Kuveyt Türk Pos Cihazı Komisyon Oranları 2021

03.06.2020
3.297
A+
A-
Kuveyt Türk Pos Cihazı Komisyon Oranları 2021

Kuveyt Türk Pos cihazı komisyon hakkında işyerleri oranlar hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. İşyeri için en uygun pos cihazının seçimi için komisyon oranları incelenmeli ve en uygun şekilde belirlenmelidir. Kuveyt Türk Pos cihazı komisyon oranları şu şekilde sıralanabilir:

 • Üye işyeri ücreti peşin: %1.23,
 • Üye işyeri ücreti taksit: %1.23,
 • Üye işyeri ücreti peşin yurt dışı kartları için: %1.60,
 • Bloke çözüm ücreti: %1.23 olarak belirlenmiştir.

Kuveyt Türk Pos Hizmetleri

Pos hizmetleri sayesinde Türkiye’de birçok konumda Kuveyt Türk Pos terminali kesintisiz hizmet vermektedir. Kuveyt Türk Pos cihazı; Visa, MasterCard ve Europay gibi banka veya kredi kartlarına işlem yapabilir. Kuveyt Türk Pos hizmetleri hakkında bazı önemli bilgileri şu şekilde sıralanabilir:

 • CebimdePos,
 • Masaüstü ve Mobil Pos Çözümleri,
 • Yazar Kasa Pos olarak sıralanabilir.

Kuveyt Türk CebimdePos Hizmeti Nedir?

CebimdePos hizmeti müşterinin cep telefonunu Pos cihazına dönüştürmesi ile gerçekleşmektedir. Pos cihazına dönüşen akıllı telefon sayesinde ödeme alınır ve tahsilat işlemi gerçekleşmiş olur. Bu hizmet hakkında önemli ayrıntılar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • CebimdePos hizmeti aidat ücreti yoktur ve kurulum ücretsizdir.
 • CebimdePos hizmetini tüm şahıs firmaları ve tüzel müşterileri kullanabilir.
 • Kartla yapılan ödemelerde ‘‘3d Secure ve Go-Güvenli Öde’’ altyapıları kullanılmaktadır.
 • CebimdePos ile Tyoy, MasterCard ve Visa logolu tüm banka ve kredi kartlarından tahsilat yapılabilir.

Müşterilerin akıllı telefonlarını CebimdePos hizmetine çevirmeleri için Kurumsal Mobil Şube üzerinden giriş yapmaları yeterli olacaktır. Giriş yapıldıktan sonra menü üzerinden uygun tuşlamalar yapılır ve satış menüsü üzerinden kart bilgileri girilir, tahsilat gerçekleşir.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Döviz Alımı ve Satışı Ne Zaman Yapılır?

Kuveyt Türk Masaüstü ve Mobil Pos Çözümleri Hizmeti Nedir?

Masaüstü ve Mobil Pos hizmeti sayesinde Pos çözümleri müşteriler tarafından kolaylıkla yapılmaktadır. İşletmenin hangi ihtiyaçları doğrultusunda Pos çözümlerini isteyebileceği banka personeli ile birlikte belirlenebilir. Kuveyt Türk Pos cihazı hizmetlerinden biri olan masaüstü ve mobil Pos çözümleri üç şekilde incelenebilir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • ADSL Pos,
 • Mobil Pos,
 • Temassız Pos’dur.

ADSL Pos hattı internet ile çalışmaktadır. ADSL Pos ile ekstra ücreti ödenmez. ADSL Pos günlük ne kadar çok tahsilat alınmış olursa olsun herhangi bir ekstra iletişim ücreti talep etmemektedir. Avantajlı ve müşteri tarafından daha cazip olan ADSL Pos hizmeti daha hızlı işlem yapmaya olanak sağlar. İşyerlerinin günlük tahsilatları fazlaysa mutlaka ADSL Pos hizmetini tercih etmelidir.

Mobil Pos hizmeti GPRS teknolojisini kullanmaktadır. Sahada çalışan şirket ekipleri Mobil Pos hizmeti sayesinde kesintisiz ve hızlı bir şekilde tahsilat işlemi gerçekleştirebilir. Seyyar taşınabilen Pos cihazı GSM operatörü ile iletişim halindedir. Provizyon alma süresi tüm diğer Pos cihazlarına göre daha kısa olan Mobil Pos hizmeti sayesinde hızlı ve kolay bir tahsilat gerçekleşmiş olacaktır.

Temassız Pos hizmeti 250 TL’ye kadar olan tüm işlemlerde kredi veya banka kartının temassız özelliğini kullanarak tahsilat işlemi gerçekleştirmektedir. Temassız Pos cihazı sahibi olmak isteyen işletmeler ek bir ücret ödemek zorunda değildir. Kolay ve hızlı bir şekilde hizmet verdiği için sıklıkla işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

Kuveyt Türk Yazar Kasa Pos Hizmeti Nedir?

Yazar Kasa Pos hizmeti yeni nesil kasa olarak işlev görmektedir. Pos cihazı ve yazar kasa tek bir cihazda birleşerek yeni nesil yazar kasayı oluşturmaktadır. İşletmeler yeni nesil ödeme yöntemlerinden biri olan yazar kasa Pos cihazını tercih etmektedir. Maliye Bakanlığına anında veri iletmesi, hızlı be kolay bir hizmet sunması sebebi ile işletmelerin son zamanlarda en çok tercih ettiği Pos hizmetlerinden biridir. Tüm banka kartları ve kredi kartları ile uyumlu olan yazar kasa Pos ile kontrol ve denetim oldukça kolaydır. Kuveyt Türk Pos cihazı hizmetlerinden biri olan yazar kasa Pos hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi mobil/internet şubeleri veya çağrı merkezlerinden temin edilebilir.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Altın Alış Satış İşlemiZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.