Kuveyt Türk Sigorta ve Kasko

12.10.2019
572
A+
A-
Kuveyt Türk Sigorta ve Kasko

Kuveyt Türk sigorta ve kasko yapılması sonucunda sürücüler, trafikte kendilerini güvence altına alabilir. Kasko sigortası sayesinde kaza sonucunda meydana gelen zararlar ve hasarlar Kuveyt Türk tarafından karşılanır. Kuveyt Türk Bankası’nın kasko sigortası için sunduğu avantajlardan yararlanmak isteyenler, meydana gelen kazada kendilerinin suçlu olmaması gerekir. Bu şart sağlandığı zaman bankanın en yakın şubesine müracaatta bulunularak Kuveyt Türk sigorta ve kasko yaptırılabilir.

Kuveyt Türk Kasko Sigortası Yaptırıldığında Hangi Zararlar Karşılanır?

Kuveyt Türk kasko sigortası yaptırıldığında birçok zararın karşılanması sağlanır. Aşağıda Kuveyt Türk kasko sigortası yaptıranların kaza sonucu meydana gelen masraflarından hangilerinin karşılandığı ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Trafikte yol alan aracın başka bir araba ile çarpışması durumunda oluşan kazanın masraflarını banka öder.
 • Arabayı sürenin hiçbir kusuru olmadan durduk yere bir cisme denk gelmesi veya bir cismin araca düşmesi gibi sebeplerden dolayı meydana gelen zararların masrafı da Kuveyt Türk Bankası tarafından karşılanır.
 • Dışarıdan gelen arabanın bilerek başka bir araca çarpıp kazanın oluşmasına kendi isteği ile sebep vermesi durumunda arabanın masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır.
 • Arabanın hiçbir sebep olmadan kendi kendine yanması sonucunda da masraflar sigorta şirketine aittir.
 • Arabanın içerisinde herhangi bir parçanın çalınması veya arabanın komple ele geçirilmesi durumunda ortaya çıkan masraflar bankaya aittir.

Yukarıda verilen masrafların karşılanması için kaza sonucunda meydana gelen zararlarda sigorta yaptıranların hiçbir şekilde kusurlu olmaması gerekir. Bu şartlar doğrultusunda banka bütün masrafları karşılayabilir.

kuveyt turk kasko avantajlari

Kuveyt Türk Sigorta

 

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Kuveyt Türk Kasko Sigortasının Genişletilmiş Hali Nedir?

Kuveyt Türk kasko sigortasının genişletilmiş halleri de vardır. Yani meydana gelen zararların kasko şirketi tarafından karşılanması için başka durumların da olması gerekir. Aşağıda Kuveyt Türk Bankası’nın kaza sonucu meydana gelen masrafları karşıladığı diğer durumlar sırasıyla listelenmektedir. Bu durumlar şu şekildedir:

 • Arabanın kendiliğinden yanması, devrilmesi, yuvarlanması veya düşmesi sonucunda oluşan masrafların bedelini banka öder.
 • Deprem, sel, su baskını gibi doğal afetlere maruz kalan arabaların hasar altında kalması sonucunda da bütün masraflar sigorta şirketine aittir.
 • Arabaların çekilmesinde görevli olmayanlara çekilme işleminin yaptırılması sonucunda meydana gelen hasarların masrafı Kuveyt Türk tarafından karşılanır.
 • Arabalara kemirgen veya başka hayvanların zarar vermesinden doğan zararların masrafları da bankaya aittir.

Yukarıda yer alan kaza soncunda meydana gelen masrafların hepsini Kuveyt Türk Bankası karşılar. Bu sayede sigorta yaptıranlar hiçbir masraf ödemeden gelen hasarları eski haline döndürebilir.

Kuveyt Türk Sigorta ve Kasko Talep Edilebilen Hizmetler Nelerdir?

Kuveyt Türk kasko sigortasında talep edilen hizmetler de bulunabilir. Aşağıda kasko sigortasını yaptıranların bankadan istedikleri hizmetler ile ilgili bilgiler yer alır. Bu hizmetler şu şekildedir:

 • Araç sahipleri yaptırdıkları kasko sigortasının yurtdışında da geçerli olmasını talep etmektedir.
 • Bunun dışında sürücüler araçlarının taşınan emtia hizmetinden de faydalanmasını ister.
 • Ayrıca kasa hizmetinin de kasko sigortasının içerisinde olmasını teklif ederler.

Yukarıda verilen hizmetlerin talep edilmesi durumunda kasko sigorta şirketleri, istekleri değerlendirerek araç sahiplerinin mağdur olmaması için her türlü çalışmayı yapar. Bu sayede kasko sigortasını yaptıranlar, istedikleri teminatları seçerek sigortanın kapsamına girmesine yardımcı olur.

