Kuveyt Türk Personel Alımı

09.10.2019
840
A+
A-
Kuveyt Türk Personel Alımı

Kuveyt Türk personel alımları 2019 yılında, bankanın genel müdürlüğünde, bölge müdürlüklerinde ve her geçen gün sayısı artan şubelerinde devam etmektedir. Türkiye’nin en köklü katılım bankalarından biri olan Kuveyt Türk personel alımı işlerini yalnızca yurtiçi için değil yurt dışı için de yapmaktadır. Çalışanlarını önemseyen ve kariyerlerinde yükselmelerine yardımcı olan Kuveyt Türk’ün birçok alanda personel alımları olmakta ve bu personellere tecrübelerine, yeteneklerine ve deneyimlerine göre iş verilmektedir. Tamamen adil ve şeffaf kariyer yönetimi sunan bu bankada çalışanlar daima kendilerini geliştirir ve unvanlarını yükseltme fırsatı elde ederler.

Kuveyt Türk Personel Alımı ve Katıl Bize Programı

Kuveyt Türk Katıl Bize programı ile geleceğini katılım bankacılığı sektöründe geliştirmek isteyen kişilere kendini geliştirme ve sektörde ilerleme fırsatları sunulmaktadır. Katılım Bankacılığı sektöründe deneyimi olan ya da olmayan tüm adaylar bu programda değerlendirilmektedir. Adayların katılım bankacılığı alanında çalışmaya ve ilerlemeye istekli olması, başarı odaklı olması ve iletişim becerilerinin yüksek olması beklenmektedir.

‘Katıl Bize’, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın işe alım portalidir. Burada iş ilanları ve açık pozisyonlar yayınlanır. Bu bankada çalışmak isteyen adaylar iş başvurularını direkt olarak bu portalden yapmaktadır. Katıl Bize’de alanında uzman kariyer ekipleri ve işe alım ekipleri bulunmaktadır. Tüm başvurular bu ekipler tarafından değerlendirilir. Yapılacak olan sınav ve mülakatlar sonrası adayların değerlendirmeleri İşe Alım Komitesi tarafından yapılmaktadır. Bu komite, işe alım sürecini hem oldukça profesyonel hem de şeffaf bir şekilde gerçekleştirmektedir.

kuveyt turk katil bize programi

Kuveyt Türk İş Başvurusu

Kuveyt Türk Katılım Bankası İş İlanları

Kuveyt Türk iş ilanları ve personel alımları www.katilbize.com sitesinde bulunan ilanlar üzerinden yapılmaktadır. Herhangi bir şubede ya da müdürlükte açık bir pozisyon olduğunda burada anında bir ilan açılır. Güncel olarak sayfayı takip ettiğiniz sürece iş ilanlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Katıl Bize’de iş ilanlarını üye olmadan da görebilirsiniz. Fakat başvurabilmek için kendinize bir hesap oluşturmanız gerekir. Eğer bir hesabınız yoksa ‘Özgeçmiş Bırak’ seçeneğine tıklayarak sizden istenilen tüm bilgileri girebilir ve bir hesap oluşturabilirsiniz. Bu sayfa üzerinden kendinize bir özgeçmiş hazırlarsınız ve bankaya yapacağınız iş ilanları bu özgeçmiş ile yapılacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma 2021

Ayrıca internet üzerinde bulunan www.kariyer.net gibi siteler üzerinde de zaman zaman Kuveyt Türk Katılım Bankası’na dair iş ilanları yayınlanmaktadır. Tüm bu sitelerde göreceğiniz açık pozisyonlar, yine resmî site olan Katıl Bize’de bulunan pozisyonlardır. Bu siteler de sizi direkt olarak bankanın resmî sayfasına yönlendirecektir. Bu sebeple güncel ve doğru ilanlara ulaşabilmek için Katıl Bize sayfasının takip edilmesi önerilir.

Kuveyt Türk’ten Yurtdışı İş İmkânları

Kuveyt Türk yurtdışı kariyer fırsatı da sunan bir katılım bankasıdır. Yurtdışı kariyer fırsatları sayesinde profesyonel olarak katılım bankacılığıyla ilgilenen kişiler, Kuveyt Türk’ün yurtdışında faaliyet gösterdiği şubelerde ve alanlarda çalışabilirler. Bankanın uluslararası temsil gücünün kuvvetlenmesi açısından çok sayıda çalışan yurtdışı kariyeri için istihdam edilmektedir. Bu sayede hem çalışanlar kariyerlerine yurtdışında yeni bir boyut kazandırabilir, kendilerini dünya çapında bankacılık sektöründe geliştirebilirler, hem de Kuveyt Türk’ün uluslararası temsil yönü kuvvetlenir.

Kuveyt Türk Kâşif Programı

Kuveyt Türk KÂŞİF 2019 adını verdiği bir programla, geleceğini katılım bankası sektöründe oluşturmak ve geliştirmek isteyen finansa, bankacılığa meraklı gençleri aramaktadır. Kâşif, finans ve ekonomiye ilgi duyan ve öğrenimi bu tür bölümlerde devam ettiren öğrenciler için bir kişisel gelişim ve geliştirme programıdır. Bu program bir kamp programıdır ve bu kampın ilk ayağı Kuveyt Türk Bankacılık Üssü’nde gerçekleşir. Kampı başarıyla atlatan öğrenciler değerlendirmeye alınır ve olumlu sonuçlanan gençlerin kariyerlerinde çok güzel kapılar açılmaktadır. Bu program ile öncelikle şubelerde, daha sonra genel müdürlükte çalışma fırsatı elde edilir. Bu sayede Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın her alanında çalışılmış ve tüm pozisyonlar değerlendirilmiş, deneyimlenmiş olur. Kâşif programı öğrencilerin mezuniyetlerine kadar devam eden bir programdır ve mezun olan öğrencilere yeteneklerine göre işe alım süreçlerinde öncelik sağlanır.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Şubeleri Nerede?

