Kuveyt Türk Şikayet Hattı Telefon Numarası Nedir?

10.07.2021
114
A+
A-
Kuveyt Türk Şikayet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Kuveyt Türk şikayet hattı ile bankaya çeşitli taleplerinizi iletebilirsiniz. Kuveyt Türk bankası bünyesinde olan Müşteri Memnuniyet Merkezi ile bankaya şikayet, görüş ve önerilerinizi gönderebilirsiniz. Bunun için Kuveyt Türk şikayet hattı hizmetinizdedir. 444 31 23 ya da  0850 251 3123 telefon numaralarını arayarak şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Bunun dışında [email protected] adresine mail atabilir, internet sitesindeki müşteri memnuniyet sayfasına yazabilir ya da 0262 723 49 99 numarasına fax gönderebilirsiniz. Şikayetlerinizle ilgili geri dönüşü 5 gün içinde alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Şikayet Çözüm Süreci Nasıl İlerler?

Kuveyt Türk şikayet çözüm süreci içinde talebiniz hakkında gerekli değerlendirme yapılır. Müşterilerin bankaya ilettiği şikayetler sistematik şekilde incelenir ve bu süreçte gizlilik ilkesine bağlı kalınır. Kuveyt Türk çözüm süreci şu adımlardan oluşur:

  • Müşteriye şikayetinin alındığına dair sms/eposta iletilir.
  • Talep değerlendirme sürecine alınır.
  • Talebin konusu hakkında inceleme yapılır.
  • Çözüm için gerekli birim ya da müşteriyle görüşülür.
  • Araştırma yapılarak müşterinin şikayetine cevap hazırlanır.
  • Çözümün sonucu müşteriye belirttiği iletişim kanalı aracılıyla gönderilir.
  • Talep kapatılmış ve bildirim sonuçlanmış olur.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir?

Kuveyt Türk müşteri hizmetleri aracılığıyla birçok bankacılık hizmetini zahmetsiz olarak yapmanız mümkündür. Müşteri hizmetleri çağrı merkezine 444 0 123 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.+90 444 0 123 numarasını tuşlayarak ise yurt dışından bankaya ulaşabilirsiniz. Yapacağınız görüşmelerde bireysel ve kurumsal bankacılık hizmetlerinden yararlanırsınız. Bankana kayıtlı olan bilgilerinizle güvenlik adını geçtikten sonra ödeme, yatırım, başvuru, kart işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk şikayet hattı gibi müşteri hizmetlerine de 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Telefon görüşmesi sırasında müşteri temsilcisine bağlanmadan şifrelerinizi belirleyebilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlanarak ise birçok bankacılık işlemini şubeye gitmeye gerek kalmazdan yaparsınız. İstediğiniz yerde ve zamanda müşteri temsilcisinden yardım alabilirsiniz. Bankanın çağrı merkezinde güvenli şekilde hizmet alırsınız.

Kuveyt Türk Hesabı Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk hesabı açmak için farklı yöntemler tercih edebilirsiniz. Şubeye gitmeden Kuveyt Türk’lü olmak isteyenler öncelikle bankanın mobil uygulamasını indirmelidir. Ardından uygulamanın ana ekranındaki Müşteri Ol butonuna tıklanır. Gerekli adımlar takip edilerek başvuru formu doldurulur. Çipli kimlik kartınızı telefonun arka üst kısmına koyarak NFC’nin bilgilerinizi okumasını sağlamalısınız. Bu aşamada telefonunuz NFC özelliği açık olmalıdır. Daha sonra yüzünüzü kameraya gösterme ve müşteri temsilcisiyle görüntülü konuşma adımlarını geçmelisiniz. Sözleşmeleri onaylayarak hesap açma işlemini tamamlamış olursunuz. Başvurunuzun ardından 3 gün içinde banka kartınız belirttiğiniz adrese gönderilir. Bu online yöntem dışında size en yakın Kuveyt Türk şubesine giderek de banka hesabı açtırabilirsiniz. Müşteri temsilcisiyle yapacağınız yüzyüze görüşmede gerekli form ve sözleşmeleri doldurarak banka hesabına sahip olursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Online Kredi Başvurusu

Kuveyt Türk EFT Ne Zaman Düşer?

Kuveyt Türk EFT düşmesi gönderimin yapıldığı gün ve saate göre 5 ile 30 dakika arasında olabilir. Banka hesapları arasında yapacağınız EFT işlemi genellikle 5 ile 10 dakika arasında güvenli bir şekilde gerçekleşir. Kuveyt Türk şubelerinde 17:00’a kadar EFT gönderebilirsiniz. Şubeler dışında ATM, internet bankacılığı ve Kuveyt Türk Mobil uygulamasından ise 17:20’ye kadar para gönderimi yapılabilir. Kuveyt Türk şikayet hattı ve müşteri hizmetlerinde olduğu gibi EFT/ Havale işlemlerinde de bankadan kaliteli hizmet alırsınız. İnternet şubesinden ve mobil uygulamadan EFT işlemlerini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Şubelerden yapacağınız EFT’ler için belli ücretler ödemeniz gerekir. Toplu ve düzenli EFT işlemleri için bankaya talimat vererek para gönderimi yaparken sıkıntı yaşamazsınız.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.