk Bankası iyi faiz getiren bankalar listesinde üst sıralarda yer almaktadır ve 1989 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Kuveyt Türk, toplanan fonlar, kullandırılan fonlar ve aktif büyüklüğü açısından tüm bankacılık sektöründe üçüncü sırada yer almaktadır. İnternet alanındaki yenilikleriyle tanınan Kuveyt Türk, son yıllarda ‘Senin Bankan’ adına internet bankacılığı faaliyetine başladığını duyurdu. Kuveyt Türk ilk olarak QNB Finansbank’ın başlattığı Enpara sistemini takip ediyor ve ‘Senin Bankan’ üzerinden şubesiz çalışmalarına devam ediyor. İleriye dönük bu adımlar sayesinde banka hesabı açmak isteyen kişiler, banka şubesine gitmeye gerek kalmadan kolayca online olarak hesap açabilirler. Kuveyt Türk hesabı açmak istiyorsanız Kuveyt Türk’ün ” Senin Bankan” uygulamasını ziyaret ederek veya bir banka şubesine giderek Kuveyt Türk hesap seçeneklerinden birini açabilirsiniz.

Kuveyt Türk İnternet Sitesinden Mevduat Hesapları Nasıl Açılır?            

Kuveyt Türk hesabınızı internetten çevrimiçi olarak açabilirsiniz. Bankanın resmi web sitesi www.kuveytturk.com.tr’ye tıklayarak, hesabınızı “İnternet Şubesi” bölümünden sadece birkaç dakika içinde açıp kapatabilirsiniz. Hesap açma işlemleri ile ilgili çeşitli bilgiler almak için Kuveyt Türk Bankası telefon bankacılığı hizmeti 444 0 123 veya 0850 251 0 123’ü de arayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası Hesap Çeşitleri Nelerdir?

Kuveyt Türk Bankası üzerinden kendinize göre en uygun hesap çeşidini seçerek kolaylıkla hesabınızı açarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk Bankası hesap çeşitleri aşağıdaki gibidir:

  • Kuveyt Türk cari hesap açmak; Kuveyt Türk’te açacağınız cari hesap, temettü ödemeden TL, döviz, altın gibi isteğe bağlı olarak açılabilen para birimlerindedir. Bu hesaba normal banka hesabı da denir. Öte yandan cari hesaptan yapılabilecek işlemler, havale, döviz işlemleri, kredi ve kredi kartı ödemeleri, fatura, vergi, SGK ödemeleri, bağış ve kira borçları, çek ve fatura tahsilat işlemleri gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kuveyt Türk Bankası katılma hesabı açmak; Kuveyt Türk katılım hesabını birikimlerinizi değerlendirmek için kullanabilirsiniz Bankacılık sektörünün ilkelerine göre, toplanan fonlar ticaret, endüstri ve hizmetlerin finansmanında kullanılmaktadır. Karlar ortaklar tarafından paylaşılır. Bu hesabın sağladığı gelir, diğer bankaların sabit mevduat hesaplarıyla hemen hemen aynıdır. Kuveyt Türk katılım hesabında diğer para birimlerinde (USD, Euro gibi) hesap açabilirsiniz.
  • Sepet Hesabı açmak; Sepet hesabı, katılım hesapları ve yatırım fonlarını tek bir hesapta birleştirir, yatırımınızı çeşitlendirebilir ve daha yüksek karlar elde edebilirsiniz. Hesabın üst limiti aylık 5 milyon TL’dir.
İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Kuveyt Türk Hesabının Ayrıcalıklıkları Nelerdir?

Kuveyt Türk Bankasının birçok hesap çeşidi olmakla birlikte tüm banka müşterilerine hizmet ve memnuniyet sağlamaktadır. Kuveyt Türk Bankasının , KOBİ hesapları, altın hesapları, döviz hesapları, para çekme hesapları, Kuveyt Türk katılım banka yatırım fonu hesapları ve cari hesaplar gibi birden fazla hesap türü bulunmaktadır. Dilediğiniz bu hesaplardan birini açabilir ve Kuveyt Türk Bankasının sunduğu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası Hesap Açmak İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Size en yakın Kuveyt Türk şubesine gidip bir müşteri temsilcisi aracılığıyla hesabınızı hemen etkinleştirip kullanabilirsiniz. Banka kartı şifrelerinin alınması, internet bankacılığının aktif hale getirilmesi, Kuveyt Türk şubelerinden şifre alınması gibi işlemleri de tamamlayabilirsiniz. Banka hesabını açmak için gerekli olan bazı belgeleri yanınızda götürmeyi unutmamalısınız. Kuveyt Türk Bankası hesabı açmak için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
  • Yaşadığınız yere ait ikametgah belgesi,
  • Yabancı uyruklular için kendi ülkelerine ait kimlik belgesi ve pasaport.

Bu belgeleri sağladığınız taktirde kolaylıkla Kuveyt Türk Bankalarında mevduat hesapları açtırabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.