Kuveyt Türk’te Çalışmak İsteyenlerde Aranan Özellikler

Kuveyt Türk personellerinde aranan özellikler aşağıdaki gibidir. Kuveyt Türk personel alımı sırasında tüm pozisyonlar için aşağıda bulunan özellikleri aramaktadır. Yine, başvurulacak olan pozisyona göre değişen nitelikler bulunmaktadır. Bunlar ilanlarda belirtilir.

  • Katılım Bankacılığı sektöründe deneyimli olması ya da bu sektörde çalışmaya istekli olması.
  • Başarı odaklı olmak.
  • Analitik düşünebilmek.
  • Ekip çalışmasına uygun olmak.
  • İletişim ve ikna becerilerinin yüksek olması.
  • İnsan ilişkilerinin kuvvetli olması.
  • Her zaman daha ilerisini hedefleyebilmek.

Kuveyt Türk’ün İşe Alım Süreçleri

Kuveyt Türk işe alım süreci, öncelikle kişinin tecrübesine ve yeteneklerine göre yapılan sınavlarla başlamaktadır. Katıl Bize portali üzerinde başvuru yapan adayların ilk olarak özgeçmişleri incelenir ve uygun adaylar kariye ve işe alım ekipleri tarafından değerlendirilir. Değerlendirilen adaylar öncelikle sınava tabi tutulur ve sınavdan geçen adaylar mülakata çağırılır.

İşe Alım Komitesi, profesyonel ve tamamen şeffaf bir şekilde adayları değerlendirmektedir. Her adayın mesleki gelişimleri ve kişisel gelişimleri göz önünde bulundurulur. Yeteneklerine en uygun pozisyona yerleştirilmeleri hedeflenir. Eğer sınavlar, mülakatlar ve değerlendirmeler sonucu adayın işe alım süreci olumlu olduysa kişiye işe alım tebliği iletilmektedir. Kuveyt Türk Katılım Bankası, Katılım Bankacılığı olma yolunda ilerlerken, işe alım süreci olumsuz olan kişileri de düşünmektedir. Olumsuz sonuçlanan adaylara kendilerini geliştirmek için gerekli bilgiler aktarılır ve gelişimleri için destek olunur. Kendini geliştiren adaylar da daha sonra tekrar bu bankaya başvuru yapabilirler.

Kuveyt Türk Açık Pozisyonlar (Resmi Sayfa)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın Kariyer Temsilciliği

Kuveyt Türk kariyer temsilciliği, çalışanların kendilerini geliştirmeleri için destek olunan ve mentor görevi gören bir temsilciliktir. Bu kişiler tüm çalışanlara özellikle de yeni başlayanlara kariye koçluğu ederler. Bu sayede, çalışanlar hem işlerinde kendilerini geliştirebilirler, hem de nelere yetenekli olduklarını görerek kariyerlerine şekil verebilirler. Her zaman ilerleyen ve gelişen bir banka olan Kuveyt Türk, bu anlamda çalışanlarının da gelişmesi ve ilerlemesi için çalışmalar yapar.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi

Kuveyt Türk’ten Çalışanlarının Gelişimine Destek Programları

Kuveyt Türk personel gelişimi destek programları da sunmaktadır ve çalışanlarının olduğu yerde saymasını değil, daima kendilerini geliştirmelerini hedeflemektedir. Çalışanlarının kişisel gelişimlerinde katkıda bulunmak için bankanın sunduğu bazı destekler şunlardır:

  • Sertifika Programları: Personellerin gelişimi ve ilerlemeleri için sunulan programlardır. Çalışılan pozisyona göre sertifika programları belirlenir. Özellikle pozisyonlar arası değişim olacaksa bu sertifikalar önem taşır.
  • Uzmanlık Sınavları: u da çalışanlarının gelişmesini hedefleyen programlardan biridir. Bankada işe başlayan çalışanların unvan atlaması ya da bir üst pozisyona geçebilmeleri için bu sınavlar yapılır.
  • Yabancı Dil Belgeleri: Gelişen dünya ekonomisinde yabancı dilin önemi oldukça büyüktür. Personellerin uluslararası temsil gücünü arttırmayı hedefleyen Kuveyt Türk, onlara yabancı dil konusunda destek olmaktadır. Bu program sayesinde çalışanlar hem yeni bir dil öğrenmiş olur hem de belgeler sayesinde Dil Tazminatı almaya hak kazanırlar.

Kuveyt Türk personel alımı sonrasında, çalışanlarının daima gelişmesini ve ilerlemesini hedeflemektedir. Burada çalışan herkesin yolu yöneticiliğe kadar uzanmaktadır. Bu hususta birçok program, belge ve sınav ile çalışanlara destek olunur. Banka, yöneticisini dışarıdan almayı değil, kendi büyütüp, geliştirmeyi hedeflemektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.