2021 Kuveyt Türk Para Transferi Ücreti Ne Kadar?

27.01.2021
1.077
A+
A-
2021 Kuveyt Türk Para Transferi Ücreti Ne Kadar?

Kuveyt Türk para transferleri, şubelerden, internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da çağrı merkezleri kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Kuveyt Türk para transferi, 7 gün 24 saat boyunca, farklı kaynaklar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Kuveyt Türk bankasından yapılan para transferleri için talep edilen ücretler, her banka için ortak bir şekilde belirlenen taban ücretleri üzerinden belirlenir. Kuveyt Türk para transferi için kullanılan yöntemler şunlardır:

 • Hesaptan hesaba havale,
 • Hesaptan isme havale,
 • Kasadan isme EFT,
 • Kasadan hesaba havale,
 • Swift.

Havale Ücretleri Nedir?

Havale işlemi için alınan ücretler, devletin tüm bankalar için belirlemiş olduğu asgari bir ücret üzerinden değerlendirilmektedir. Bankalar için koyulan asgari ücretler, bankalar tarafından uygulanan ek ücretler ile arttırılarak müşterinin hizmetine sunulabilmektedir. Havale işlemler için alınan ücretler şunlardır:

 • Hesaptan hesaba yapılan 1000 liraya kadar olan havaleler için 2,5 lira, 1000 lira ve 50 bin lira arasında yapılan havaleler için 5 lira, 50 bin liranın üzerinde yapılan havaleler için ise 50 lira asgari ücret talep edilmektedir.
 • Hesaptan isme gönderilen havalelerde, 1000 liraya kadar yapılan işlemlerde 2,5 lira, 1000 lira ve 50 bin lira arasında yapılan işlemlerde 5 lira, 50 bin lira ve üzerinde yapılan işlemlerde ise 50 lira asgari ücret alınmaktadır.
 • Kasadan hesaba yapılan havale işlemlerinde, 1000 liraya kadar olan para transferi için 2,5 lira, 1000 lira ve 50 bin lira arasında yapılan para transferleri için 5 lira, 50 bin liranın üzerinde yapılan para transferleri için ise 50 lira işlem ücreti alınmaktadır.
 • Kasadan isme havale yapılırken, 1000 liraya kadar olan işlemler için 2,5 lira, 1000 lira ve 50 bin lira arasında yapılan işlemler için 5 lira, 50 bin lira ve üzerinde yapılan işlemler için ise 50 lira işlem ücreti alınmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  2021 Kuveyt Türk Esnaf Destek Paketleri Özellikleri

EFT İşlemi ücretleri

EFT işlemi için talep edilen ücretler, devletin bankalar için belirlemiş olduğu taban ücretler üzerinden derecelendirilmektedir. Her banka, bu taban ücretlere bağlı kalarak daha yüksek hizmet bedelleri de talep etme hakkına sahiptir. Kuveyt Türk para transferi, şu ücretlerle gerçekleştirilmektedir:

 • Kasadan hesaba yapılan EFT işlemlerinde, 1000 liraya kadar olan işlemler için 5, 1000 lira ve 50 bin lira arasında yapılan işlemler için 10, 50 bin lira ve üzerinde yapılan transfer işlemlerinde ise 100 lira işlem ücreti talep edilmektedir.
 • Kasadan isme gerçekleştirilen havale işlemlerinde, 1000 liraya kadar yapılan işlemler için 5 lira, 1000 lira ve 50 bin lira arasında yapılan işlemler için 10 lira, 50 bin ve üzerinde yapılan işlemler için ise 100 lira ödenmesi gerekmektedir.

Swift Ücretleri

Swift ücretleri, döviz üzerinden ödenmektedir. Bu ücretler şu şekildedir:

 • Hesaptan hesaba yapılan ve şube üzerinden gerçekleştirilen swift işlemlerinde, asgari ödeme 30 USD’dir.
 • İnternete aracılığıyla yapılan Swift işlemleri, 15 USD ücrete sahiptir. Çağrı merkezi üzerinden de yapılan işlemlerde 15 USD ücret talep edilmektedir.
 • Uluslararası fon ücretleri, şube üzerinden yapıldığında, 28 lira ücret alınmaktadır. Yurtdışı bankadan 3. banka aracılığıyla gelen swift ödemeleri 9 USD üzerinden ücretlendirilir.

Online Transfer Ücretleri

Online transfer işlemleri için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı kullanılarak yapılan havale ve EFT işlemleri için ücret alınmazken çağrı merkezi üzerinden yapılan işlemler de bir ücrete tabi değildir. Kuveyt Türk para transferi, swift yöntemi ile gerçekleştirildiğinde online işlemlerde ücret söz konusu olmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Mevduat Hesapları Nasıl Açılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.