Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkullere Başvuru Nasıl Yapılır?

03.02.2021
593
A+
A-
Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkullere Başvuru Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk satılık gayrimenkullere başvuru yapma işlemi taşınmaz ve gayrimenkulleri analiz ettikten sonra teklifinizi görevliye bildirmeniz ile başlar. Satış işlemleri için sunulan bedele yakın olan teklif yaparak ta satışın kolayca gerçekleşmesine yardımcı olabilirsiniz. Teklifinizi ilettikten sonra teminat bedelinin ödenmesi kapsamında satış sözleşmesini imzalamak için bankaya yönlendirilirsiniz. Kuveyt Türk Satılık gayrimenkul başvurusu için verdiğiniz tekliften bu yana tüm detaylara hâkim olmalı haklarınızı bankanın size sunduğu hak ve avantajları etraflıca anladığınızdan emin olmalısınız. Teminat bedelini bankanın size sunduğu tarihte ödeyerek şartnameyi imzalayabilir, ardından teklifinizi bankanın bir üst yönetiminize iletildikten sonra 1 iş günü ya da aynı güm içinde teklifiniz değerlendirilecektir. İhale satışı sonrası verdiğiniz teklifin değerlendirmesi ile olumlu ya da olumsuz cevap alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkullere Başvuru Sürecinde Hangi Evraklara Sahip Olunmalıdır?

Kuveyt Türk satılık gayrimenkullere başvuru sürecinde sahip olmanız gereken evraklar aşağıda verilmiştir:

  • Şartname ve dekontla birlikte kimlik fotokopisi
  • Tüzel kişiler için başvuru yapılıyorsa, yetki belgesi
  • Ticaret sicil belgesi,
  • İmza sirküleri,
  • Vergi levhası fotokopisi

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkullere Başvuru Yaparken Ödenen Teminat Bedeli İade Edilir mi?

Kuveyt Türk satılık gayrimenkullere başvuru yaparken teminat bedelinin iade edilmesi için, verdiğiniz teklifin banka üst düzey yöneticileri tarafından uygun görülüp görülmemesi son derece önemlidir. Banka teklifinizi uygun görmezse teminat bedeliniz tarafınıza iade edilecektir. Banka ihale sürecinden gayrimenkulü tarafına satmak istemeyebilir,  herhangi bir neden belirtmeden satış işleminden vazgeçebilir.  Banka bu sürede farklı bir kişi ve tüzel kişiye satış işlemini gerçekleştirebilir. Gayrimenkulü başka bir alıcıya satmak isteyen Kuveyt Türk, ihale bedeliniz tarafına iade edecektir.

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkullere Başvuru Yaparken Kredi Kullanılabilir mi?

Kuveyt Türk satılık gayrimenkul başvuru yaparken kredi kullanma işlemi için hiçbir engel bulunmamaktadır. Dilerseniz Kuveyt Türk konuş finansmanı ve arasa finansman kredi desteği sağlayarak gayrimenkul hacminizi büyütebilirsiniz. Finansman değeri uygun olup olmadığınızı bankaya ileterek, teminat işlemlerinizi ivedilikle yürütebilirsiniz. Gayrimenkul danışmanından bilgi alarak bankaya peşin ödemlerinizi gerçekleştirmeli,  kredi ya da finansman desteği sağlayabileceğinizi unutmamalısınız. Kuveyt Türk satılık gayrimenkul başvurusu için Satın alma işlemini yapmadan önce nakit paranızı hazır bekleterek, ihale sürecinde teminatlı işlemlerinizde bu parayı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Swift Kodu Nedir?

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkulleri Başvurduktan Sonra Gayrimenkul Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kuveyt Türk satılık gayrimenkullere başvurduktan sonra gayrimenkul alma sürecinde gayrimenkul danışmanı ile her türlü detayı konuşmalısınız. Satın alacağınızın gayrimenkul ürününü dikkatlice inceledikten sonra istediğiniz taşınmaza teklif verebilirsiniz. Beğendiğiniz taşınmazlara teklif verirken, çevre şartlarını kontrol etmeli, ulaşım imkânlarını araştırarak, komşularınızı ve çevre koşullarını etraflıca inceleyerek ihale işlemlerini tamamlamalısınız.

Gayrimenkullerin iskân, kullanımı ve tapu bilgileri, hasar ve imar yapı planlarını inceleyerek, gerekli belediye birimlerinden yasal geçerliliği olan belgeler almalısınız. Konutta meydan gelen her türlü hasar ve imar bozukluğu bankanın kesinlikle mesuliyet kabul etmediği durumlardır. Bu yüzden satın alacağınız teminat bedelini yatırdığınız taşınmaz ve gayrimenkulü yerinde görerek işlemlerinize devam eletmelisiniz. Gayrimenkul teminat ödemesini peşin olarak bankaya ödemelisiniz. Teminat dışında kalan gayrimenkul işlem bedelini bankaya ödemezseniz tarafınıza yapılan satış durdurulur.  Ödediğiniz teminat bedeli ise gelir olarak irat edilir. Kredi ya da finansman kullanarak gayrimenkul satın almak istediğinizde kredi limitinizin bu hizmetleri satın almak için yeterli olup olmadığı analiz edilir. Uygun görülürseniz teminat bedelini irat ederek tarafınıza iade bedeli banka tarafından ödenecektir. Kuveyt Türk satılık gayrimenkul başvurusu sürecinde Tapu devri sırasında başkasının adına satış işlemi yapamazsınız. Sözleşmeyi hangi taraf ya da kişi imzalamış ise o kişi üzerinden tapu devir işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.