Kuveyt Türk Kasko Sigortasında Süreler

Kuveyt Türk kasko sigortasında süreler vardır. Araba yapılan kasko sigortasının başlama süresi kasko sigorta bedelinin ödendiği güne bağlıdır. Kasko sigorta ücretini isteyenler taksitler halinde de ödeyebilir. Arabaya kaza sonucu bir zarar gelmesi durumunda 5 gün içerisinde kasko sigortasını yaptıranlar bankanın en yakın şubesine müracaatta bulunmalıdır. Daha sonra 15 gün içerisinde arabasına zarar gelenin bütün masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır. Belirtilen sürelerde işlemler yapılmadığı zaman kaza sonucu meydana gelen masrafları sigorta şirketi karşılayamaz. Bu yüzden taleplerin yerine getirilmesi için kazanın meydana gelmesinden hemen sonra Kuveyt Türk Bankası’nın en yakın şubesine gidilerek müracaatta bulunulması gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Operatöre Direkt Bağlanma Yolları Nelerdir? (Müşteri Hizmetleri)
Kuveyt Türk Kasko Sigortası (Resmi Sayfa)

Kuveyt Türk Sigorta ve Kasko İçerikleri

Kuveyt Türk kasko sigortasının içerdikleri masraflar vardır. Kasko sigortası, arabanın kendiliğinden yanması, düşmesi, çarpışması, devrilmesi, çalınması gibi masrafları içerir. Bunun yanı sıra sel, su baskını, deprem gibi doğal afetlerin meydana gelmesi sonucunda oluşan masraflar da kasko sigortasını kapsar. Bu masraflar dışında araç sahipleri kasko sigortasının kapsaması gerektiği masrafları da ortaya koyabilir. Bu sayede kasko sigortasını yaptıranlar, istedikleri ödemeleri seçerek gelebilecek kazalarda kendilerini garanti altına alabilir. Kasko sigortası sadece Türkiye sınırları içerisinde geçerli olmaktadır. Yurtdışında da geçerli olmasını isteyenler, Kuveyt Türk Bankası’na taleplerini iletebilir.

Kuveyt Türk Muafiyetli Kasko Sigortasının Yaptırılması

Kuveyt Türk muafiyetli kasko sigortasının yapılmasının sonucunda kaza sonucu meydana gelen zararların masrafları hem sigorta şirketi tarafından hem de araç sahibi tarafından ödenir. Muafiyetli kaskonun amacı, çok yüksek fiyatta ödemelerin yapılmaması için karşılanan masrafları yarı yarıya indirilmesini sağlayarak maddi açıdan iki tarafın da zora düşmemesine yardımcı olmaktır. Ayrıca arabalarına muafiyetli kasko sigortası yaptıranlar, çok düşük maliyette işlemlerini halledebilir. Fakat, muafiyetli kasko sigortasının en büyük dezavantajı, ufak bir kaza sonucunda meydana gelen zararların küçük olması durumunda masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanmaz. Böylece masraflar, araç sahiplerine ait olur. Muafiyetli kasko sigortasını yaptırmak isteyenler, Kuveyt Türk Bankası’nın en yakın şubesine giderek arabalarına sigortalarını yaptırabilir.

Kuveyt Türk Kasko Sigortası Zorunlu Mu?

Kuveyt Türk kasko sigortası zorunlu hale gelir. Arabalarında kasko sigortası olmayanlar trafiğe çıktıkları zaman, para cezalarına çarptırılır. Özellikle kasko sigortası olmayanlar alkollü veya uyuşturucu madde kullanması sonucunda trafiğe çıktıklarında kaza yaptıkları zaman meydana gelen bütün masrafları kendileri karşılar ve tabii tutuldukları para cezasını ödemek zorundadır. Bunun dışında kasko sigortasını yaptırmayanlar, trafikte aktif olmadıkları zaman da para cezası alır. Çünkü, sistem üzerinden kimlerin kasko sigortası yaptırıp yaptırmadıkları otomatik olarak çıkmaktadır. Bu yüzden kasko sigortalarını yaptırmayanlar, bankanın en yakın şubesine giderek ilk önce kasko sigorta ücretini ödemelidir. Kasko sigorta bedeli ödendikten sonra arabalara sigorta işlemeleri yapılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk ATM En Yakın Nerede?

Kuveyt Türk İletişim

Kuveyt Türk iletişim kanalları kullanılarak arabalara kasko sigorta işlemini yaptırmak oldukça kolay hale dönüşür. Aşağıda Kuveyt Türk Bankası’nın iletişim kanalları ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Araç sahipleri arabalarına Kuveyt Türk kasko ve sigortasını yaptırmak istedikleri zaman detaylı bilgileri bankanın müşteri hizmetlerini arayarak alabilir. Bunun için öncelikle cep telefonların arama bölümüne 444 0 123 veya +90 444 0 123 numaralarından herhangi biri yazılmalıdır. Numaralardan birine bağlanıldıktan sonra müşteri temsilcilerinin talimatlarıyla beraber kasko sigorta işlemleri hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşılabilir. Böylelikle herkes bankanın şubesine gitmeye gerek kalmadan işlemlerini halledebilir.
 • Arabalarına kasko sigortasını yaptırmak isteyenler ise bankanın şubesini kullanabilir. Bunun için bankanın en yakın şubesine gidilerek sigorta işlemleri için müracaatta bulunulmalıdır. İşlemlerin yapılması için ilk önce kasko sigorta ücretinin ödenmesi gerekir. Ödenen ücretin dekontu alındıktan sonra bankaya teslim edilip arabalara kasko sigortası yapılır. Böylece trafikte meydana gelen kazalar sonucunda araçların zarar görmesinden dolayı oluşan masrafların hepsi sigorta şirketine ait olur.
 • Kuveyt Türk Personel Alımı

 • Kuveyt Türk Kiralık Kasa

 • Kuveyt Türk Çalışma SaatleriZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.