Kuveyt Türk Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

02.08.2020
2.014
A+
A-
Kuveyt Türk Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Kuveyt Türk şifresini tekrar almak için Kuveyt Türk’ün internet ve telefondan sunduğu tüm platformlar üzerinden veya size en yakın şubeye giderek alabilirsiniz. Türkiye’de hizmet vermekte olan ve bankalar arasında ileri gelen isimlerden birisi olan Kuveyt Türk müşterisi olmak için banka veya kredi kartı ya da kredi çekmeniz durumunda size verilen hesapların ayrı şifresi bulunmaktadır;

  • ATM için banka veya kredi kartı şifresi,
  • İnternet Bankacılığı şifresi,
  • Mobil uygulama şifresi.

Bunları yeni edinmesi gibi yeniden alma işlemleri de Kuveyt Türkün sağladığı tüm platformlar üzerinden kolay. Size en yakın şubeye gitmeden internet bankacılığı, ATM, telefon bankacılığı veya mobil şube üzerinden Kuveyt Türk Hesap Şifresi alabilmeniz mümkün.

Kuveyt Türk İnternet Şubesi Şifremi Unutursam/ Bloke Olursa Ne Yapmalıyım?

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şifresini tekrar aktive etmek veya yeniden almak için şubeye gitmeden de internet üzerinden yapabilmeniz mümkün. İnternet bankacılığı şifrenizi alabilmeniz için ilerlemeniz gereken adımlar;

  • Kuveyt Türk web sitesine giriş yaparak ‘şifremi unuttum/anında şifre al’ kısmına tıklayınız,
  • Ekrana gelecek olan müşteri bilgilerinizi eksiksiz doldurarak bankanıza kayıtlı telefon numaranıza gelecek olan bilgilendirme mesajını bekleyiniz,
  • Gelen mesajdaki numarayı web sitesindeki kutucuğa girdiğinizde ekrana gelecek olan kimlik ya da kart bilgilerini giriniz, ardından telefonunuza gelecek olan tek kullanımlık şifre ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Bu adımları takip ettikten sonra hesabınıza giriş yaptığınızda yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bu adımlarla uğraşarak vakit kaybına uğramak istemiyorsanız Kuveyt Türk çağrı merkezi numarasını tuşlayarak sesli yanıt sistemi ile müşteri temsilcinse bağlanmadan şifrenizi sms yoluyla yeniden alabilirsiniz. 444 0 123 numaralı çağrı merkezi destek hattını tuşladıkta sonra sırasıyla 1.3.1 tuşlamasını yaparak direkt olarak İnternet Şube Şifre Ve Gizli Kelime İşlemleri menüsüne ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk Mobil Şube Şifre İşlemleri

Kuveyt Türk Mobil Bankacılık Şifresini almak için size en yakın Kuveyt Türk şubesine gitmeden de işlem yapabilmeniz elbette ki mümkün. Mobil şifre aynı zamanda müşteri şifreniz olup, Kuveyt Türk kart numaranız ile internet üzerinden tüm işlemlerinizi (fatura ödeme, ürün satın alma vs.) yapabilmenizi sağlayan güvenlik duvarıdır.

Eğer belirlediğiniz şifreyi unuttuysanız veya yeni şifre alıyorsanız internet şube veya yine çağrı merkezi hattını (444 0 123) arayarak şifre işlemlerinizi halledebilirsiniz. Kuveyt Türk Hesap Şifresi alma işlemlerinizi daha hızlı halledebilmek için mobil şube giriş sayfasından ‘şifremi unuttum/anında şifre al’ kısmına tıklayarak 20 dakikalık geçici şifreniz ile giriş yapabilir, ‘şifre değiştir’ kısmından yeni şifrenizi alabilirsiniz. Çağrı merkezi sesli yanıt kısmını direkt atlayarak direkt Mobil Şube Şifre İşlemleri alanına gelmek istiyorsanız sırasıyla tuşlamanıza gereken numara: 1.3.2.

Kuveyt Türk Telefon Bankacılığı Şifremi Yeniden Nasıl Alabilirim?

Kuveyt Türk Telefon Bankacılığı Şifresini Belirlemek işlemini yalnızca çağrı merkezi üzerinden veya size en yakın Kuveyt Türk şubesine giderek talebinizi iletmeniz gerekir. Telefon bankacılığı şifresi sizi direkt banka ile ilişkilendiren bir güvenlik şifresidir ve bunu yalnızca siz bilebilirsiniz. 444 0 123 numaralı çağrı merkezi destek hattını aradığınızda direkt müşteri temsilcisine bağlanarak veya sesli yanıt sistemi ile halledebilirsiniz. Müşteri temsilcisine direkt bağlanmak için sırasıyla 2 ve 0’ı tuşlayabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlanmadan sesli yanıt sistemi ile şifrenizi almak istiyorsanız sırasıyla tuşlamanız gereken numara 1.4 olup direkt Telefon Bankacılığı Şifre İşlemleri Menüsüne ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk ATM Kartı Şifremi Unuttum, Nereden Alırım?

Kuveyt Türk Kart Şifresini Yeniden Almak için çağrı merkezi destek hattı veya internet bankacılığı üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk hesap kartı şifresi sizi ATM veya kart ile ödeme işlemlerinizde doğrudan ilişkilendiren 4 haneli bir şifredir. İlk şifrenizi almak için veya unuttuğunuz şifreyi yeniden belirleyebilmek için internet bankacılığı hesabınıza giriş yaptığınızda ‘anında şifre’ menüsünden işlem yapabilirsiniz. Çağrı merkezi destek hattını (444 0 123) aradığınızda müşteri temsilcisi veya sesli yanıt sistemi yoluyla şifrenizi alabilirsiniz. Müşteri temsilcisine direkt bağlanmak için 2, ardından 0, ATM kartı şifre işlemleri menüsüne ulaşmak için 1, ardından tekrar 1’i tuşlayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk İş Yeri Finansmanı HesaplamaZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.